|
План-конспект спільного заходу дорослого з дітьми «Прогулянка в весняний ліс»
(середня група)
Інтеграція освітніх галузей: пізнання, комунікація, художня творчість (конструювання).
Цілі: називати тварин лісу, вживати іменники у множині; вміти описувати ознаки весни, називати квіти та їх будову; знаходити дерева, описувати їх будову, призначення; описувати птахів, вміти порівнювати; описувати зовнішня будова грибів, називати їх; вправляти у вирізуванні деталей предмета, конструювати за задумом.
Матеріал та обладнання: малюнки птахів, дерев, квітів, муляжі грибів, кольоровий папір, ножиці, клей.
Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна.
Хід заходу:
Хлопці, ми сьогодні вирушимо з вами на прогулянку в ліс. Але для початку, ви мені скажіть:
- Яка пора року зараз? (весна). Правильно.
- Який зараз місяць? (квітень).
- Які весняні місяці ви знаєте? (березень, травень).
- Яке небо весни? (блакитне, ясне, чисте).
- А сонце яке? (весняне, тепле, яскраве).
- Що відбувається з деревами? (прокидаються, бруньки бубнявіють).
Ось і прийшли ми з вами ліс. А ось і «Пташина «полянка».
Треба відповісти на питання, за правильну відповідь - отримуємо по квіточці.
- Чому птахи називаються «зимуючими» (вони не відлітають у теплі краї).
- Назвіть їх (сорока, горобець, синиця, снігур).
- Назвіть птахів, які відлітають у теплі краї (граки, шпаки, ластівка).
- Чим перелітні птахи відрізняються від зимуючих (перелітні відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються зимувати). Молодці!
Давайте пограємо в гру «Порівняй».
Звірі бігають, а пташки ...(літають),
солов'ї співають, а ворони ...(кричать),
горобці не відлітають взимку, а дикі качки ...(літають),
ворона зимующая птах, а шпак...(перелітний),
у синиці грудка жовта, а у снігура...(червона),
у горобця очі маленькі, а в сови ...(великі),
у сороки хвіст великий, а в синички...(маленький).
Молодці. За правильні відповіді отримали квіточки. Подивимося, який гарний букет ми зберемо в кінці прогулянки.
Продовжуємо шлях. Наступна полянка «Тварини». Як називаються ці тварини (малюнки із зображенням диких тварин: білка, їжак, кабан, заєць, лось, ведмідь, лисиця, вовк). Як можна назвати їх одним словом (дикі тварини)? Чому вони так називаються (вони самі собі добувають корм, будують житло, піклуються про дитинчат)? Правильно.
Пограємо в гру «Один - багато».
Заєць - зайці, лисиці - лисиці, вовк - вовки, ведмідь - ведмеді, білки - білки, їжак - їжачки, лось - лось, кабан - кабани.
Йдемо далі. А зараз ми зайшли з вами на галявину, де ростуть одні дерева. Подивіться, які гарні дерева! Як це дерево називається? (показ малюнка). Діти відповідають: дуб. Дуб великий або маленький? (Великий). (Далі бесіда по малюнку).
Наступна полянка «Квітково - грибна». Назвіть квіти, які ви тут бачите (ромашка, кульбаба, дзвоник, ландиш, волошка, фіалка, незабудка). Чим відрізняються польові квіти від садових (за садовими доглядають, садять люди, а польові ростуть самі)? Що спільного у всіх квітів (корінь, стебло, листя, бутони)? А які квіти ви отримали за правильні відповіді?
Подивіться тут багато квітів, але і грибів. Які гриби ви знаєте (підберезник, підосичник, лисички, грузді)? З чого складається гриб (ніжки, капелюшки, у деяких грибів є «спідничка»)? Подивіться, але чому на цій галявині немає мухомора? Адже мухомор теж гриб, хоч і отруйний. Скажіть яку користь приносить мухомор (він потрібен деяким тваринам, як ліки)?
Я вам пропоную сконструювати з паперу - мухомор (діти сідають за столи і виконують роботу. З червоного квадрата вирізають круг, роблять фунтик. Наклеюють на нього білі цятки з білого паперу. Ніжку гриба роблять з паперового циліндра. Верхній і нижній кінці циліндра розрізати бахромою. Верхню частину бахроми приклеюють до внутрішньої частини капелюшка гриба, а нижню до картону).
Давайте розставимо наші гриби на галявині. Подивіться, як гарно стало! Вам сподобалося?
Нам пора повертатися в дитячий сад. Що вам сподобалося найбільше? (відповіді дітей).
Використовувана література:
1. Програма «Від народження до школи» під редакцією Н.Є. Веракси, Т.С. Комарової, М.А. Васильєвої;
2. «Як знайомити дошкільників з природою» під редакцією П.Г. Саморуковой;
3. «Дидактичні ігри для ознайомлення дошкільнят з рослинами» В.А. Дрязгунова,
4. «Придумай слово» під редакцією О.С. Ушакової.
Читайте також: