|
Конспект розваги спільно з батьками у другій молодшій групі
«Космічні простори»
Цілі: Пояснити у доступній формі для даного віку вихованців, що являє собою космос.
Завдання:
- Познайомити дітей з історією освоєння космосу, першими підкорювачами космосу;
- Розширити уявлення про державні свята;
- Активізувати словник. Ознайомлення зі словами космонавт, скафандр, ракета;
- Розвиток зорового та слухового сприйняття у дітей;
- Вчити дітей діяти спільно, спільно працювати в колективі;
- Розвивати фантазію, уяву. Викликати позитивні емоції.
Попередня робота: Розглядання тематичних ілюстрацій про космос, спільне обговорення про побачене. На прогулянках спостереження за небом. Тематично прикрасити групу.
Матеріали та обладнання: Ілюстрації із зображенням перших собак, Гагаріна Ю., космічного неба, комет, зірок, ракет, космонавтів в скафандрі. Вирізані з картону зірки різного розміру обтягнуті фольгою.
Хід заходу:
Під музику діти сідають на стільчики.
Вихователь: Сьогодні не простий день, у цей день багато років тому
В космічній ракеті,
З назвою схід
Він перший на планеті,
Піднятися до зірок зміг!
Звали цього чоловіка Юрій Гагарін (показ фото Гагаріна Ю.), і з тих пір ми стали відзначати «День Космонавтики». Але людина не одразу полетів у космос, спочатку туди вирушили собаки. Звали їх Білка і Стрілка (показ фото із зображенням Білки, Стрілки) і тільки після того, як вони повернулися неушкоджені, полетів чоловік. А як назвали людей, які літають у космос?
Діти: Космонавти!
Вихователь: А ще необхідно космонавта для польоту - скафандр (показ фото космонавта у скафандрі, що знаходиться у відкритому космосі). Це спеціальний костюм, який допомагає підтримувати свою температуру, оскільки там дуже холодно, холодніше ніж у нас взимку, і допомагає дихати за допомогою спеціальних балонів які прикріплюються на спину, адже там зовсім немає повітря яким ми дихаємо на землі.
Вихователь: І я хочу вам запропонувати відправитися в космічну подорож. А що необхідно для польоту? Діти: Ракета!
Вихователь: Ну звичайно ракета! А подивіться, у нас є чарівні модулі, і ми можемо з них побудувати всі разом ракету! Побудуємо?!
Вихователь: А де космонавти знаходяться у ракеті?
Діти: Сидять у кріслі...
Вихователь: Молодці, знаєте, давайте візьмемо наші стільчики і уявимо, що це космічні крісла (діти беруть стільчики і ставлять їх побудованої навколо ракети). А тепер давайте сядемо на наші чарівні, космічні крісла, закриємо очі і уявимо що ми полетіли високо в космос. (Діти сидять якийсь час з закритими очима при включеній музиці.)
Музика зупиняється, діти відкривають очі і бачать на підлозі розсипані зірки. Вихователь: Подивіться навколо, скільки зірок, які вони?
Діти: Великі. Маленькі. Блискучі.
Вихователь: А хочете зібрати ці зірки і подарувати їх своїм мамам (татам, бабусям, дідусям).
Діти встають і в стрибках збирають зірки, після назад сідають на свої місця закривають очі і під музику летять назад.
Вихователь: Ой який ми з вами зробили далеку подорож і витратили дуже багато сил і для того що б їх заповнити потрібно підкріпитися (запрошує всіх за стіл, де стоять цукерки, печиво, сік).
Читайте також: