|
Сценарій спільного заходу з батьками по ручній праці «Очманілі ручки»
«Створення олімпійського п'єдесталу»
Інтеграція освітніх галузей: Соціалізація, комунікація, пізнання, художня творчість, музика, фізична культура.
Мета: сприяти формуванню партнерських дитячо-батьківських відносин.
Завдання:
- створення згуртованого дитячо-дорослого творчого колективу;
- активізація та збагачення виховних умінь батьків, підтримка їх впевненості у власних педагогічних можливостей;
- розвиток практичних умінь роботи з різними матеріалами і різних техніках;
- створення позитивної емоційної атмосфери у спільній творчості.
Словникова робота: зібрати конструкцію, шерстеная нитка, відміряти за міркою, розмістити, приклеїти, закріпити.
Матеріал: шерстеные нитки 5 кольорів /червоні, сині, жовті, чорні, зелені, білі/, заготівлі прапорів, 5 кілець, із закріпленими нитками, розгортка майбутнього п'єдесталу, демонстраційні малюнки прапорів різних країн, учасниць олімпіади 2014, картонна основа, клей ПВА, пензлики для клею, ножиці, клейовий термопістолет, шило, пластилін. Записи різних Олімпійських гімнів.
Підготовка матеріалів:
Попередня робота:
C дітьми: бесіди про Олімпіаду, символіці Олімпіади, учасників, спортсменів, різних зимових видах спорту, історії Олімпіади.
З батьками: обговорення змагань, за якими вдалося спостерігати. Підготовка матеріалів до заходу.
Хід заходу.
Вступна частина.
Звучить Гімн Сонцю (Олімпійський гімн) Ріхарда Штрауса. До групи входять діти з батьками, займають місця за робочими столами.
Вихователь:
- Дорогі діти, мами, тата, бабусі, сестри зараз у нашій країні відбувається знаменна подія для всього світу-Олімпіада. Ми всі пишаємося, що саме місто нашої країни - Сочі став столицею цього заходу. Кожен з нас хвилюється за наших спортсменів, радіє перемогам і переживає невдачі. Сьогодні я пропоную вам трохи наблизитися до цієї події і залишити частинку серця у вашому виробі, присвяченій Олімпіаді 2014!
Сьогодні ми будемо створювати виріб з використанням різних матеріалів: папір, нитки, шпажки, металеві кільця. Ми з вами будемо збирати конструкцію п'єдесталу, створювати мініатюрні прапори, прикрашати п'єдестал, кріпити кільця і прапори.
Основна частина.
Учасники заходу знайомляться з матеріалами для діяльності. Звучить Олімпійський гімн Сочі 2014 «Росія наша країна» музика і слова Д. Красса.
Вихователь:
- Пропоную вам уважно послухати алгоритм виконання роботи, а потім домовитися і розподілити обов'язки.
Алгоритм виконання роботи: Вихователь супроводжує розповідь показом основних дій:
- Перед початком роботи розгляньте заготовку-розгортку і спробуйте зібрати її до готовності, а потім допомагаючи один одному склейте її і закріпіть на основі.
- Потім ви приступаєте до роботи з виготовлення прапорів тих країн, які виберете разом: готуєте нитки тих кольорів, які відповідають кольоровій гамі вибраних вами прапорів; готуєте нитки за розміром заготовок прапорів, потім нанесіть клей на заготівлю і приклеюєте підготовлені ниточки у відповідності з прапором-зразком.
- Дрібно наріжте білі нитки /імітація снігу/ і додайте «сніг» на верхній частині п'єдесталу, попередньо промазав його клеєм;
- За допомогою шила зробіть отвори у верхній частині п'єдесталу і вставте в отвори прапори, закріпити прапори можна шматочками пластиліну.
- Нитки на кільцях перед прикріпленням до п'єдесталу слід вкоротити по вашому розсуду, потім з допомогою термопістолети кріпимо кільця до лицьової пологій частині п'єдесталу.
Приступаємо до роботи.
Звучить Гімн Олімпіади «Майорить у височині і кличе Олімпійський вогонь золотий».
Вихователь підходить, радить, пояснює, відповідає на питання, підбадьорює посмішками, заохочувальними жестами підтримує прояв творчості.
Використовуються прислів'я:
- Без праці не витягнеш і рибку зі ставка.
- Один у полі не воїн.
Вихователь:
- Давайте зробимо паузу і пограємо. Ми знаємо, що один із талісманів Олімпіади білий ведмедик Полюс. Я пропоную вам розминку про ведмедів, а які це ведмеді ви скажете після розминки.
Фізкультхвилинка: (Повторюємо рухи за текстом.)
Ведмежата частіше жили,
Головою вони крутили,
Вперевалочку ходили
Та із річки воду пили.
А потім вони танцювали,
Вище лапи піднімали.
Ось так, ось так
Вище лапи піднімали.
Які це ведмеді? - Бурі, тому що жили вони в лісовій гущавині.
Звучить Олімпійський гімн Сочі 2014, у виконанні зірок російської естради.
Вихователь:
- Молодці! Ви закінчили оформляти Олімпійський п'єдестал. У всіх вийшли прекрасні роботи.
Я пропоную сфотографуватися з вашою роботою і перенести на місце виставки робіт, що інші могли побачити ваше творіння.
Заключна частина.
Вихователь:
- Дякую вам за роботу! У вас вийшли чудові роботи, я думаю, що ці роботи наблизять нас до місця Олімпіади і запам'ятаються надовго, як і ця Олімпіада в Сочі 2014!
- Я дякую всіх учасників нашого заходу. Мені було приємно з вами спілкуватися, ми разом дарували один одному посмішки, сміялися і чудово провели час. А чудові роботи ще довго будуть нагадувати нам про це. Я пропоную Вам поцікавитися один у одного прапори яких країн ви вибрали для своєї роботи.
Звучить Олімпійський гімн Спіроса Самараса.
По закінченні зустрічі звучить Гімн Олімпіади 1980 «Олімпійський ведмедик».
Читайте також: