|
Конспект інтегрованого заняття у старшій логопедичній групі
«Подорож в село до бабусі»
Мета: Узагальнити знання дітей з теми «Свійські тварини».
Завдання:
Освітні завдання:
а ) вчити уважно слухати і відгадувати загадки ;
б) закріпити знання геометричних фігур; рахунок в межах 10 ;
в) продовжувати вчити орієнтуванні в просторі;
г) розширити знання дітей про домашніх тварин;
Розвиваючі завдання:
а) розвивати увагу, пам'ять, координацію рухів;
б) розвивати вміння узгоджувати рухи з промовою, дрібну моторику рук;
Виховні завдання:
а) виховувати доброзичливе ставлення до тварин;
б) ознайомлення з новим видом нетрадиційної техніки зображення предметів - аплікація ватою; прищеплювати охайність.
Обладнання заняття: обруч, канат, гімнастичні палиці, вата, фломастери, клей, серветки, малюнок овечки, Дидактична гра «Збери картинку».
Хід заняття:
I. Оргмомент. (Діти заходять у групу. Їх зустрічає бабуся (вихователь).
- Здравствуйте мої дорогі, як я рада вас бачити у своєму будиночку! Проходьте! У нас в селі асфальтованих доріжок немає, тому обережно переступає через гілочки (гімнастичні палиці), а тепер пролезаем під кущем калини, не доторкаючись руками до землі (обруч), і тепер по колоді приставним кроком (по канату). Ось і добралися! (Фізична культура/соціалізація)
II. Основна частина.
1. Я навіть знаю, навіщо ви приїхали. Подивитися на моїх домашніх тварин? Коли Ви отгадаете мої загадки, ми зрозуміємо, що це за тварини.
- Ви любите відгадувати загадки? Тоді слухайте уважно!
Ніс - пяточком, хвостик - гачком,
Посередині - спинка, на спинці - щетинка. (свиня)
З господарем дружить, будинок вартує,
Живе під ґаночком, а хвостик колечком. (собака)
Мордочка вусата, спинка смугаста,
Часто вмивається, а з водою не знається. (кішка)
Підстрижена грива, завзято скаче,
Трохи шпорами чіпай, хто ж це - (кінь)
Сама строката, їсть - зелене, а дає біле (корова)
По горах, по долах,
Ходить шуба, так каптан. (баран)
- Молодці, ви були уважні і відгадали всі загадки.
А яких ще домашніх тварин Ви знаєте? Чому їх називають свійськими? (живуть вдома, поруч з людиною) (Комунікація/пізнання)
2. Давайте пройдемо до мене на галявину. (на дошці тканина-галявина)
А на яку геометричну фігуру вона схожа? (прямокутник)
Подивіться, тут пасуться домашні тварини, та вони незвичайні.
Чим вони відрізняються від справжніх? (тим, що вони з геометричних фігур). А які вірші, потішки ви знаєте про кого-небудь з них?
- Подумайте і скажіть, де їх розташування на галявині? В якому місці поляни вони знаходяться.
(Корова знаходиться в правому верхньому кутку галявини; кінь у лівому нижньому, свиня ...) (Пізнання/соціалізація)
3. (підходять до столів, де лежать картинки).
- Хлопці, візьміть у руки будь-яку картинку із зображенням домашнього тварини, уважно подивіться, з яких геометричних фігур вони складаються, і знайдіть ці фігури на столах. Тепер за зразком (картинці) зберіть таке ж тварина. (Дидактична гра «Збери картинку з геометричних фігур»).
Кіра, у тебе яка тварина? (корова) Вона одна, а як сказати, якщо їх багато? А у тебе, Катя, яка тварина? (собака) Вона одна, а якщо їх багато. (Д.І «Один-багато») (Пізнання/соціалізація)
4. Физминутка (на галявині)
- Я розумна бабуленька, гарна господиня, і всі мої тварини мені допомагають.
Бик і бичок
У бика боки круті. (Руки на пояс.)
У бика рогу виті. (Показати великі круті роги бика над головою.)
У бика великі ноги, (Нахилитися до ніг.)
У бика суворий характер. (Погрозити пальцем.)
У бичка, як палиці, ніжки, (Потопати ніжками.)
У бичка смішні ріжки. (З двох вказівних пальців - ріжки над головою.)
Хвостик у бичка короткий, (Рука ззаду зображує коротенький хвостик.)
У бичка лагідний характер. (Голова нахиляється убік, миле вираз обличчя.) (Фізична культура)
5. Трошки розім'ялися, а тепер я хочу вас запросити за столи.
- Подивіться, хлопці, яка тут у мене сумна бідна овечка, як ви думаєте, чому вона засумувала? (У неї немає шерсті).
- Як ви думаєте, чому у неї немає? (Обстригли) А для чого це зробили? (щоб зв'язати кофти, шарфи, шапки)
- Правильно, зістригли шерстку і зв'язали вовняні речі.
Подивіться, як вона замерзла, уявіть, як їй холодно і сумно. Як же нам допомогти бідної овечки? (зробити шерсть).
Як ви думаєте, з якого матеріалу можна її зробити (вата, серветки, вовняні нитки.).
Давайте порівняємо і торкнемося на дотик ці матеріали. (Діти чіпають і описують кожен матеріал. Це вата. Вона м'яка, повітряна, біла. А це серветки. Вони прозорі, м'які, легкі. Це вата. Вона легка, повітряна, пухнаста, біла). (Пізнання/комунікація)
Сідайте за столи, я вам розповім, як зробити правильно шерстку нашим овечкам.
Пояснення вихователя.
Діти працюють під спокійну музику.
- Ось і заусміхалися наші овечки. Що б вашої овечки було тепліше і веселіше, можна домалювати ще що? (сонечко, травичку).
- Які чудові і веселі тварини у нас вийшли! Спасибі хлопці, що ви допомогли їм. (Художня творчість)
III. Підсумок заняття.
А тепер розкладемо наші роботи на столі, і у нас вийшло так, що багато овець. Як називають, коли багато овець? Отара.
Діма, яка робота тобі сподобалася? Чому? Сеня, а тобі яка робота сподобалася? Чому?
Читайте також: