Свіжі публікації




Програма розвитку дітей дошкільного віку на основі изодеятельности «Казки і фарби» з 6-7 років.

Цикл 1 «Розвиваючі заняття з ізо»

1. Тема: «Портрет осені»

Мета: Знайомство з флористикою.

Завдання:

  • Вчити складати портрет з осіннього листя, квітів, трав, виконувати аплікацію.
  • Розвивати інтерес до мистецтва флористики.
  • Виховувати любов до природи.

Матеріал: Папір (фон світло-коричневий, жовтий або оранжевий) , обладнання для аплікації, сухі трави, листя, квіти, простий олівець. Зразок.

Хід заняття: Казка.

Йде час неспішно. На зміну Весні приходить Літо, далі Осінь, а потім і Зима. Тільки от Осінь з Весною ніколи не зустрічаються, не бачаться. От і вирішила написати Весна своїй сестрі Осені лист.

- Здрастуй, люба сестрице Осінь!- пише Весна.- Кожна з нас приходить на Землю в свій час, і не можемо ми зустрітися з тобою. Але від птахів і звірів я чула про тебе. Про те, яка ти золотокосої, урожайна, а то й задумлива, дощова. Раз вже нам не судилося зустрінеться, то прийшли мені свій портрет, мила сестричка Осінь!

Подумала, подумала Осінь і вирішила звернутися за допомогою до лісовим жителям.

- Звірі і птахи, дерева і трави,- прошелестіла Осінь,- допоможіть, зробіть мій портрет. Віднесуть його сестриці моєї коханої, Весни, перелітні птахи - ластівки та лелеки.

З радістю допомогли звірі Осені. Гарний портрет вийшов. Хороша особою Осінь! На голові вінок з яскравих листя, на шиї намисто з горобини, волосся - трави золотисті. Красуня! (показати зразок)

Отримавши портрет, Весна зраділа. Посміхнулася своєю сонячною усмішкою так, що всім навколо стало тепло і радісно. З тих пір сестри не раз посилали один одному звісточки з перелітними птахами, та теплими вітрами. І якщо одного разу ввижатиметься вам, що серед осіннього холоду на вас повіє теплий вітерець, то знайте, що це Весна сестрі своїй Осені шле щирий привіт.

Педагог пропонує дітям спробувати скласти з осіннього листя портрет осені. Роботу можна виконувати вдвох.

Пояснити техніку виконання роботи. Погрудний портрет малюємо олівцем, далі з сухого листя наклеюємо корону, вінок або просто зачіску із сухої трави. Наклеюємо очі - квіти, ніс і губи - листя, а намиста і сережки з сухих ягід або зерен.

М.р. Сниться бузку бузковий сон. Сниться малині малиновий сон. Горобині - горобиновий сниться. І тільки колючки не спиться: колючка боїться, що сон їй присниться колючий - колючий, як спиця. Сниться полю дощик, а горшочку борщик, а цеберку сниться чиста водиця. Сниться гілках вітер, що дме уперто. Що ж мені приснилося, відповідайте прямо! Самомасаж рук

Під час виконання роботи звернути увагу дітей на симетричність роботи

Обговорення: Педагог пропонує похвалити роботи один одного.

Психофізична розвантаження: Накидаємо на себе шифонову тканину і виконуємо «танець осені» (під музику).

 

2. Тема: «Крупеничка»

Мета: Знайомство з технікою виконання панно з крупи.

Завдання:

  • Вчити складати панно з різних круп, виконувати аплікацію.
  • Розвивати інтерес до аплікації з природного матеріалу.
  • Виховувати любов до природи.

Матеріал: Папір, обладнання для аплікації, крупи, простий олівець. Зразок.

Хід заняття: Казка.

Жили-були в одному селі мати з донькою. Жили вони бідно, але дружно. Пішла дівчинка одного разу в ліс за грибами. Йшла вона, йшла і раптом бачить, маленького мишеняти гілкою придавило.

- Допоможи мені, дівчинко,- каже мишеня слабким голосом,- прибери гілку важку.

Прибрала дівчинка гілку і допомогла мишеняті сісти на пеньок.

- Добра дівчинка,- знову заговорив мишеня,- погодуй мене, а то сили мене покидають.

Дівчинка дістала останній шматок хліба і віддала її. Мишеня з'їв

весь хліб без залишку.

- За доброту твою, мила дівчинка, - пропищав мишеня, - я подарую тобі мішечок крупи. - Цей мішечок не простий, а чарівний. Скільки не візьмеш крупи для каші, вона в ньому ніколи не скінчиться.

Віддячила дівчинка мишеняти і радісна побігла додому. Показала мішечок з крупою матері. Зраділа мати і покликала всіх сусідів у гості кашу їсти. Стали мати з дочкою жити в достатку, так і допомагати іншим. А дівчинку з тих пір прозвали в селі Крупеничкой.

Педагог пропонує дітям скласти панно з крупи. Роботу можна виконувати вдвох.

Пояснити техніку виконання роботи. Малюнок виконуємо олівцем. Кожен сектор візерунка по черзі густо намазуємо клеєм і заповнюємо різними крупами так, щоб не залишилося вільних місць.

П.г. Митя йшов, йшов, йшов

Білий гриб знайшов.

Раз - грибок, два - грибок...

Поклав їх у кіш.

(зображуємо, як йшов на масажному картці)

Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що крупи різного кольору і від цього залежить краса орнаменту.

Обговорення: Педагог пропонує похвалити роботи один одного.

Гра: «Подорож на килимі літаку» (сідаємо на килим і зображуємо що летимо)

 

3. Тема: «Прянички»

Мета: Знайомство з тістопластика.

Завдання:

  • Вчити ліпити з солоного тіста. Розкачувати тісто качалкою, вирізати прянички формочками для печива, прикрашати зернами, крупою.
  • Розвивати інтерес до тестопластике.
  • Виховувати любов до природи.

Матеріал: Солоне тісто, качалка, формочки для печива, стеки, матеріал для прикраси пряничка. Зразок.

Хід заняття:Казка.

В одному місті, не пам'ятаю в якому жив-був пекар з сім'єю. Багато було в нього синів , дочок і всі вони працювали в пекарні.

Наближався новорічне свято. Пекар сходив у ліс і приніс велику пухнасту красуню ялинку.

- Чим ми будемо наряджати ялинку?- запитали діти пекаря.- Адже У нас зовсім немає ялинкових іграшок.

Подивилися всі на ялинку, позітхає і пішли спати. Гарна ялинка, але без іграшок, що за свято. Всю ніч не спав пекар, думав про те, де дістати ялинкові іграшки, як порадувати синів і дочок. Думав, думав і придумав. Рано-вранці вирушив він у пекарню, замісив тісто, розкотив качалкою великий корж і формочками для печива вирізав багато пряникових іграшок для ялинки. Були тут і зірки, і конячки, і птиці, і люди різні! (показ зразків)

То була радість дітям наряджати пряниковими іграшками ялинку.

- Найкраща ялинка у пекаря!- кричали на вулиці діти.

- Біжимо на свято до пекарю!- квапили один одного сусіди.

А пекар стояв біля нарядної ялинки і посміхався.

Педагог пропонує дітям спробувати виліпити пряникові іграшки з солоного тіста.

Пояснити техніку виконання роботи. Качалкою розкотити велику корж, формочками вирізати іграшки, прикрасити їх фігурними стеками, візерунком із зерен, крупи.

М.р. Вирішила старенька ватрушки спекти. Поставила тісто так піч затопила. Вирішила старенька ватрушки спекти, а скільки треба - зовсім забула. Дві штучки - для внучки,

Дві штучки - для діда,

Дві штучки - для Тані,

Доньки сусіда...

Вважала, вважала, та збилася,

А піч - то зовсім протопилась!

Допоможи бабусі порахувати ватрушки.

(самомасаж кожного пальця)

Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що вгорі кожного пряничка необхідно проробити отвір для мотузяній петлі. Обговорення: Педагог пропонує похвалити роботи один одного. Релаксація під спокійну музику.

 

4. Тема: «Маски»

Мета: Знайомство з технікою виготовлення масок.

Завдання:

  • Вчити виготовляти новорічну маску з паперового циліндра.
  • Розвивати уяву.
  • Виховувати інтерес до изодеятельности

Матеріал: Зразок. Папір білий (розмір дорівнює окружності голови дитини), фломастери, фарби, кольоровий папір, ножиці, клей.

Хід заняття: Казка.

Скоро Новий рік! Всі хлопці метушаться, готують костюми, маски. А Митя не знає, який костюм йому придумати. Малювати він, як справжній художник не вміє шити - теж не вміє. Тому він сидить тихо в кутку, біля ялинки, крутить в руках чистий аркуш паперу і зітхає. Раптом вогні на ялинці різко спалахнули, мішура зашурхотів, і аркуш паперу в Митиных руках ожив.

- Про що сумуєш, Митя?- запитав білий аркуш паперу.

- У мене зовсім немає уяви,- відповів хлопчик,- і я не можу нічого придумати для свята.

- Я знаю, як допомогти тобі!- радісно вигукнув лист. Твоїй біді допоможе тільки принцеса Фантазія, що живе в далекій казковій країні. Дістатися до замку принцеси нелегко. Спочатку, треба перебратися через високі гори.

- Я придумав!- крикнув Митя і зробив з аркуша паперу літачок.

- Молодець, Митя!- здивувався паперовий лист. - Швидше в путь!

Вони махом перелетіли через гори і приземлилися біля бурхливої річки. Але і тут хлопчик не розгубився і придумав, як зробити паперовий кораблик. За бурхливою річкою їх чекала ще одна перешкода.

- Цей дракон охороняє вхід в замок принцеси Фантазії. В замок не може проникнути не одна людина, тільки казкові істоти, - пошепки промовив аркуш паперу.

- Не біда!- відповів Дмитрик. - Я придумав, як нам пройти повз нього, дорогий аркуш паперу. - Я намалюю на тобі обличчя казкової істоти, а ти обернешся навколо моєї голови, і вийде маска.

Так вони і зробили. Увійшовши в тронний зал, Дмитрик побачив принцесу.

- Здрастуй, великий фантазер Митя! - привіталася принцеса.

- Чому ви називаєте мене фантазером?- запитав хлопчик. - Я зовсім не такий, у мене немає уяви. Я навіть не можу придумати костюм на Новий рік.

- Ти його вже придумав - сказала принцеса і вказала на маску, зроблену з аркуша паперу.

- Невже я сам її придумав! - здивувався Дмитро.

- Звичайно сам. Ти можеш придумати ще багато інших масок для своїх друзів. Адже ти - справжній фантазер. Потрібно тільки вірити в себе!- сказала принцеса і зникла. А Митя знову опинився під ялинкою, а в руках у нього був все той же аркуш паперу.

Педагог пропонує дітям самим придумати і виготовити маски.

Пояснити техніку виконання роботи. На аркуші паперу прорізаємо очі і рот, малюємо ніс..., звертаємо лист циліндром і склеюємо, прикрашаємо волоссям з кольорового паперу, коронами...

М.р. на масажному картці. Під час роботи звернути увагу на акуратність роботи Обговорення: Розглянути роботи один одного.

Психофізична розвантаження: «Політ на килимі літаку».

 

5. Тема: «Дизайн стільникових телефонів і автомобілів»

Мета: Знайомство з дизайном.

Завдання:

  • Вчити розробляти дизайн предметів побуту, автомобілів....
  • Розвивати уяву.
  • Виховувати інтерес до професії дизайнера.

Матеріал: Папір, силуети, обладнання для ізо діяльності.

Хід заняття: Казка.

Як ви думаєте, гномики їздять на машинах? А які машини у цих маленьких чоловічків? Звичайні! А ось і ні! Про це мені розповіла знайома дівчинка Настя. Одного разу Настя та її мама пішли в магазин за покупками. Настя ходила серед стелажів з товарами, розглядала їх, як раптом помітила, біля нижньої полиці, маленького гномика. Гномик розглядав товари і тихо бурчав.

- Хіба це чоботи! Ха-Ха! - сміявся гном. - Хіба це посуд! Хіба це телефони! Ха-Ха! - Ці дизайнери зовсім не вміють працювати!

- Вибачте, вельмишановний гномик,- звернулася Настя, - а хто такі дизайнери і чому вони нічого не вміють?

- Дизайнери - це люди, які придумують зовнішній вигляд речей. Вони придумують, якої форми буде річ, якого кольору і з яким малюнком. А ваші дизайнери, якісь нудні!- У нашій казковій країні в магазинах всі речі яскраві, незвичайні. - Хочеш подивитися? - сказав гном і відкрив потаємні дверцята.

Настя пішла слідом за гномом і опинилась в незвичайному магазині. Вона озирнулася навколо і побачила незвичайні автомобілі. Вони були в квіточку, в горошок, а також крилаті і хвостаті, як тигри! Поруч з ними стояли надувні шафи, будильники на 4 волохатих лапах і чайні чашки і блюдця на колесах.

- Як тут здорово!- вискнула від радості Настя.- Жити серед таких речей весело і затишно. - Дивлячись на них, так і хочеться посміхатися і говорити всім добрі слова. Я теж хочу жити в такому світі!

- Все в твоїх руках - сказав гномик і зник, а Настя знову опинилася в звичайному магазині.

- Де ти була?- запитала схвильовано мама. - Я тебе скрізь шукаю. Йдемо!

Настя хотіла розповісти мамі про гномике і казкових дизайнерів, що придумують незвичайні речі, але потім передумала. А коли прийшла додому, то стала малювати незвичайні предмети, як у казковому магазині. Вона вирішила, коли виросте, стане веселим дизайнером. Щоб створити багато цікавих речей, які будуть викликати посмішку у оточуючих і бажання ділитися своєю радістю з іншими.

Педагог пропонує дітям самим придумати незвичайний дизайн.

Пояснити техніку виконання роботи. Намагаємося поєднати не сумісний, наприклад, стільникові телефони прикрашені народної розписом, кошлаті автомобілі...

М.р. на масажному картці.

Під час роботи звернути увагу на поєднання форми і змісту.

Обговорення: Розглянути роботи один одного. Обговорити незвичайний дизайн.

Психофізична розвантаження: Релаксація під спокійну музику.

 

6. Тема: «Вишивка хрестом»

Мета: Знайомство з технікою малювання по клітинках.

Завдання:

  • Вчити малювати по клітинам імітуючи українську вишивку хрестом.
  • Розвивати інтерес до вишивки.
  • Виховувати любов до народного мистецтва.

Матеріал: Папір у клітку 0,5 на 0,5 см. , червоний і чорний фломастери, візерунковий край вирізаний «гармошкою», обладнання для аплікації . Зразок.

Хід заняття: Казка.

Було це чи ні, про те не відаю, але люди звіщають, що жила на Україні, в білій хаті мазане дівчина Галя. Красуня, яких світ не бачив! І був у неї наречений. Молодий та завзятий хлопець Іванко. Але трапилася біда неждана, налетів на хутір Кощій лютий. Вкрав Галю забрав за гори високі, заточив в темну вежу. З'їсти хоче! Кинувся за Кощієм Іванко, а його вже й слід прохолов. Зажурився Іванко, низько голову повісив. Не знає молодець куди їхати, де шукати наречену. А Галя в темній вежі сидить, чекає порятунку. Задумала вона послати звісточку нареченому, розповісти, як згубити лиходія

- Гей, Шкірою, - каже Галя, - виконай моє останнє прохання. - Вишию я рушник візерункове, а ти віднеси його моєму нареченому. Нехай Іванко пам'ятає про мене.

Погодився Кощій. А Галя взяла нитки червоні, чорні і стала вишивати хрестик за хрестиком, хрестик за хрестиком. І вийшло у неї не рушник, а ціле лист, щоб знав Іванко, як врятувати її. Вишила вона рівну дорогу (1), а потім гори високі (2), та вузьку стежку(3). Вишила Іванко на коні з мечем (4), і себе не забула вишити (5). А найголовніше, вишила чарівне дерево, на якому смерть Кощія захована (6). Отримав рушник Іванко і відразу все зрозумів. Скочив на коня баского, помчав по дорозі прямій, по горах, по вузькій стежці. Приїхав до заповітного дерева, зрубав його і звільнив Галю. Ось яка казка про красуні Галі, сміливому Іванко і вишитому рушнику.

Педагог пропонує дітям спробувати самим по клітинам «вишити хрестиком» рушник.

Пояснити техніку виконання роботи. Кожна дитина «вишиває» одну частину рушники, розміщуючи в кожній клітинці по одному хрестику. Створюючи візерунок, стежити за чергуванням кольору. Закінчивши роботу приклеїти візерунковий край. Склеїти частини рушники між содою попарно так, щоб вийшов сюжет.

М.р. Самомасаж кожного пальця

Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що особливий ритм у роботі створює чергування червоного і чорного кольору.

Обговорення: Педагог пропонує дітям розповісти вишитий сюжет.

Психофізична розвантаження: розмови на тарабарском мовою.

 

7. Тема: «Японське віяло»

Мета: Знайомство з технікою малювання на тканині.

Завдання:

  • Вчити малювати гілку з квітами і листям на тканини, наклеєної на папір.
  • Розвивати інтерес до техніки малювання на тканині.
  • Виховувати любов до природи.

Матеріал: Біла тканина, наклеєна на аркуш паперу, фломастери, блиск на клейовій основі. Зразок.

Хід заняття: Казка.

У давні часи жив злий японський багач. Було в нього багато скринь з золотом, слуг і служниць. Зібрався одружитися на багатій знатної красуні - Цун. Захотів їй зробити весільний подарунок, та такий , щоб здивував її і був під стать її красі. Покликав він свого молодого слугу Кон - Зю і наказав йому виготовити подарунок, та такий, якого ні в кого немає. А якщо не догодить з подарунком, то і голова з плечей. Прийшов Кон - Зю додому сумний, сумний. Зустріла його ласкавою усмішкою улюблена молодша сестричка.

- Чому ти такий сумний? - запитала дівчинка.

Розповів їй Кон - Зю, який наказ дав йому злий багач.

- Я допоможу тобі, милий братику!- ласкаво промовила сестричка. - Подаруй красуні - Цун віяло. Та не простий, а щоб цвіла на ньому гілка сакури. Від такого подарунка будь-яка буде в захваті!

Так і зробив Кон - Зю. Приніс він готовий віяло і віддав багатієві. Подивилася на віяло красуня, посміхнулася, і очі її заблищали від захоплення.

- Хто виготовив таку чудову річ, хто цей умілець? - запитала вона.

Багач вказав на бідного слугу Кон - Зю.

- Багатий не той, у кого багато грошей, а той, у кого руки золоті.- сказала красуня - Цун. - Я вийду заміж не за тебе, багач, а за Кон - Зю!

Педагог пропонує дітям спробувати самим виготовити віяло.

Пояснити техніку виконання роботи. На тканині, заздалегідь наклеєної на тонкий папір, фломастерами малюємо гілки, квіти, листя, птахів, прикрашаємо малюнок блискітками, складаємо лист гармошкою, закріплюємо низ віяла.

М.р. Пальчик наш звик до порядку, вранці робить зарядку: раз нахил і два нахил - ось як спритно скаче він. (Загнути по одному всі пальці на руках.)

Під час роботи звернути увагу на красу ліній.

Обговорення: Розглянути роботи один одного.

Релаксація під спокійну музику. Лягаємо на килим і по черзі обмахиваем один одного віялами.

 

8. Тема: «Копії з картин художників»

Мета: Знайомство з технікою виконання копії з картини.

Завдання:

  • Вчити виконувати копію з картини одного з відомих художників.
  • Розвивати інтерес до живопису.
  • Виховувати любов до мистецтва.

Матеріал: Папір, обладнання для роботи фарбами, репродукції картин відомих художників.

Хід заняття: Казка.

У великому місті, в музеї жила маленька сіра мишка. Кожну ніч вона виходила зі своєї нірки, бродила по залах і розглядала картини.

- Якби я вміла малювати,- зітхала мишка,- то обов'язково намалювала такі ж красиві картини.

Так вона ходила, ходила по залах, як раптом у кутку щось зашаруділо, і з'явився домовик.

- Кхе, кхе! - прокашлявся домовик. - Здрастуй, мишка. Ти знаєш, хто я такий!? Я домовик Кеша. Я не простий домовик, я зберігач музею! Без мене тут все давно б зруйнувалася, прийшло в занепад. Давно живу я в цьому музеї, багато чудес побачив, та й сам чарівництву навчився.

- Милий, домовик,- сказала мишка,-раз ти такий всесильний, не міг би ти допомогти мені!

- Звичайно, можу,- відповів домовик, - адже про твоєї мрії я давно знаю. Подарую я тобі чарівні фарби. Ними ти зможеш намалювати будь-яку картину, але пам'ятай, як тільки настане ранок всі чари зникне, а чарівні фарби перетворяться в звичайні.

Мишка сказала спасибі Кеші, взяла фарби і побігла малювати. Спочатку вона намалювала картину, таку ж, як у Васнецова «Три богатирі». Їй сподобалося малювати копії з картин, і вона намалювала ще одну, і ще одну.

- Як здорово!- пищала від радості мишка. - Відчуваєш себе справжнім художником, адже якщо хочеш навчитися малювати, то краще вчитися у великих та відомих художників!

І тут вона побачила, що давно настав ранок. Сонце стояло високо і осявала своїм світлом всю землю.

- Як же так!?- здивувалася мишка. - Невже ці фарби звичайні, невже я сама, без допомоги магії намалювала всі ці картини?

Домовик Кеша стояв в куточку і сміявся. Адже він точно знав, що всі ми трохи чарівники, тільки треба вірити в себе.

Педагог пропонує дітям спробувати самим намалювати копію з картини відомого художника. Кожна дитина вибирає репродукцію і малює копію з картини.

М.р. Раз, два, три, чотири, п'ять - вийшли пальці малювати. (Самомасаж кожного пальця). Під час роботи звернути увагу на точність малюнка і кольору.

Обговорення: Розглянути роботи один одного. Гра «Картина».

 

9. Тема: «Батік»

Мета: Знайомство з технікою воскового батіку.

Завдання:

  • Вчити виготовляти воскової батик .
  • Розвивати інтерес до техніки малювання на тканині.
  • Виховувати любов до мистецтва.

Матеріал: Біла тканина, стружки воскових крейд, картон, папір, праска. Зразок.

Хід заняття: Казка.

Жила на світі одна дівчинка. Її Звали Наташа. Цілими днями вона малювала крейдою і фарбувала фарбами. Все було б добре, та ось тільки олівці її валялися під диваном, фломастери за шафою, а крейда розсипані прямо на столі, на білій скатертині. Ось така Наташа - растеряша! Рано вранці зазирнуло у віконце сонечко освітило всю Наталчиної кімнату і нахмурилось.

- Що за безлад, чому всі разбросанно?- з докором мовило сонечко.

Рассердилось сонечко і своїми гарячими променями розтопило всі воскові крейди. Перетворилися вони кольорові липкі калюжки. Відвернулося сонечко, не захотіло більше висвітлювати Наталчиної кімнату. Темно стало в ній, страшно.

- Так їй і треба,- сказало сонечко, - цієї Наташі - растеряше.

Прибігла дівчинка. Заохала, заахала, заголосила.

- Я більше не буду все розкидати! - закричала Наталка. - Я не хочу бути Наталкою - растеряшей. Повернися, миле сонечко.

- Наведи порядок в кімнаті, - відповіло з - за хмари сонечко, - тоді я до тебе повернусь.

Наташа швидко дістала всі олівці з-під дивана, зібрала фломастери, альбоми, помила пензлики і фарби. Вона підійшла до столу і побачила станули крейди. Що робити? Придивилася Наташа уважніше і побачила, що з кольорових воскових калюж вийшла незвичайна картина (показ зразка). Повісила Наташа картину на стіну, щоб пам'ятати про те, що всі свої речі треба класти на місце, а то не довго і з самим сонечком посваритися!

Педагог пропонує дітям самим виготовити воскової батик.

Пояснити техніку виконання роботи. Кладемо товстий картон, на нього білу щільну тканину, на тканину у вигляді візерунка насипаємо стружки кольорових воскових крейд, зверху акуратно накриваємо папером. Пропрасовуємо теплою праскою так, щоб стружки розплавилися. Візерунок друкується на тканині.

М.р. на масажному картці.

Під час роботи звернути увагу на красу колірних поєднань.

Обговорення: Розглянути роботи один одного. Психофізична розвантаження: гра «Веселі комашки» - Всі комашки літають, а один ведучий ловить їх сочком: спійманої комашці придумуємо смішне веселе завдання.

 

10. Тема: «Театр»

Мета: Знайомство з технікою виготовлення театральних ляльок.

Завдання:

  • Вчити виготовляти театральні ляльки з проклеєних ниток намотаних на повітряна куля, шматка тканини і рукавичок.
  • Розвивати уяву.
  • Виховувати любов до театрального мистецтва.

Матеріал: Повітряна куля, товсті нитки, клей, шматок тканини 1м. на 1м. , 2 рукавички, папір, обладнання для роботи фарбами. Зразок. Відеокасета із записом звернення Буратіно до дітей.

Хід заняття: Казка.

Ви думаєте, що казок не існує? Ось і Вова так думав! Адже він зовсім дорослий і скоро піде в перший клас. Всякі дурниці про казках не для нього. Але ось, одного разу, у дворі будинку, де жив Вова, з'явився листоноша. Він ніс у руках незвичайний лист. Вова і всі хлопці оточили листоноші і з цікавістю роздивлялися конверт. На конверті було написано, що воно для тих, хто любить ляльковий театр і хоче потрапити в казку. У конверті лежала відеокасета. Хлопці включили її і побачили на екрані Буратіно! (текст

- Здрастуйте, діти! Як я радий вас бачити. У мене до вас велике прохання. Допоможіть мені! У нашому казковому місті знову з'явилася Лисиця Аліса і Кіт Базиліо. Вони кажуть, що у Карабаса - Барабаса відросла борода, і він скоро прийде, щоб забрати театр собі! Нас мало і ми не можемо боротися з Карабасом-Барабасом. У театрі залишився тільки я і ще кілька ляльок. Мальвіна поїхала на гастролі, папа Карло з Артемоном поїхали на виставку собак, а П'єро пише книгу. Прошу вас, зробіть ляльок для театру! А як тільки ляльки будуть готові, то вони самі і покажуть вам таємну дорогу в казкову країну. Але пам'ятайте, ляльки повинні бути веселі, радісні, адже наша головна зброя проти Карабаса-Барабаса - це веселий сміх!

Хлопці побачили незвичайне лист і вирішили допомогти Буратіно. Навіть Вова з радістю погодився робити театральних ляльок, адже всім дуже хотілося потрапити в казку. А про те, що було далі, потрапили - хлопці в казкову країну і які їх чекали там пригоди, ви дізнаєтеся, якщо самі зробите театральних ляльок!

Педагог пропонує дітям самим придумати і виготовити театр ляльок.

Пояснити техніку виконання роботи. На повітряну кульку намотуємо багато ниток так, щоб була закрита майже вся поверхня, далі намазуємо нитки клеєм, наклеюємо очі, рот, волосся з паперу або ганчірок. Коли голова висохне (1-2 дні) кулька всередині можна луснути. Тулуб робимо з квадратного шматка тканини, прив'язуючи до двох верхніх кутах рукавички, розмальовуємо тканину фарбами. Роботу можна виконувати по 3-4 людини.

М.р.на масажному картці. Під час роботи звернути увагу на акуратність роботи.

Обговорення: Розглянути роботи один одного. З'єднати просушені голови і тулуб ляльки можна, і після заняття. Психофізична розвантаження: розмови на тарабарском мовою.

 

11. Тема: «Мойдодир і всі, всі, всі...»

Мета: Знайомство з творчістю Джузеппе Арчімбольдо.

Завдання:

  • Вчити складати колаж з журнальних картинок.
  • Розвивати інтерес до творчості Д. Арчімбольдо.
  • Виховувати любов до мистецтва.

Матеріал: Папір, обладнання для аплікації, старі журнали. Зразок.

Хід заняття: Казка.

Казкарі та чародії живуть навколо нас. Насправді, кожна людина може стати чарівником і придумати щось казкове і незвичайне. Ви читали казку «Мойдодир»? Пам'ятаєте, який він був? Голова - умивальник, руки - рушник, а замість капелюха на голові таз. Так от, я розповім вам про один дуже дивному художника. Жив він давним-давно і звали його Джузеппе Арчімбольдо. Всі художники, як художники, що малюють собі пейзажі, портрети і натюрморти різні. А йому стало нудно малювати так, як всі. І тоді він замислився над тим, як , наприклад, виглядає Цар квітів або Осінь. Думав, думав і придумав! Осінь він змалював так: щоки - помідори, волосся - петрушка і цибуля, а все обличчя складається з овочів. Адже Осінь-це насамперед багатий урожай (показ репродукції). Відтоді художник намалював безліч таких дивних портретів. («Флора», «Фауна», портрети людей...)

Давайте пофантазуємо! Уявімо, як виглядає лікар: ніс - шприц, очі - таблетки, а кравець взагалі весь складається з різних суконь, брюк і майок! А як виглядає рибак, садівник, модниця?

Педагог пропонує дітям самим придумати і виготовити колаж.

Пояснити техніку виконання роботи. Працювати можна парами. Вирішуємо, чий портрет будемо складати, вирізаємо з журналів відповідні картинки, наклеюємо у відповідності з задумом.

М.р. хочете Вірте, хочете не вірте. Тільки вчора мені прислали в конверті жирафа, дуже добродушного на вигляд, велику єгипетську піраміду, Айсберг з Тихого океану, кита - смугастика разом з фонтаном, ціле стадо гіпопотамів і дуже відомий вулкан Фудзіяма! Ви отримували такі подарунки? Значить, і ви збираєте марки.

Під час роботи звернути увагу на цікаве поєднання вирізаних деталей, на їх відповідність.

Обговорення: Розглянути роботи один одного.

Психофізична розвантаження: Ароматерапія. Запалюємо ароматичну свічку, накидаємо на себе шифонову тканину і під музику починаємо кружляти

 

12. Тема: «Перлини архітектури»

Мета: Знайомство з технікою виготовлення архітектурних макетів.

Завдання:

  • Вчити створювати архітектурний комплекс з різних пластикових ємностей і пляшок, обліплені їх пластиліном.
  • Розвивати інтерес до роботи архітектора.
  • Виховувати любов до архітектури.

Матеріал: Пластикові ємності різної величини, пластилін, фотографії цікавих архітектурних споруд . Зразок.

Хід заняття: Казка.

Сергійко з радістю чекав вихідних, адже в суботу, всією сім'єю, вони поїдуть за місто. Сергій дуже любить природу. Йому подобається купатися, збирати ягоди, ганятися за метеликами, дарувати мамі букети польових квітів. Як і було обіцяно, раннім суботнім ранком вся сім'я виїхала за місто. Як тільки приїхали, Сергій вискочив з машини і побіг по галявині. Як тут гарно! Бджоли дзижчать, перелітаючи з квітки на квітку, гнучкі стебла трав гнутися, колишуться на вітрі, а ромашка кивають своїми голівками. Раптом, Сергій побачив людину, яка, зручно розташувавшись на галявині, щось малював.

- Напевно, це художник, який малює пейзаж!- подумав вголос хлопчик. Він підійшов ближче, заглянув в альбом художника і вражено зойкнув. Художник, уважно вдивляючись в бутон квітки, малював купол гарного будинку.

- Здрастуй, хлопчик!- сказав художник. - Мене звуть Анатолій Михайлович.

- Я - архітектор. А ти знаєш, хто такі архітектори?

- Звичайно, - гордо відповів Сергій, - архітектори, це ті, хто придумують будинки, мости, театри і парки.

- Правильно, от і я зараз працюю над кресленням гарного будинку.

- Як же так?- здивувався Сергійко. - Хіба можна дивлячись на рослини малювати будинку? Що в них спільного?

Анатолій Михайлович серйозно подивився на хлопчика.

- А ти подивись уважно! - загадково промовив він. - Купола схожі на бутони, колони - на стовбури дерев, арочні отвори - на норки звірині, а дзвони дзвінкі - вилиті лісові дзвіночки квіти. Ми - архітектори все помічаємо, всі ідеї у матінки природи черпаємо. Щоб наші будівлі були такі ж ладні і красиві, як перли морські.

Дивиться Він на всі боки, дивується. Очі його ніби по-іншому стали дивитися. Все навколо помічають! Мушля равлика схожа на кручені сходи, павутини легкі - на підвісні мости, лопух - на тент від сонця, навіть сама галявина схожа на міську площу. Дивиться Сергійко, а архітектора ніде нема, ніби й не було зовсім.

Ось така казкова історія. Хочете, вірте, а хочете ні!

Педагог пропонує дітям придумати і виготовити архітектурний макет.

Пояснити техніку виконання роботи. Кожна дитина формує одну з веж, обліплені пластикову ємність і декоруючи її. Далі всі роботи з'єднуються разом так, щоб вийшов ансамбль.

М.р. на масажному картці. Під час роботи звернути увагу на акуратність.

Обговорення: З'єднати роботи в єдиний ансамбль.

Психофізична розвантаження: Гра «Візьми і передай» (уявні предмети - цегла, кішку, гарячу картоплю).

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.