|
Сценарій відкритого заходу з розвитку пізнавальних здібностей і звукової культури мовлення з дітьми середнього дошкільного віку на тему: «Чарівний звук Ч»
Мета:
Закріпити вміння чути і чітко вимовляти звук Ч.
Завдання:
Пізнавально-мовні
1. Вправляти дітей у вимові звуку Ч у поєднанні з голосними в зворотних і прямих складах; правильно вимовляти звук Ч у словах.
2. Продовжувати вчити дітей вслухатися в звучання слів, виділяти в них заданий звук.
3. Закріплювати вміння визначати місце звуку Ч у слові.
4. Розвивати фонематичний слух дітей.
5. Розвивати доказову мова.
6. Розвивати слухове і зорове сприйняття.
Виховні
1. Виховувати вміння слухати відповіді товаришів, не перебивати, доповнювати відповіді.
2. Виховувати почуття взаємодопомоги та відповідальності при виконанні завдань.
3. Виховувати вміння відповідати на запитання педагога спокійним голосом, не кричати.
4. Сприяти зміцненню психофізичного здоров'я дітей.
Інтеграція освітніх галузей:
Пізнання, комунікація, соціалізація, читання художньої літератури, здоров'я, музика, ігрова.
Обладнання та матеріали:
Лялька Тетянка; картки з завданнями; м'яч; картки з картинками; схеми-будиночки.
Попередня робота:
Проведення артикуляційної гімнастики в індивідуальній і подгрупповой роботі; обговорювання чистоговорок зі звуком Год; уточнення вимови ізольованого звуку Год; читання вірша А.Барто «Наша Таня...»; знаходження предметів зі звуком Год в різних позиціях в навколишньому оточенні.
Хід заходу
Педагог |
Передбачувані відповіді дітей |
||
1. Сюрпризный момент Тетянка: Здрастуйте, хлопці. Мене звати Таня. В моєму імені є чарівний звук Ч. А вас як звуть? 2. Гра «Повтори за мною» Тетянка: Хочете пограти з м'ячиком? Тоді я вам буду його кидати і говорити склади, а ви будете їх повторювати і кидати м'яч мені.
- Мені дуже сподобалося, як ми грали з м'ячиком. А вам? 3. Гра «Де мій дім?» Тетянка: Назвіть картинку, визначте місце розташування звуку Год в слові і покладіть її до потрібного будиночка. Грач, насіння, обруч, ручка, ключ, чайник, чебурашка.
- Ви правильно знайшли усім картинках будиночки. 4. Загадки Тетянка: Відгадайте загадки і доведіть правильність відгадки. Що це у галочки? Ниточка на паличці, Паличка в руці, Ниточка в річці.
Чорний, моторний, Кричить: «Крак», Червякам ворог.
Стукають, бриньчать, Ходять весь вік, Але не людина. - Ви відгадали всі загадки, розумники! 5. Фізкультхвилинка «Чистомовки» Ач, аг, аг - купуємо м'яч. Уч, уч, уч - втратили ключ. Ду, ду, ду - настала ніч. Ча, ча, ча - горить свічка. Чо чо чо - болить плече. Че, че, че - їдемо ми на «Москвичі». Чу, чу, чу - голосно регочу. 6. Ігрова вправа «Допоможемо Чебурашку» Тетянка: Допоможіть Чебурашку зловити кульки, зображення яких починаються на звук Ч. М'яч, скотч, чайник, окуляри, валіза, сачок, часник, метелик, годинник, черепаха.
- Чебурашка дуже радий, що ви допомогли йому зловити кульки. Він говорить вам велике спасибі. 7. Читання вірша А.Барто «Наша Таня...» Тетянка: Хлопці, а ви знаєте про мене який-небудь вірш? Прочитайте мені його, будь ласка, від імені Мишки (тоненько) Ведмедя (грубо, басом) Кішечки (лагідно, ніжно) Зайчика (боязко) Наша Таня голосно плаче, Упустила в річку м'ячик. - Тихіше, Танечка, не плач, Не потоне в річці м'яч! - Молодці, ви були справжніми тваринами і заспокоїли мене. 8. Ігрова вправа «Що зайве?» Тетянка: Хлопці, назвіть предмети, намальовані на картках і знайдіть зайву картинку. Доведіть, що ви маєте рацію. Лікар, черепаха, чайник, чебурашка. Окуляри, сачок, чайник, метелик. Цегла, м'яч, валіза, скотч. Чашка, ключ, годинник, чай. Часник, окуляри, метелик, ручка. Обруч, ключ, м'яч, бочка.
9. Підсумок Тетянка: Ви сьогодні впоралися з усіма моїми завданнями. Молодці! До нових зустрічей!
|
Здрастуй, Танечка. Мене звуть (Машулечка, Іванку...)
Хочемо. Діти ловлять м'яч, повторюють склади і кидають м'яч Тані.
Нам теж дуже сподобалося з тобою грати.
У слові грач звук Ч знаходиться в кінці слова. У слові насіння звук Ч знаходиться в середині слова. У слові обруч звук Ч знаходиться в кінці слова. У слові ручка звук Ч знаходиться в середині слова. У слові ключ звук Ч знаходиться в кінці слова. У слові чайник звук Ч знаходиться на початку слова. У слові чебурашка звук Ч знаходиться на початку слова.
Це вудка. На паличці кріпиться ниточка з гачком і кидається у воду.
Це грач. Він весь чорний, любить черв'ячків і кричить: «Крак».
Це годинник. Цокає годинник постійно, коротка стрілка показуємо годину, довга - хвилини, маятник відбиває кожну годину.
Діти проговорюють чистомовки і показують всі дії.
У словах чайник, валіза, часник, годинник, черепаха звук Ч знаходиться на початку слова. У словах м'яч, скотч звук Ч знаходиться в кінці слова. У словах сачок, метелик, окуляри звук Ч знаходиться в середині слова.
Так, ми знаємо про тебе вірш. Діти читають вірш від імені обраного персонажа.
Зайва картинка - лікар, звук Ч знаходиться в кінці слова. В інших словах звук Ч знаходиться на початку слова. Зайва картинка - чайник, звук Ч знаходиться на початку слова. В інших словах звук Ч знаходиться в середині слова. Зайва картинка - валіза, звук Ч знаходиться на початку слова. В інших словах звук Ч знаходиться в кінці слова. Зайва картинка - ключ, звук Ч знаходиться в кінці слова. В інших словах звук Ч знаходиться на початку слова. Зайва картинка - часник, звук Ч знаходиться на початку слова. В інших словах звук Ч знаходиться в середині слова. Зайва картинка - бочка, звук Ч знаходиться в середині слова. В інших словах звук Ч знаходиться в кінці слова.
До побачення, Танечка! |
Читайте також: