Свіжі публікації




Конспект НОД у підготовчій логопедичній групі за темою «Зима»

«Складання описового оповідання за картиною І.І. Шишкіна «Зима» з використанням ІКТ

Конспект НОД у підготовчій логопедичній групі на тему «Зима» передбачає інтеграцію завдань освітніх областей в контексті ФГТ - здоров'я, художня творчість, читання худ. літератури, пізнання, музика, комунікація.

Мета: Формування зв'язковою монологічною мови в дошкільнят з ОНР.

Завдання:

Корекційно-освітні:

- Формувати вміння складати розповідь, передаючи настрій картини,

опис природи, використовуючи образні засоби;

- Вчити дотримуватися структури розповіді: назва картини, початок, основна частина,

кінець.

- Закріпити словник ознак предметів;

Корекційно-розвиваючі:

- Розвивати артикуляційну, дрібну моторику пальців рук,

загальну моторику, дихання, інтонаційну виразність;

- Розвивати психічні процеси: увага, пам'ять, мислення;

- Розвивати здібності до емоційної регуляції і природної комунікації.

Корекційно-виховні:

- Виховувати почуття доброзичливості, відповідальності та співпраці;

- Формувати комунікативну, інформаційну, здоров'езберігаючи компетентності дошкільників;

Попередня робота: Читання художньої літератури, загадування загадок про пори року, екскурсії в осінній і зимовий ліс, словникова робота по темі «зима».

Демонстраційний матеріал: магнітофон, комп'ютерна презентація, репродукція картин В. Шишкіна, папір, фарби, пензлики, дерева, чагарники, сенсорно - графічна рамка, фрагменти картини, символи, сніжинки, ширма.

Методичні прийоми: Розглядання картини, бесіда, читання віршів, гра, метод «емпатії», художня творчість, аналіз, самоаналіз заняття.

 

Хід заняття.

Звучить музика. Діти входять в групу, вітаються з гостями.

1. «Запрошення в музей пейзажних картин В. Шишкіна».

- Діти, сьогодні я запрошую вас у міні - музей картин одного з найвідоміших художників - Івана Івановича Шишкіна. Який, коли був маленьким, дуже любив малювати. Батько йому дуже багато читав, книг, часто бував з сином на природу і заохочував у хлопчика любов до малювання. Коли Іван виріс, він поступив в Академію мистецтв, де був одним з найкращих учнів. Його твори ми бачимо в нашому музеї.

2. Д/в «картині вірш?»

Діти читають вірші:

- Ліс, точно терем розписної

Ліловий, золотий, багряний.

Веселою строкатою стіною

Стоїть над строкатою поляною. (Бунін).

 

- Співає зима - агукає,

Волохатий ліс заколисує.

Стозвоном сосняку.

Кругом з тугою глубокою

Пливуть в далеку країну

Сиві хмари. (Єсенін С.)

 

- Ми дивимося на полі,

Радості повні:

Буде хліба досхочу -

Пироги, млинці.

 

Опівдні дощ перестав,

І, що білий пушок.

На осінню бруд

Почав падати сніжок.

3. Д/г «Що зайве?»

Якщо подивитися на картини, в загальному, то яка картина тут зайва? Чому?

(Картина про зиму зайва, тому що всі інші відображають осінь)

 

4. Складання розповіді по картині за допомогою плану (презентація).

1. Слайд (Картина В. Шишкіна «Зима»)

Дійсно, зайва виявилася картина про чарівниці - зими і написав її И.Шишкин.

- 2 слайд - знак питання. Як би ви назвали цю картину? (відповіді дітей).

- 3 слайд - очі. З яких слів, пропозиції ви б почали свою розповідь по картині? (Прийшла в ліс чарівниця зима.)

- 4 слайд - рука. Давайте подивимося на екран і розповімо, що чарівниця зима зробила з сучками, стовбурами дерев, кущами. (Зима одягла на гілки, стовбури дерев і кущі білі шалі.)

- 5 слайд - вухо. Що ми чуємо в зимовому лісі? (У лісі стало тихо, напевно всі поснули і ніхто не турбує лісове царство.).

- 6 слайд - сніжинка. Який сніг у лісі, на що він схожий? (Сніг, немов перина: м'який, пухнастий, білий.)

- 7 слайд - хмари. Подивіться яке небо над лісом? (Небо над лісом біле, морозний.)

- 8 слайд - ніс. Вдихніть зимового повітря, який він у зимовому царстві? (Повітря в зимовому царстві морозний, свіжий, холодний.)

- 9 - 10 слайди - губи, картина. Чим ми можемо закінчити розповідь? Що б вам хотілося зробити в цьому лісі? Який у вас настрій після побаченого? (Добре б у такому зимовому лісі покататися разом з мамою і татом на лижах, санках, пограти в сніжки.)

- 11 слайд - картина з сенсорно - графічними символами. Розповідання розповіді повністю з символами.

А хотіли б ви побувати в такому чарівному, зимовому царстві?

 

4. Екскурсія в зимовий ліс.

- Ой, який ліс ми потрапили? (чарівний, зимовий, холодний...).

- Давайте назвемо «зимові» слова і сдуем кожен по сніжинці.

- Підніміть очі і подивіться на біле, морозне небо. Посміхніться йому (посмішка - мімічний упр.).

- Вдихніть свіже, чисте повітря грудьми - видихніть (вправи на дихання).

- Послухайте голосу птахів, тварин. Нам стало страшно в такому безмовному лісі (переляк - мімічний упр.).

- Візьміть в руки біноклі і подивіться на зимові дерева - вони всі закутані в хустки. (гімнастика для очей). Виразіть їм своє захоплення (захоплення - мімічний упр.).

- Подивіться, та тут ціла майстерня художника: і фарби є, і полотна і кисті. Давайте і ми спробуємо намалювати зимовий, чарівний ліс. Навколо себе повернися і художника перетворися.

 

5. «Ми - художники» - замальовка зимової картини в майстерні художника. Грає спокійна, тиха музика, діти малюють, а педагог повторює розповідь, складений дітьми по картині.

Навколо себе повернись і у дітлахів перетворися.

Зима в лісі.

1. Прийшла в ліс чарівниця зима.

2. Зима одягла на гілки, стовбури дерев і кущі, білі шалі.

3. В лісі стало тихо, напевно вся природа спить (заснула) і ніхто не турбує лісове царство.

4. Сніг, як перина; м'який, пухнастий.

5. Повітря в зимовому царстві морозний, свіжий.

6. По небу пливуть білі ватяні хмари, схожі на великий корабель.

7. В такому лісі добре пограти в сніжки...

 

7. Підсумок. Запитати дітей, що їм сподобалося на занятті, що не сподобалося. Подякувати дітей. Подарувати рамочки для їх зимових картин, щоб вони зробили в групі свою художню виставку.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.