Свіжі публікації




Програма розвитку дітей дошкільного віку на основі изодеятельности «Казки і фарби» з 4 -5 років.
Цикл 2 «Розвиток кольоросприйняття»

1. Тема: «П'ятнашки»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Великий аркуш паперу, фарби, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Пальчик - хлопчик, де ти був.

З цим братиком в ліс ходив.

З цим братиком щі варив.

З цим братиком кашу їв.

З цим братиком пісні співав.

(Самомасаж пальців).

Казка.

В Райдужному царстві - державі - свято. Фарби переїжджають в новий будинок. Раніше вони жили в тісному коробочці, а тепер у них великий багатоповерховий палац. Фарби весело обживали свій новий будинок. Чорна зайняла нижній поверх, Біла - верхній, а решта розмістилися на середніх поверхах. Вранці фарби побачили, що перед будинком є велика чистий майданчик. Вони спустилися вниз і стали грати в « п'ятнашки». Деякі фарби заглянули у всі куточки. Поступово ділянку расцветился всіма кольорами веселки. Гра полягала в тому, що кожна фарба старалася, як можна більше цяток залишити на майданчику. Фарби весело стрибали, залишаючи кольорові цятки на ділянці біля будинку, а потім піднімалися в свої кімнати і зверху милувалися різнобарвною галявинкою. А ви, мої друзі, не хотіли б подивитися, який став майданчик біля будинку.

Педагог пропонує дітям пограти в гру, якої так захопилися фарби.

Пояснити техніку виконання роботи.

Кожна дитина вибирає потрібний колір і, використовуючи прийом «примакивания», разом з художником грає в «п'ятнашки». Педагог домовляється з дітьми про те, що один одного не можна перефарбовувати. Гра закінчується, коли на аркуші паперу не залишиться вільного місця.

Під час виконання роботи звернути увагу на ритмічність дій.

Обговорення: Запропонувати помилуватися картиною. Знайти найактивнішого гравця (чиїх цяток більше). Запропонувати будинку пограти з батьками в «п'ятнашки».

Гра на розвиток навичок спілкування: «Картинка»

 
2. Тема: «Історія про те, як фарби паркан розфарбовували»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Великий аркуш паперу, фарби, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р.

Наші руки не для нудьги.

Малювати вміють руки!
 
(Кожним пальцем правої руки обводимо кисть лівої руки на масажному картці і навпаки).

Казка.

Вирішили фарби пофарбувати паркан навколо свого будинку.

- У який же колір його пофарбувати?

Жовта запропонувала розфарбувати паркан жовтим кольором, щоб він, як сонечко сяяло. Червона наполягала на червоному кольорі.

- Такий паркан буде далеко видно, - стверджувала вона.

Синя говорила, що паркан повинен бути, як море, синім. Після довгих суперечок вирішили вони розписати паркан різними кольорами.

Спочатку кожна фарба намалювала довгу жердинку. Їх вийшло три: жовта, червона і синя. А потім стали малювати дощечки.

Педагог запрошує дітей допомогти фарбам «пофарбувати» паркан разом.

Пояснити техніку виконання роботи.

Під час виконання роботи стежити за тим , щоб фарби не встигли просохнути.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути роботи, закріпити знання про те, як вийшли ті або інші кольори. Звернути увагу дітей на те, які кольори вийшли на перетині (злиття) одного кольору з іншим, назвати їх.

Розвиток сенсорної системи (дотик): Під музику виконуємо танець, чіпаємо в ємностях гарячу і холодну воду.

3. Тема: «Перетворення білої полянки»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Альбомний аркуш на кожну дитину, жовта і синя гуаш, малювати по сирій папері.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Співають сухозлітки пісеньку - кап-кап, кап-кап, кап-кап

Стукають сухозлітки весело кап-кап, кап-кап, кап-кап

І люблять цю пісеньку квіти і трава,

і раді цій пісеньці всі ми, ти і я.

(Діти імітують капайте дощу на масажному картці).

Казка.

Рано вранці прокинулося сонце і покотилася по небу, оглядаючи свої володіння. Цікавий жовтий теплий промінчик побачив білу галявину.

- Непорядок, - вирішив він, - треба її розписати.

І пофарбував всю жовтим сонячним світлом. Пропливла над сонячною галявинкою маленька хмаринка. Кап - кап! - закапав дощик голубий. Кап - кап! - весело побігли струмки. І на тих місцях, куди вони проливалися, виростала м'яка шовкова фарба.

- Ах, - раділа полянка, я знову перетворююся, я змінююся, я купую новий колір.

Цікаво, якого кольору стала галявина?

Художник і педагог пропонують розгадати цю таємницю.

Пояснити техніку виконання роботи. Малюємо по сирій папері. Лист покриваємо жовтою фарбою, капаємо або робимо штрихи, схожі на травинки, синьою фарбою.

Під час виконання роботи стежити за тим , щоб лист не встиг просохнути.

Обговорення:

Педагог разом з дітьми називає отримані кольори - зелений, салатовий, світло - зелений, смарагдовий...

Психофізична розвантаження: «Летіть, листочки» - знімаємо напругу, агресію, тривожність (добре для гіперактивних, імпульсивних, скованих і соромливих). Педагог бере тонкий папір і рве на дрібні шматочки; діти теж рвуть і кидають в купу; підкидають ці папірці вгору 5 - 7 хвилин; прибирають, всі разом.

4. Тема: «Купання горобця»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Блюдце з водою, гуаш жовта і червона.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Співають сухозлітки пісеньку - кап-кап, кап-кап, кап-кап

Стукають сухозлітки весело кап-кап, кап-кап, кап-кап

І люблять цю пісеньку квіти і трава,

і раді цій пісеньці всі ми, ти і я.

(Діти імітують капайте дощу на масажному картці).

Казка.

Вночі пройшов дощ, і біля будинку фарб утворилася маленька калюжка. Пролітав повз воробей. Бачить: чиста водичка. Став плескатися у воді, чистити пір'ячко. Бризки на всі боки летять. Раптом двері будинку відчинилися, і пустотлива Жовта фарба прямо з порога впала в калюжу.

Воробей пурхнув на дерево і подивився на калюжку, в якій тільки що купався.

- Чив - чив - чив, - закричав горобець, - вода стала жовтою. Слідом за Жовтою фарбою в припрыжку вибігла Червона і теж потрапила в калюжу.

- Чив - чив - чив, - закричав воробей, знову новий колір. Вчасно я злетів на дерево. Якщо б я викупався в такій воді, мої брати мене б не дізналися.

Педагог і художник пропонують дітям провести маленький досвід.

Пояснити техніку виконання роботи. В блюдце з водою додати жовту гуаш, потім червону, подивитися який колір вийде.

Під час роботи стежити за тим, щоб кількість фарби було приблизно однаковим.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути і назвати отриманий колір. Запитати, що ще буває помаранчевим.

Психофізична розвантаження: Ароматерапія. Запалюємо ароматичну паличку, накидаємо на себе шифонову тканину і під музику починаємо кружляти

5. Тема: «Свято Червоного кольору»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Папір, фарби, палітра, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Раз, два, три, чотири, п'ять-вийшли пальці малювати (Самомасаж кожного пальця).

Казка.

- Сьогодні свято Червоного кольору!

- Сьогодні свято Червоного кольору!

Такі слова лунали у всіх куточках Райдужного царства. Родичі Червоного кольору стали готувати свято. Прикрасили площу прапорцями, від ніжно - рожевого до малинового кольору, і розвісили гарні гірлянди з повітряних куль. Гості йшли на свято з червоними маками, несли бордові жоржини. Голосно звучала музики, били барабани, трубили труби. Фарби встали в великий хоровод, а посередині запалили червоне багаття. Тепло від багаття. Затишно. Тому і ці кольори називаються теплими.

Спокійний зелений колір милувався святом здалеку. Дуже захотілося йому потрапити в це царство тепла.

- Тобі потрібно змінити свій тон, - кричали йому фарби,- тоді ми тебе запросимо.

До Зеленого кольору підійшла Жовта фарба.

- Підставляй долоні, - шепнула вона, - якщо до твого зеленим кольором додати мого жовтого, то ти обов'язково «потеплеешь».

Художник і педагог пропонують намалювати свято Червоного кольору і те, як на нього потрапив Зелений колір.

Пояснити техніку виконання роботи.

Обговорення:

Педагог і Художник пропонують дітям розглянути картини, розповісти про те, що вони намалювали.

Психофізична розвантаження: Гра «Жива скульптура» (ведучий конструює з дітей «посудину», потім доторкається до скульптури і вона розбивається на дрібні шматочки - діти роз'єднуються і бігають під музику, коли музика припиняється, всі біжать на своє місце, знову утворюється «посудина»).

6. Тема: «Смарагдове королівство»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал:

Аркуш паперу із зображенням дерев, галявин, газонів..., гуаш синя і жовта, палітра.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Мої пальці - молодці.

Всі красені - молодці.

Великий палець всіх сильніше.

Помасажуй мерщій.

Вказівний палець

товариш чудовий.

Палець середній самий шкідливий.

Безіменний палець

пустун постійний.

А мізинчик молодець,

мій красень - молодець.

(Самомасаж кожного пальця).

Казка.

Одного разу з Смарагдового королівства прийшов у Світле царство - держава гонець з проханням: розфарбувати в їх володіннях ліси, поля, поля... Я запросив Синю і Жовту фарби і запропонував взяти їх для роботи. Гонець здивувався:

- Як Синю і Жовту? Щось художник переплутав, - вирішив він. - Нам не потрібен синій ліс і жовта трава. Нам хочеться бігати по зеленій травичці, бродити по зелених скверів, слухати шелест зелених листя.

Я посміхнувся і заспокоїв гінця: фарби знають що робити. Синя та Жовта фарби розфарбували весь хвойний ліс темної зеленою фарбою, поля та галявини - світлої зеленою фарбою. І все в Смарагдовому королівстві здивувалися, які різні відтінки зеленого придумали Жовта і Синя фарби.

- Хлопці, а ви хочете допомогти фарбам?

Педагог і Художник запрошують допомогти розписати Смарагдове королівство.

Пояснити техніку виконання роботи. Кожна дитина готує для себе різні відтінки зеленого і приймається за роботу, педагог може показати, як в роботі, можна використовувати не тільки пензлик, але і свої пальчики, паперовий грудочку.

Під час роботи нагадати правила роботи з палітрою.

Обговорення:

Педагог разом з дітьми називає отримані кольори - зелений, салатовий, світло - зелений, смарагдовий...

Гра: «Мозаїчний палац». На ватман діти накладають геометричні фігури, будуючи палац. У кожного лише одна геометрична фігура.

7. Тема: «Подорож Синього кольору»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Альбомний аркуш на 2 дітей, м'які пензлі, гуаш синя і червона.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім

послухати одну з них.

М.р. Раз, два, три, чотири, п'ять-вийшли пальці малювати.( Самомасаж кожного пальця).

Казка.

Одного разу Синій Колір вийшов за межу свого Райдужного держави і потрапив в Біле царство. Направо - все біле, наліво - біле, попереду і ззаду - білим-біло. Нудно йому стало в цьому просторі. Вирішив він розписати його в свій колір. Йде спокійно, пісеньку наспівує під ніс, працює. Біле царство все зменшується. Раптом бачить: назустріч йому бадьоро крокує, голосно наспівуючи веселий мотив, Червоний колір. Біле поле швидко скорочується.

- Ах, - думає Синій колір, - він же порушив усі мої плани, він знищує моє синє море. Треба поспішати.

А Червоний, у свою чергу, побачивши Синій колір, теж став поспішати. І ось два кольори зустрілися, зіткнулися. Подивіться, що сталося при зустрічі червоного кольору з синім!

Пояснити техніку виконання роботи. Педагог і художник пропонують 2 дітям працювати на одному аркуші паперу. Одна дитина розфарбовує аркуш білого паперу червоною фарбою, інший - синім. Діти сидять один навпроти одного.

Під час роботи стежити за тим, що зафарбовуємо аркуш широкими плавними рухами.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути і назвати отриманий колір (фіолетовий). Запитує, що буває фіолетового кольору.

Гра: «Відправ у своє царство» На столі кружечки різних кольорів, діти їх беруть, підходять до будь-якої ємності з холодною, теплою або гарячою водою - і зі словами: «Синій колір живе в Холодному царстві, тому що...» опускають кружечок і.т.д. всі кольори.

8. Тема: «На городі»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Альбомний аркуш, пензлі, гуаш червона, синя, жовта, палітра.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. У нашій Оленці капуста в діжці, огірочки в діжці, морквина на грядці. У нашій Акульки картопля в каструльці, боби на віконці, петрушка в долоньці. У нашій Аринки чорниця в кошику, горобина на нитці, барбос біля хвіртки.( Самомасаж кожного пальця).

Казка.

Запросили фарби на город. Помилувалися вони на овочі і взялися за роботу. Зелена фарба розфарбувала огірочки, бадилля моркви, пір'я цибулі, стручки гороху, бобів. Червона взялася фарбувати редиску, помідори, перці. Жовта товстим кабачків боки розписала, ріпку пожелтила. Побачила в дальньому кутку городу високі соняшники - розписала їм голівки сонячним кольором.

- А що це за овочі?

- Ми - баклажани.

- Якого ж ви кольору?

- Наша шкірка повинна бути фіолетового. Для нас потрібна фіолетова фарба.

Розгубилися фарби, немає серед них такий. Що робити? Жовта зметикувала:

- Треба спробувати змішати фарби. Ось тільки які? Може бути, діти нам допоможуть?

Педагог і художник запрошують бажаючих дітей допомогти баклажанів. Діти самостійно отримують потрібну фарбу, називають її, малюють і розфарбовують овочі.

Пояснити техніку виконання роботи.

Під час роботи стежити за тим, щоб діти використовували різні відтінки фарб.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути розфарбовані овочі, назвати якого вони кольору і що ще буває такого ж кольору.

Розвиток сенсорної системи (зір): Дивимося на свої роботи з деякої відстані, примруживши очі, широко розкривши очі, по черзі прикриваючи один з очей.

9. Тема: «Свято Синього кольору»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Папір, фарби, палітра, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Кап, кап, кап - впали краплі. Загупали: тук, тук, тук. І дізналися відразу чаплі дощику веселий звук. Дощ уривчасто і дзвінко падав трави там і тут. Немов пальцями дитини він грав в саду етюд! (Діти імітують капайте дощу на масажному картці).

Казка.

Одного разу фарби прокинулися і не дізналися свій двір. На клумбах розквітли сині іриси, блакитні незабудки весело кивали голівками. Синьоокі волошки, братки, фіалки сплели красиві квіткові візерунки. Вода струмувала з фонтанів, розсипаючись блакитними бризками в басейн, в якому відбивалося блакитне небо. Почувся ніжний передзвін дзвіночків. Це запрошували всіх на свято Синього кольору. На бал прийшли всі відтінки синього кольору: блакитний, блакитний, волошковий, фіолетовий, сливовий...

Зелений колір, у що б то не стало, вирішив проникнути на цей празник, але його не пустили. Але потім Синя фарба зглянулася над ним. Вона додала в зелену трохи свого синього кольору, і він став синьо-зеленим. Перед ним відразу гостинно відчинили двері. Синьо-зелений колір веселився разом з усіма, але особливо йому сподобалася гра «крижаний феєрверк». Фарби синіх кольорів і відтінків фарбували воду, заморожували її і робили льодяники-конфетті. Потім з цих маленьких крижинок влаштовували феєрверк. Сині, блакитні, фіолетові, синьо-зелені крижинки холодними візерунками розсипалися по всій майданчику. Було трішки холодно, але красиво. І Зелений колір зрозумів, чому ці кольори і відтінки називаються холодними.

Художник і педагог пропонують намалювати «Крижаний феєрверк»

Пояснити техніку виконання роботи. Уточнити правила змішування фарб на палітрі.

Під час роботи звернути увагу на те, що з кольорових цяток можна скласти візерунок.

Обговорення:

Педагог і Художник пропонують дітям розглянути картини, розповісти про те, що вони намалювали.

Психофізична розвантаження: Гра «Перехід через Альпи» драпируем предмети і перелазить через них.

10. Тема: «Чудові перетворення білої фарби»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Великий аркуш паперу, палітра на кожну дитину, гуаш і кисті.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Наші руки не для нудьги.

Малювати вміють руки!

(Кожним пальцем правої руки обводимо кисть лівої руки на масажному картці і навпаки).

Казка.

Фарби зібралися біля свого будинку і, як завжди, стали розповідати про те, хто, що сьогодні розфарбовував. І всі стояли і поглядали на верхній поверх будинку.

- Нудна фарба там живе, - говорили вони.- Що їй можна розписати? Тільки сніг взимку. А влітку вона не потрібна зовсім.

Біла фарба спустилася вниз і спокійно зауважила:

- Разом зі мною можна намалювати цікаву картину. Наприклад, ось таку, подивіться вгору на хмари:

Ось пливуть по небу

Білі баранці,

А тепер вони ж-

Білі конячки,

Білі козлятки,

Білі лебідка,

Білі - пребелые

Вітрильні човни.

- А ще я потрібна для того, щоб ви, що стали більш ніжними, щоб ви могли придбати різні відтінки.

Давайте пограємо. Приготуйте палітру. Викладіть на неї білу гуаш так, щоб вийшло кілька білих плям. У кожне з них капніть по краплі кольоровий гуаші і розмішайте. Подивіться, які кольори вийшли. Вийшли ніжні, пастельні кольори. Давайте назвемо їх: блакитний, рожевий, блідо - жовтий, світло-фіолетовий...

Педагог пропонує намалювати, як різнокольорові ніжні хмари пливуть по небу.

Пояснити техніку виконання роботи. Пояснити техніку змішування фарби на палітрі.

Під час роботи стежити за тим, щоб кількість фарби було приблизно однаковим.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути отриману картину. Похвалити один одного.

Психофізична розвантаження: Гра «Візьми і передай» уявні предмети - цегла, кішку, гарячу картоплю, тендітна квітка.

11. Тема: «Райдужна картина»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Альбомний аркуш на кожну дитину, акварельні фарби, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

П.р Ах ти, радуга - дуга. Ти висока і туга! Не дай дощику, дай нам ведрышко, щоб діткам погуляти, щоб теляткам поскакати, потрібно сонечко, колоколнышко!

(Самомасаж кожного пальця).

Казка.

Влітку поїхали фарби на дачу. Кожна фарба влаштувалася під своїм кольоровим парасолькою: Червона - під червоним, Жовта - під жовтим... Сидять, відпочивають. Влітку погода мінлива. Тільки що світило сонечко, і раптом набігли хмари. Впали перші краплі на парасольки, а потім полив такий дощ, що в лічені хвилини вода затопила галявину, на якій розташувалися фарби.

Побігли, заструились з-під парасольок кольорові струмочки. Вони зустрічалися один з одним, змішувалися і бігли далі. Але ось хмари пішли, виглянуло сонечко, расцветило небо веселкою. Красива картина вийшла: на небі веселка сяє, а по землі райдужний струмок дзюрчить. Хочете і ви намалювати таку картину?

Пояснити техніку виконання роботи. Художник і педагог може запропонувати дітям виконати роботу в парі. Діти самостійно домовляються, хто буде малювати веселку на небі, хто - різнобарвний струмок. Потім дві роботи можна з'єднати й одержати загальну картину.

Під час роботи стежити за тим, щоб при злитті фарб не виходили «брудні» кольору.

Обговорення:

Педагог пропонує дітям розглянути і назвати всі кольори веселки. Помилуватися картиною.

Гра: «Відправ у своє царство» На столі кружечки різних кольорів, діти їх беруть, підходять до будь-якої ємності з холодною, теплою або гарячою водою - і зі словами: «Синій колір живе в Холодному царстві, тому що...» опускають кружечок і.т.д. всі кольори.

12. Тема: «Прогулянка Чорного кольору»

Мета: Розвиток кольоросприйняття.

Завдання:

  • Вчити працювати з кольором
  • Розвивати цветовосприятие
  • Виховувати інтерес до З мистецтва.

Матеріал: Папір, фарби, палітра, пензлі.

Хід заняття:

У гості до дітей приходить їхній давній знайомий Художник (лялька), який живе у казковій країні, в Райдужному царстві-державі. Він дружить з усіма фарбами і знає про них багато різних цікавих історій і казок. Пропонує дітям пограти, а потім послухати одну з них.

М.р. Наші руки не для нудьги.

Малювати вміють руки!

(Кожним пальцем правої руки обводимо кисть лівої руки на масажному картці і навпаки).

Казка.

Зазвичай Чорний колір виходив на прогулянку вночі. І все перекрашивал в темні тони. А в той день він вийшов на вулицю опівдні і отетерів від яскравих сонячних фарб.

По блакитному небу пливли легкі біло - сріблясті хмари. Листя дерев грали від золотисто-зеленого до темно-малахітового. На оксамиті трави витанцьовували сонячні зайчики, пробиваючись крізь крони дерев. Ніжні метелики з візерунчастими крилами перелітали з однієї квітки на іншу, шуршало прозорими крилами метелика. Мохнато-смугастий джміль співав свою пісню над різнобарвним лугом. Навіть зарослий мохом великий камінь

був гарний, поблискуючи сіро-коричневим боком під сонячними променями.

Чорний колір вирішив попрацювати. Першим ділом він додав своїй фарби у хмари. Вони стали сірими, а деякі перетворилися на чорні хмари і сховали сонце. Чорний колір пройшовся трохи по зеленій траві і деревах. Зелень втратила блиск, потемніла. Метелики зложили крильця, пропали бабки, і джміль вже не співав свою пісеньку. Закапав сірий дощик. Вийшов сірий, нудний день. Самого Чорного кольору, він не сподобався, він повернувся і пішов додому, вирішивши не гуляти більше опівдні. Так закінчилася його прогулянка.

Художник і педагог пропонують дітям намалювати, як Чорний колір перетворив сонячний день похмурий.

Пояснити техніку виконання роботи. Уточнити правила змішування фарб на палітрі.

Під час роботи звернути увагу на те, що чорного кольору потрібно брати зовсім не багато.

Обговорення:

Педагог і Художник пропонують дітям розглянути картини, розповісти про те, що вони намалювали.

Психофізична розвантаження: розмови на тарабарском мовою.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.