Свіжі публікації




Дозвілля для дітей середньої групи:

«Подорож у країну дорожніх знаків»

Мета: Формувати поняття: вулиця - пішохід - пасажир.

Завдання:

Освітні:

  • Закріпити у дітей знання про види транспорту.
  • Закріпити вміння взаємодіяти один з одним, працювати спільно.
  • Удосконалювати мовленнєві здібності.

Виховні:

  • Формувати вміння правильно поводитися на вулиці.
  • Виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

Розвиваючі:

  • Розвивати творче мислення.
  • Розвивати образотворчі уміння і навички.
  • Розвивати поняття - основний колір.

Використовувані матеріали:

Картинки з зображенням різних видів транспорту, рулі, світлофор, дорожні знаки, 2 обруча, звукова запис з шумами міської вулиці, пісенька « Блакитний вагон» за три гуртки для розфарбовування кольорів світлофора, гуаш, пензлі, вода, клейонки, серветки.

Попередня робота:

Екскурсії по місту, заняття «Місто, транспорт, пішохід». Дидактична гра: «Дізнайся знак», «Водій і пішохід». Розігрування ситуацій у куточку безпеки, моделювання вулиці. Дидактична гра «Чарівне слово».

Хід заняття.

У: Хлопці, зараз ми вирушаємо в подорож. На якому транспорті ми вирушимо, вгадайте!

Загадка про трамвай.

Будинок на рейках

Тут як Тут.

Всіх умчить він в 5 хвилин.

Ти сідай і не лови гав

Відправляється ....... (трамвай).

В: Правильно, це трамвай. Наш трамвайчик не відправиться в подорож, поки ви не скажете чарівне слово.

Діти стають один за одним, називаючи чарівне слово: будь ласка, дякую, будьте ласкаві, приємного апетиту і т.д.

Діти під музику об'їжджають групу.

У: Хлопці! Подивіться навколо, де ми опинилися? Давайте закриємо очі і прислухаємося до звуків.

Що це за звуки? Як ви думаєте, де ми опинилися?

Діти: На вулиці.

В: Як ви здогадалися?

Діти: гудуть машини, деренчать машини і т.д.

В: А тепер давайте трохи відпочинемо, рассаживайтесь на стільчики.

Вихователь загадує загадки про транспорт і при правильній відповіді показує картинку з його зображенням.

Будинок по вулиці йде

На роботу всіх везе

Не на курячих тонких ніжках,

А в гумових чобітках.

(автобус)

 

Я важлива машина

Є кузов і кабіна.

Вожу будь-які вантажі

За ленточкам доріг

І парти і кавуни

Я вам принесу в строк.

(вантажівка)

 

Не літає, не дзижчить

Жук по вулиці біжить

І горять в очах жука

Два блискучих вогника.

(машина)

 

Підняв догори руки

Взяв дві жили в кулаки.

Дай дорогу постової

Побіжу по бруківці.

(Тролейбус)

 

У містах глибокої ночі

Сплять автобус і трамвай.

Якщо транспорт потрібен терміново-

Ти машину викликай

Та приїде - я вільна

Довезу куди завгодно.

(таксі)

 

Який це транспорт?

Діти: Наземний.

В: А який ще буває транспорт?

(Підземний, повітряний, водний).

А тепер ми з вами трохи пограємо.

Скажіть, хто управляє наземним транспортом?

Діти: водій.

В: Я вам роздам рулі і ми будемо машинами.

Давайте повторимо правила їзди на дорогах.

Загадка про світлофорі.

Хоч він має три очі,

Але не дивиться всіма відразу.

А дивиться завжди одним

Ну, а ми стежимо за ним.

Діти здійснюють рух по групі, в залежності від кольору спалахнув на світлофорі.

В: А тепер ми будемо пішоходами.

Де пішоходи пересуваються?

Діти: По тротуару.

В: Де пішоходи переходять дорогу?

Діти: По переходу (зебрі).

В: А хто ще допомагає на дорозі, крім світлофора?

Діти: Дорожні знаки.

В: Є знаки, які дозволяють. А є знаки, які забороняють.

(розглядають картинки із зображенням дорожніх знаків).

Вихователь проводить гру «Кожному знаку своє місце».

(Дітям пропонується розкласти знаки на 2 групи по - своєму призначенню).

У двері стукають і вносять конверт.

У: Хлопці! Нам прийшов лист. До нас за допомогою звертається Незнайко з Квіткового міста. В його місті зламалися всі світлофори, зупинилося все рух.

Давайте їм допоможемо.

Дітям лунають гуртки, які треба розфарбувати в червоний, жовтий і зелений колір.

Після виконання завдання пропонується скласти світлофор.

Всі світлофори упаковуються у великий конверт і відправляються Незнайку.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.