Свіжі публікації




Програма розвитку дітей дошкільного віку на основі изодеятельности «Казки і фарби» з 6-7 років.

Цикл 2 «Пластилінова живопис»

1. Тема: «Зірки»

Мета: Знайомство з технікою малювання пластиліном - пластилінова живопис.

Завдання:

  • Вчити створювати картину з пластиліну з використанням кольорової фольги.
  • Розвивати дрібну моторику.
  • Виховувати інтерес до пластилінової живопису .

Матеріал: Пластилін, оргскло або пластиковий куточок для паперу, зірочки, вирізані з фольги, схеми сузір'їв. Зразок.

Хід заняття:

Казка.

Андрій вже великий. Ще рік, і він піде в школу. А сьогодні він ходив з мамою в магазин купувати олівці, ручки, кольоровий папір, пластилін і багато іншого. Пізно ввечері Андрій лежав у ліжку, дивився на купівлі і мріяв про школу. Раптом, коробка з пластиліном, на якій були намальовані зірки і місяць, тихо відчинилися. Хлопчик завмер від страху та подиву. З коробки, крекчучи і потягуючись, виліз маленький шматочок пластиліну. Він був живий! Пластилін стояв на краю стола і озирався по сторонам. Андрій втиснувся в ліжко зі всієї сили і зачаївся, натягнувши ковдру до самого носа.

- Ех-хе-хе! Куди це я потрапив?!- виголосив пластилін, почухавши рукою свій м'який бік.

- Андрій! Досить ховатися під ковдрою. Я ж бачу, що ти не спиш. І не треба мене боятися. До речі, мене звуть Пластилін Пластилиныч! Я - чарівник, великий вигадник і дуже великий пустун. Давай знайомитися!

Андрій, відкривши рот від подиву, сів на край ліжка.

- Здрастуй, Пластилін Пластилиныч. - схвильованим голосом промовив хлопчик. - Я перший раз бачу говорить пластилін!

- Не хвилюйся, Андрюша,- сказав Пластилін Пластилиныч,- я теж ніколи не бачив мовця пластиліну. Напевно, я такий один, єдиний. А все це сталося в той день, коли в мене потрапив шматочок метеорита, який прилетів із сузір'я Велика Ведмедиця. Зоряний пил розчинилася всередині мене, і я прокинувся. З тих пір я і розмовляю, а ще я дуже багато знаю про космос і сузір'ях і знаки зодіаку. Ти знаєш, що таке сузір'я?

- Ну...не дуже.- пробубнів Андрій.

Пластилін Пластилиныч змахнув руками, і на стелі з'явилося зоряне небо. Пролітають комети освітлювали кімнату помаранчевим світлом, зірки мерехтіли в нічній тиші, а одна падаюча зірка, зачепив по небосхилу, впала за шафу.

Знаки Зодіаку.

Дванадцять знаків Зодіаку:

Рогата Козлик - забіяка,

В блискучих бризках Водолій,

Дві Риби в лусці вогнів,

Баранчик в кучерявих хмарах

І Бик бодливый в місячних травах.

Двійнята з вічного їх метушнею,

Рак з сліпучою клішень,

Лев, з неба рикаючий грізно,

І Дівчина в накидці зіркової,

Ваги, що висять між хмар,

І скорпіона пекучий промінь,

Стрілець, що цілиться з мороку,-

Дванадцять знаків Зодіаку.

Дзинь - дзинь - дзинь. Пора вставати!

Андрій відкрив очі, почувши дзвінок будильника. Де зоряне небо? Де Пластилін Пластилиныч? Куди все поділося? Може, все тільки наснилося?! Але ні! Адже Андрій пам'ятав усе, що розповідав Пластилін Пластилиныч. Він пам'ятав усі зірки, сузір'я і знаки зодіаку. Хлопчик скочив і підбіг до столу, взяв коробку з пластиліном і, стримуючи хвилювання, відкрив її. Пластилін Пластилиныч, як ні в чому не бувало, сопів в коробці.

- Закрий кришку!- невдоволено сказав Пластилін Пластилиныч. Я люблю вдень поспати, а вночі розповім тобі ще одну історію зі свого життя. Але пам'ятай, нікому не кажи про мене. Спокійної ночі, тобто дня!

Андрій тихенько закрив коробку і посміхнувся, тепер у нього була своя власна таємниця

Педагог пропонує познайомитися з технікою малювання пластиліном і намалювати зоряне небо з сузір'ям.

Пояснити техніку виконання роботи. На оргскло або пластиковий прозорий куточок для паперу, розрізаний навпіл, розкласти вирізані з фольги зірки у вигляді сузір'я. Заліпити кожну зірку маленьким шматочком жовтого або оранжевого пластиліну, виліпити комету, хвіст комети розмазати пальцем по склу, весь простір між зірками заліпити синім, фіолетовим і блакитним пластиліном. Перевернути роботу. У вас вийде, що пластилін наклеєний з внутрішньої сторони скла, а зовнішня залишилася чистою.

Під час роботи звернути увагу на способи розмазування пластиліну (кругове, горизонтальне, хаотичне...).

Обговорення: З'єднати роботи так, щоб вийшло зоряне небо.

Релаксація під спокійну космічну музику.

 

2. Тема: «Фантазія»

Мета: Знайомство з технікою малювання пластиліном - пластилінова живопис.

Завдання:

  • Вчити створювати картину з пластиліну з вкрапленнями, змішуючи кольори.
  • Розвивати дрібну моторику, цветовосприятие.
  • Виховувати інтерес до пластилінової живопису.

Матеріал: Пластилін, оргскло або пластиковий куточок для паперу, туш. Зразок.

Хід заняття:

Казка.

- Що таке фантазія, як ти думаєш?- запитав Пластилін Пластилиныч, сидячи на краю стола і бовтаючи ногами.

- Це, напевно, річ, яка не існує, але придумалася у тебе в голові! - відповів Андрій і засміявся.

- Ні, Андрійко! Фантазія - це ціла країна. В ній живуть фантазії і мрії всіх людей.

- Хочеш там побувати?

- Ну, звичайно!- вигукнув хлопчик. Ти навіть не уявляєш, Пластилін Пластилиныч, який я фантазер і мрійник. Одного разу я навіть вигадав літаючий будинок, коня з крилами бабки і солодку пігулку від усіх хвороб.

Пластилін Пластилиныч посміхнувся, дмухнув не долоню, і вся кімната, в ту ж мить, заповнилася рожевими хмарами. Коли хмари розсіялися, Андрій побачив безкраї поля, водоспади з солодкої газованої води, дерева на яких росли шоколадки, а високо в небі він побачив свого коня з крилами метелика. Того самого, якого він вигадав.

- Як тут гарно, яке тут все добре й ласкаве!- посміхаючись, сказав хлопчик, зриваючи мармеладний квітка.

- Природно, адже фантазуючи, люди завжди мріють про щось гарне і незвичайне! - голосно сказав Пластилін Пластилиныч.

- Як би я хотів тут побувати ще разочок, - мрійно промовив Андрійко.

- О! Це неймовірно просто. Всякий раз, як ти вигадаєш що-небудь добре, незвичайне, казкове, закрий очі і ти зможеш опинитися в країні Фантазії.

Дзинь - дзинь - дзинь. Пора вставати!

Андрій відкрив очі, почувши будильник, але вставати він, не поспішав. Він знав, що Пластилін Пластилиныч спить у своїй коробці. Хлопчикові знову захотілося опинитися в казковій країні. Але як туди потрапити? Андрійко згадав, що йому говорив Пластилін Пластилиныч, закрив очі і почав придумувати добру фантазію.

Педагог пропонує продовжити знайомство з технікою малювання пластиліном і намалювати фантазію.

Пояснити техніку виконання роботи. Вчимося змішувати пластилін. Два різних за кольором шматочка пластиліну перемішуємо до отримання однорідного кольору. Додаємо в пластилін кольоровий пісок, блискітки або дрібно порізаний дощик. На оргскло або пластиковий прозорий куточок для паперу, розрізаний навпіл, нанести контурний малюнок використовуючи чорну туш, маркер або ручку-коректор (в цьому випадку контур буде білий). Почекати, поки контур просохне і поверх нього заліпити всю поверхню пластиліном, розмазуючи його круговими рухами (міститься в пластиліні пісок виробляє додатковий масаж подушечок пальців).

Під час роботи звернути увагу на способи розмазування пластиліну (кругове, горизонтальне, хаотичне...).

Обговорення: Запропонувати розповісти про своїй фантазії.

Релаксація під спокійну музику. Розслабляємо руки в теплій воді.

 

3. Тема: «Подарунки осені»

Мета: Знайомство з технікою малювання пластиліном - пластилінова живопис.

Завдання:

  • Вчити створювати картину з пластиліну, змішуючи кольори.
  • Розвивати дрібну моторику, цветовосприятие.
  • Виховувати інтерес до пластилінової живопису.

Матеріал: Пластилін, оргскло або пластиковий куточок для паперу, туш. Зразок.

Хід заняття:

Казка.

Вже стемніло. У сусідньому будинку запалили у вікнах світло. З вулиці тягнуло осінньою прохолодою. Пластилін Пластилиныч сидів на підвіконні і смачно хрумтів огірком.

- Ну, я і молодець! Ну, руки у мене просто золоті! Ах, який я молодець!- жуючи огірок, хвалив себе Пластилін Пластилиныч.

- А за що це ти себе хвалиш? - запитав Андрійко.

- Як, хіба ти не знаєш, що весь урожай цієї осені - моя заслуга! - гордо промовив Пластилін Пластилиныч і завмер важливою позі.

- Причому тут ти? - здивувався хлопчик.

- Та ти що, зовсім не в курсі того, що відбувається навколо? Хіба ти не знаєш, що цієї осені я отримав диплом кращого учня в школі самої Цариці Осені?- трохи не вдавившись шматком огірка, закричав Пластилін Пластилиныч. Ну, раз ти нічого не знаєш, я все детально розкажу. У Цариці Осені щороку дуже багато роботи. Потрібно і врожаю допомогти дозріти, і дерева в осінні наряди одягти, і звірам шубки для зими підготувати, так і хмаринки осінні на небі кожен день треба в зграї зганяти і дощиком наповнювати. Загалом, роботи невпроворот. Тому Цариця Осінь кожен рік відкриває лісову школу, де навчаються помічники Осені. Так було і цього разу. Записалися на заняття до Цариці Осені Омелько, Опудало городнє, Баба-Яга, Хлопчик з пальчик, дві лисички, їжачок з ведмедем і я - Пластилін Пластилиныч. Заняття вела сама Цариця. Розповідала про те, які дерева, які вбрання одягати треба, як овочам, фруктам і ягодам допомагати визрівати, як гриби під осінніми листками ховати, і ще багато іншого. Всі учні лісової школи слухали Царицю Осінь уважно, ось тільки Омелько з Опудалом городнім весь час сміялися і відволікалися. Настав день іспиту. Роздала Осінь завдання всім учням. Хто відправився копиці сіна сушити, хто сів за чарівну швейну машинку зимові шубки кроїти, а хто пішов бджіл на зиму спати укладати. Всім робота знайшлася. Омелько і Опудало городнє подалися в город, допомагати врожаю визрівати. Прийшли туди і не знають, що робити. Який овоч, якого кольору має стати - не пам'ятають. Стоять, чешуть в потилицях чарівними пензликами.

- А, будь, що буде!- сказав Омелько Страшилку городнього і взявся за роботу.

Полетіла Цариця Осінь над Землею, роботу своїх учнів дивитися. Летить, радіє тому, що всі із завданням впоралися. Тут вона побачила город і жахнулася. Оранжевий горох, червоні огірки, жовта капуста і фіолетові яблука. Цариця Осінь звернулася до мене, Пластилін Пластилинычу, за допомогою. Ось вже ми з нею попрацювали! Весь город заново довелося перефарбовувати. Мені навіть грамоту дали, як кращому знавцю кольорів і відтінків. А Омелько й Лякало залишилися на другий рік.

Пластилін Пластилиныч закінчив свою розповідь. Андрій не знав, вірити чи ні в розповідь друга. Але хіба можна не вірити мовця пластиліну?

Педагог пропонує продовжити знайомство з технікою малювання пластиліном і намалювати урожай овочів або фруктів.

Пояснити техніку виконання роботи. Намалювати маркером (тушшю) кошик з овочами або вазу з фруктами «зафарбувати» їх пластиліном змішуючи кольори і підбираючи відтінки.

Під час роботи звернути увагу на різноманіття відтінків.

Обговорення: Запропонувати розповісти про свій урожай.

Розвиток сенсорної системи (нюх): На «поляні» кошик з чарівними запахами від чарівника, всі вони в однакових темних бульбашках. Нюхаємо з закритими очима всі запахи, вибираємо найбільш вподобане і намагаємося представити зоровий образ.

 

Повну версію можна скачати тут.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.