|
Лексико-граматичне заняття в підготовчій логопедичній групі «Бібліотека»
Мета:
1. Дати знання того, що таке бібліотека.
2. Закріплення розуміння будови книги.
3. Познайомити з роботою бібліотекаря.
4. Ступені порівняння прикметників (практичне вживання) 5.Воспитывать любов і бережливе ставлення до книги
Хід заняття.
1. Організаційний момент.
Хто на світі всіх розумніший, хто може і вміє?
І в будь-який вільний годину хто всьому навчить нас? (Книга)
2. Бесіда по темі.
Без хорошої книги не обійтися. А де її взяти? Можна вибрати книгу будинку, можна попросити у товариша, а можна піти в бібліотеку. А що таке бібліотека? Це зібрання книг, які одна людина чи багато людей зібрали і зберігають: Зібрали з любов'ю, зберігають з турботою.
- А коли з'явилися бібліотеки на Русі? Це було дуже давно, ще при царі Івані Грозному. Його бабуся, грецька царівна Софія, залишила йому у спадок велику бібліотеку грецьких і латинських книг: Іван Грозний не тільки зберіг її, але й примножив.
Всі книги бібліотеки цього царя були рукописними. - Що означає це слово?
Якщо не старовинні книги-літопису, ми б ніколи не дізналися подробиць про давні часи. У давнину словом «літо» називали рік. Значить, «літопису» - це річні записи.
Пізніше волею царя в Москві відкритися Друкарський двір. - Як ви думаєте, що робили на Друкованому дворі.
Перші книги друкував тут майстер Іван Федоров. Іван Федоров все робив сам: і гвинти для свого верстата виточував, і відливав форми букв, і друкував. Він придумав і надрукував перший буквар для дітей. Бьти в ньому не тільки букви, але й цифри, і повчання, і казки, щоб не тільки читати вчилися діти, але і росли добрими та розумними.
Зараз у Москві багато бібліотек. Є бібліотеки шкільні, районні. Є бібліотеки для дорослих і дітей. Є бібліотеки для людей певних професій.
Але найбільша бібліотека в Москві-Російська бібліотека. Щоб обійти всі приміщення бібліотеки, знадобиться багато-багато годин. Треба буде розумітися на ліфтах, спускатися по сходах, йти по довгих коридорах. І скрізь-нескінченні ряди полиць з книгами. Щоб потрібні книги доставити в читальний зал, використовують спеціальні поїзди!
3. Фізкультхвилинка
Ця бібліотека така велика тому, що потрапляють сюди кожна книга, журнал, газета, надруковані в нашій країні. Книги, газети, журнали приходять сюди і з інших країн. Тут мільйони книг!
- Спробуйте пояснити, чому і ця величезна бібліотека і полку з книгами у вашому будинку називаються одним словом-бібліотека?
В бібліотеках так багато книжок, що серед них важко знайти потрібну. На допомогу приходять покажчики-каталоги. У довгих ящиках стоять картки. На кожній - назва книги і прізвище автора. А в куті знак - цифри, букви. По цьому знаку бібліотекар відразу визначає, на якій полиці і в якому місці знаходиться книжка.
Ви скоро підете в школу. Обов'язково запишіться в бібліотеку. Читачі бібліотеки мають виконувати певні правила. Як ви думаєте, які? З книгою, взятої з бібліотеки, треба звертатися дуже акуратно. Чому?
- А як потрібно вести себе в бібліотеці? Деякі книги можна брати додому, деякі - читати тільки там, у спеціальному місці, яке називається читальним залом.
- Які книжки є у вас в бібліотеці.
- Як називаються люди, які приходять в бібліотеку? (читачі).
4. Розглядання книжки (Назва, автор, суперобкладинка, обкладинка, форзац, титульний аркуш, книжковий блок)
5. Підсумок заняття.
Читайте також: