Свіжі публікації




Організована освітня діяльність з нетрадиційного малювання в середній групі на тему: «Мишко застудився»

(колективна робота)

Мета:

  • Познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання;
  • Формувати уявлення дітей про вітаміни, що містяться у фруктах.

Завдання:

Освітні:

  • Познайомити з технікою малювання - друкування штампами;
  • Удосконалювати загальну та дрібну моторику.

Розвиваючі:

  • Розвивати слухове і зорове увагу;
  • Сприяти розвитку естетичного сприйняття;
  • Розвивати вміння уважно слухати педагога і своїх однолітків;

Виховні:

  • Формувати навчальні навички (посидючість, акуратність в роботі);
  • Виховувати художній смак;
  • Виховувати бажання допомагати друзям.

Попередня робота:

  • Бесіда з дітьми про вітамінах;
  • Бесіда з дітьми про користь фруктів для здоров'я.

Матеріал для заняття:

  • лист;
  • ватман із зображенням великого кошика;
  • кошик з апельсинами та лимонами;
  • картки з загадками;
  • гуаш жовтого і помаранчевого кольорів;
  • палітра;
  • пластилін;
  • друк з сирої картоплі у формі лимона і апельсина;
  • кісточки з лимона і апельсина;
  • великий конверт з написом;
  • частування для дітей (лимонні дольки );

 

Хід заняття

Вихователь входить в групу разом з дітьми і звертає їх увагу на присутніх гостей.

Вихователь: Хлопці, до нас сьогодні завітали гості хочуть подивитися, чого ми навчилися і що вміємо робити. Поділимося досвідом і знаннями?

Діти: Так.

Вихователь: Тоді проходьте до столу, на якому стоїть кошик з апельсинами та лимонами, накрита серветкою.

Діти підходять до столу, вихователь звертає їх увагу на кошик.

Вихователь: Зараз я вам загадаю загадку, а ви спробуйте відгадати.

Він і соковитий і запашний,

А зовні золотистий,
Багато часточок в ньому, друзі,
Для тебе і для мене (апельсин).

Жовтий, ніби канарейка,
Відкусити його зумій-но!
Адже без цукру, друзі,
З'їсти його ніяк не можна! (лимон)

Вихователь після того як діти відгадають загадку, прибирає серветку і показує що у кошику лежать фрукти: лимони та апельсини.

Подивіться, що ви бачите в кошику?

Діти: Це фрукти: лимони та апельсини.

Вихователь: Правильно. Це лимони та апельсини. Цікаво, а чому ж тільки лимони і апельсини?

Діти: Тому що в апельсинах і лимонах дуже багато вітамінів.

Стук у двері, вихователь виглядає і бачить, що хтось залишив лист.

Вихователь: Хлопці, подивіться, нам лист. Давайте прочитаємо від кого воно.

Здрастуйте, дорогі хлопці!

Мій мишко застудився, тепер хворіє і лежить в ліжку.

Допоможіть, будь ласка, вилікувати мого синочка, надішліть йому вітамінів.

Мама Ведмедиця!

Вихователь: Хлопці так давайте допоможемо одужати нашому мишутке і намалюємо йому цілий кошик вітамінів. А які вітаміни ми намалюємо йому?

Діти: Апельсини і лимони.

Вихователь: Молодці, давайте приступимо до роботи.

Діти сідають за стіл.

Вихователь: Згадайте, хлопці, якого кольору лимон і апельсин?

Діти: Жовтого та помаранчевого.

Вихователь: Хлопці, а тепер ми з вами візьмемо друку і фарби відповідного кольору і приступимо до роботи.

Діти виконують роботу

Вихователь: Хто з вас знає, що можна зустріти в лимоні, якщо його розрізати?

Діти: Сік, кісточки.

Вихователь: Правильно. Ось і наш фрукти ми прикрасимо кісточкою лимона і апельсина, щоб він був схожий на справжній.

Діти прикріплюють на пластилін кісточки з лимона і апельсина.

Вихователь проходить між столами і допомагає дітям, якщо потрібна допомога.

Вихователь: Що-то ми з вами засиділися. Хочете пограти в гру?

Діти: Звичайно, хочемо.

 

Ведмедик наш застуджений,

Мед йому сьогодні потрібен.

Мед дамо йому на вечерю,

Тому що ми з ним дружимо

Н. Нищева

Діти йдуть по колу, взявшись за руки,

У центрі одна дитина.

Зупиняються, простягають руки до дитини «ковшиком».

Беруть дитину в коло.

 

Вихователь: Пограли, відпочили. Наша кошик з вітамінами підсохла, давайте на них помилуємося.

Вихователь показує роботи дітей, обговорює виконану роботу

Вихователь: Ось корисні фрукти і готові. Хто може розповісти, як же у нас вийшли такі лимони і апельсини?

Відповіді дітей.

Вихователь: Ми з вами впоралися з поставленим завданням, і тепер давайте ми нашу кошик відправимо нашому мишутке поштою.

Вихователь вкладає ватман у великий конверт.

Всі хлопці молодці!
Впоралися із завданням.
І мишутке допомогли,
І мене не підвели.
І тому зараз
Будемо їсти мармелад.
А щоб зміцнювати здоров'я,
Ми потім підемо гуляти.

Вихователь пригощає дітей та відправляється з ними на прогулянку можна здійснити екскурсію на пошту та відправити лист).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.