|
Оздоровчий гурток «Школа м'яча» у підготовчій групі
(спільний захід з батьками)
Освітня галузь «Фізична культура»
Мета: Ознайомлення батьків з результатами роботи гуртка «Школя м'яча».
Завдання:
Навчальні:
Ознайомити батьків з вимогами програми по роботі з м'ячем, з уміннями дітей в іграх з м'ячем.
Розвиваючі:
Розвивати у дітей та батьків, позитивні емоції від спільної діяльності в іграх з м'ячем, координацію рухів.
Відпрацьовувати вміння приймати правильне вихідне положення при роботі з м'ячем (відбивати м'яч правою і лівою рукою, кидати і ловити його кистями рук, не притискаючи до грудей).
Виховні:
Виховувати у дітей та батьків інтерес до здорового способу життя, прагнення до зміцнення свого здоров'я, бажання використовувати активні ігри з м'ячем в умовах сім'ї.
Інтеграція областей:
Область «Здоров'я»: Зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей.
Область «Безпека»: Закріплювати способи безпечної поведінки при виконанні рухів, правила безпечної поведінки в ігровій діяльності.
Область «Соціалізація»: Долучати до елементарним загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками й дорослими спільної рухової діяльності.
Область «Комунікація»: Розвивати вільне ігрове спілкування.
Предметно - розвиваюче середовище:
- магнітофон,
- м'ячі (діаметр 20-25см),
- гімнастичні лави (висота 30см),
- набивні м'ячі,
- мати.
Хід заняття.
1 частина. Вступна.
Діти вишикувалися в шеренги, за ними стоять батьки. Вихователь перевіряє поставу.
Вихователь:
Хлопці, ви вже багато вмієте виконувати різних рухів з м'ячем, сьогодні ми з вами проведемо тренування разом з батьками і покажемо, нашим батькам чого ми навчилися.
Але для початку нам необхідно підготувати кисті рук. (Діти і батьки за музику виконують кругові рухи кистями, вниз, вгору і т. д.)
Вихователь:
- Раз, два, три дівчинки м'ячі бери!
- Раз, два, три - хлопчики м'ячі бери!
Діти беруть м'ячі й стають попереду батьків.
Ходьба по залу в парах, ходьба на носочках, руки з м'ячем вгору - батьки підтримують дитину; ходьба на п'ятах, руки з м'ячем за спиною батьки допомагають розправити плечі;
ходьба з високим підніманням колін торкаючись м'яча;
ходьба приставним кроком в парі з дорослим обличчям один до одного - м'яч в зігнутих руках між уболівальниками.
(Діти залишають м'яч батькам, батьки займають місця на орієнтирах).
Діти виконують біг, біг з захлестом ніг, боковий галоп,
підскоки, біг.
Вихователь:
- Раз, два, три - до батьків біжи.
Ходьба на місці, глибокий вдих носом, видих ротом.
2 частина. ВРП (Виконаємо вправи з м'ячем у парах. Повернулися обличчям один до одного).
1. І. П. - стоячи взявшись за м'яч (батько й дитина), обличчям один до одного, ноги на ширині плечей.
1, 3 - підняти разом руки вгору з м'ячем;
2, 4 - В. П.
2. І. П.-стоячи обличчям один до одного (батько й дитина), ноги на ширині плечей, м'яч в піднятих руках.
1, 3-нахилитися вправо (вліво);
2, 4 - В. П.
3. І. П. - дорослий і дитина сидять на підлозі, спиною один до одного, дорослий тримає в руках м'яч.
1-2-одночасно повернутися обличчям одне до одного, дорослий передає м'яч дитині.
3-4 - Й, П.
4. В. П, - сидячи на підлозі обличчям один до одного, тримаючи м'яч ногами, упор на руки.
1, 3 - одночасно піднімати ноги.
2, 4 - В. П.
5. І. П. лежачи на животі обличчям один до одного, тримаючи м'яч у прямих руках.
1, 3 - підняти руки і ноги.
2, 4 - В. П.
6. І. П. - стоячи один навпроти одного і тримаючи руками м'яч перед собою.
1, 3 - присісти .
2, 4 - повернутися у В. П.
7. Діти виконують стрибки на місці. Батьки відбивають м'яч.
Вправа на дихання.
Діти встають в шеренгу, батьки за ними.
Розминка (Помічник розставляє снаряди)
(Вихователь звертається до батьків: «Ваше завдання страхувати дітей, стежити за поставою і за якістю виконання рухів).
На перший, другий розрахуйсь!
ОВС
- діти йдуть по гімнастичній лавці, м'яч вгорі на витягнутих руках, на середині переступають через перешкоду (набивний м'яч);
- ведення м'яча в ходьбі змійкою (на відстань 6 м);
- закидання м'яча в кільце (баскетбольний варіант);
- ходьба «гусячим» кроком, м'яч попереду на витягнутих руках;
- потім кроком повертаються на вихідну позицію.
(Виконується потоковим способом двома колонами 2-3 рази).
Вихователь:
Наша розминка закінчилася, переходимо до тренування.
- Перекидання м'яча двома руками з-за голови один одному, стоячи в шеренгах (спосіб - стоячи на колінах).
- Перекидання м'яча від грудей один одному.
- Кидання м'яча об підлогу і ловля його (в парах).
3 частина
П/І «Футбол ногами»
(Правила: сидячи на підлозі, упор руками ззаду, передаємо м'яч один одному, торкаючись його стопою)
Вихователь:
Ось ми з вами потренувалися, пограли, а тепер давайте позмагаємося з батьками.
«Кидай, сідай».
Команда батьків і команда дітей шикуються колоною, ведучий кидає м'яч першому, він повертає м'яч назад ведучому і сідає, ведучий кидає м'яч наступному і т.д.
Вправа на релаксацію.
Вихователь:
Я запрошую всіх сісти на підлогу кому як зручно, відпочити, послухати спокійну музику.
Хлопці, вам сподобалося тренуватися з батьками?
А нам вдалося показати батькам все те, чого ми навчилися?
А вам, мами, сподобалося з нами займатися?
Над чим нам треба ще попрацювати?
Дякуємо вам за співпрацю!
Всіх покликом і закликаю фізкультуру полюбити, а з м'ячем бути друзями!!!!
Список використаної літератури:
- Від народження до школи. Приблизна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти /Під ред. Н.Є. Веракси, Т.С.Комаровой, М.А.Васильевой. - 3-е изд., испр.и дод. - М.: МОЗАЇКА-Синтез,2012. - 336
- Пензулаева Л.І. «Фізкультурні заняття в дитячому садку». Підготовча до школи групі дитячого саду. М.: Мозаїка-Синтез, 2011.
Читайте також: