Свіжі публікації




Безпосередньо-освітня діяльність з розвитку мовлення та малювання
«Пізня осінь»

Мета: Закріплення уявлень дітей про осінь, її характерні ознаки, періодах (золота, пізня), через збагачення словникового запасу дітей та малювання.

Завдання:

1. Продовжувати розвивати артикуляційний апарат. (Комунікація).

2. Збагачувати словниковий запас дітей іменниками, прикметниками, дієсловами. (Комунікація).

3. Продовжувати вчити добирати слова - антоніми. (Комунікація).

4. Вчити утворювати відносні прикметники. (Комунікація).

5. Продовжувати розвивати логічне мислення. (Комунікація).

6. Продовжувати розвивати фонематические процеси. (Комунікація).

7. Вчити користуватися стусаном. Розвивати естетичні почуття. (Художня творчість).

8. Поглиблювати просторові уявлення щодо орієнтації в схемі свого тіла. (Здоров'я)

9. Виховувати розуміння, доброзичливість і дружні взаємини між дітьми. (Соціалізація).

Обладнання: лист від Лунтика, картинки по темі «Осінь», осінні листочки, картки з літерами, картинки з осінніми листочками, м'яч, тички, баночки з водою, картинки з сонечком.

 

Хід заняття.

Привітайтеся з гостями, А тепер сусідові праворуч,

Усміхніться всім навколо, М'ячик, ти передавай,

Руку дайте одного ліворуч, Одного називай по імені,

І мерщій ставайте в коло. Доброго ранку бажай!

Хлопці, сьогодні вранці в дитячий сад прийшов листоноша і приніс лист. Я загадаю вам загадку, а ви спробуйте відгадати від кого воно.

Я народився на місяці,

Опинився на землі.

Багато тут завів друзів,

Щоб жилося мені веселіше.

Про мене є мультик,

А зовусь я....... (Лунтік).

Лунтик нам написав лист. Давайте прочитаємо його.

«Здрастуйте дорогі хлопці! Я чув, що ви готуєтеся до школи: вчіть літери, граєте в різні словесні ігри, разгадываете ребуси і взагалі багато всього знаєте. Наприкінці осені у мене день народження. Але я нічого не знаю про це пори року. Допоможіть мені, будь ласка, розкажіть про осінь, про осінні прикмети, що знаєте. Чекаю вашої відповіді. Лунтик».

Хлопці, я пропоную вам подарувати на день народження Сновиди осінню картину. У мене є аркуш паперу. Картина оживе, якщо ви правильно відповісте на мої запитання.

Але, перш, ніж ми з вами почнемо відновлювати картину, давайте зробимо гімнастику для язичка, щоб нам з вами правильно і красиво говорити.

Артикуляційна гімнастика: «Лопаточка», «Голочка», «Конячка», «Грибок», «Гойдалки», «Базікало».

Ну що, ви готові відповідати на мої запитання?

  • Яке у нас зараз пора року?
  • А які осінні місяці ви знаєте?
  • Якою буває осінь? (рання, пізня, золота).
  • Зараз яка осінь?

Згадаймо прикмети пізньої осені:

Поле чорно - білим стало,

Падає то дощ, то сніг,

А ще похолодало,

Кригою скувало води річок.

Мерзне в поле озимину жита,

Що за місяць, підкажи? (листопад)

«Листопад - ворота зими» - так говорить російська народна прислів'я.

До кінця осені сонячних днів стає мало.

  • Як гріє сонце пізньої осені?
  • Небо, пізньої осені яке?
  • Що відбувається з деревами пізньої осені?
  • Що відбувається пізньої осені з птахами?
  • А як називають цих птахів, які відлітають на південь?
  • Як восени звірі в лісі готуються до зими?

А ще пізньої осені часто йдуть дощі і дмуть вітру.

  • Вітер пізньої осені, який?
  • А що відбувається з річками та озерами пізньої осені?
  • Що відбувається з землею пізньої осені?

Хлопці, подивіться, яка гарна картина у нас вийшла з прикметами пізньої осені.

Цю картину ми з вами відправимо Лунтика. Щоб він познайомився з осінніми прикметами і знав їх також добре, як ви.

А зараз я пропоную вам пограти з осінніми листочками, згадати той період осені, який називають «золотим». У кожного з вас є осінній листочок. Я буду називати слова. Якщо почуєте слово, яке відноситься до осені, піднімаєте листочок вгору. (Опадають, поспівають, розквітають, похмура, зеленіють, золота, жарко, дощова, тане, теплішає, відлітають.) Молодці!

Знаєте, хлопці, я виявила щось цікаве. Давайте поставимо поруч перші літери осінніх місяців.

Вересень - перший звук в слові [C]

Жовтень - перший звук в слові [Про]

Листопад - перший звук в слові [Н]

Давайте прочитаємо, що у нас вийшло? (СОН).

  • Скільки звуків у слові сон?
  • Назвіть голосний звук.
  • Назвіть приголосні звуки.

Я думаю, що це не випадково, адже восени вся природа засинає, готується до сну, відпочинку. Дерева скидають своє листя. Ось спробуйте дізнатися з якого дерева листок:

  • Лист з берези - значить він який? - березовий;
  • Лист з дуба, - який? -...
  • Лист з липи, - який? -...
  • Лист клена, - який? -...

А зараз давайте пограємо в гру «Скажи навпаки». Я буду називати слова, а ви називаєте слова протилежні за змістом:

  • Осінь рання осінь пізня;
  • День веселий - сумний день;
  • Сонячний День - день похмурий;
  • Погода холодна погода спекотна;
  • Погода хороша - погана погода;
  • Сонце високо - сонце низько;
  • Дощ почався дощ закінчився.

Фізкультхвилинка (орієнтування у схемі власного тіла).

Логопед: хлопці, послухайте вірш:

Минуло літо

Осінь настала.

На полях і гаях,

Порожньо і сумно.

Пташки відлетіли,

Стали дні коротші.

Сонечка не видно,

Темні - темні ночі.

Хлопці, який настрій викликає у вас цей вірш? (нудне, сумний). Вірно, вірші про осінь найчастіше сумні, сумні. Сумно нам, що природа засинає, втрачає різноманіття і яскравість фарб. Але ця смуток світла, прекрасна. І щоб нам не закінчувати заняття на цій сумній ноті, давайте ми з вами згадаємо пору золотої осені і зобразимо красиві різнокольорові дерева і ще раз на них помилуємося, піднімемо собі настрій гостям.

Я пропоную намалювати вам листочки з допомогою стусана. (Робота дітей за столами).

Подивіться, які яскраві красиві дерева у вас вийшли! Коли ваші роботи висохнуть, ми разом з картиною відправимо їх у подарунок Лунтика.

- Хлопці, про який пори року ми говорили?

- А про яку осінь говорили? (про пізню).

Хлопці, я пропоную вам самим оцінити свою роботу на занятті. Я приготувала для вас ось такі сонечка. Якщо ви вважаєте, що з усіма завданнями впоралися, вам було легко, то виберіть картинку з сонечком, а якщо вважаєте, що з чимось не впоралися, якісь завдання у вас викликали труднощі, то виберіть сонечко з хмаркою.

Дякую за роботу, за старання і працю!

 

Список літератури:

1. Вірш «Осіння пісенька» А О.плещеєв.

2. http://vihovateli.com.ua/logopedu/4860-konspekt-logopedicheskogo-zanyatiya-luntik-i-ego-druzya.html



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.