|
Конспект заняття з пізнавального розвитку, малювання, музики в першій молодшій групі
«Здрастуй, квіточка»
Цілі: познайомити з рослиною, зі способами догляду за ними, виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи; вчити зображувати квіти на великому просторі аркуша; навчати навичкам малювання «поруч»; створювати умови для використання раніше отриманих умінь.
Матеріали: кімнатна рослина, тонована в зелений колір широка смуга паперу, гуаш насиченого жовтого кольору, пензлі, серветки.
Хід заняття.
Вихователь. Хлопці, подивіться на ці фотографії. (Показує дві фотографії: на одній зображений красивий кімнатний квітка, на іншій - квітка, який зів'яв). Якась фотографія Вам подобається більше?
Діти. Нам подобається більше перша фотографія. Подобається фотографія, де гарна квітка.
Вихователь. Як добре, що вам сподобалася саме ця фотографія.
Раптом лунає стукіт у двері. Вихователь іде подивитися і вносить зайчика із згортком.
Вихователь. Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов у гості. Давайте поздороваемся з зайчиком.
Діти. Здрастуй, зайчик.
Зайчик. Здрастуйте, діти. Сьогодні я приніс вам в подарунок красиву квітку. Ця квітка росте тільки в приміщенні, в дитячому саду або вдома, тому його називають кімнатна рослина. Вам подобається ця квітка?
Діти. Так, нам подобається квітка.
Вихователь. Велике спасибі тобі, зайчик, за подарунок. Квіточка, тобі сподобається жити в нашій групі.
Зайчик. Я думаю, що йому у вас сподобається, адже ви дуже дбайливі та дружні діти.
Вихователь. У мене є гарні квіточки, і я пропоную вам з ними потанцювати. Згодні?
Діти. Так, ми згодні потанцювати з квіточками.
Діти танцюють з квітами під музику за вибором вихователя.
Вихователь. Щоб квіточки було добре в нашій групі, за ним треба доглядати: його треба поливати, розпушувати грунт, протирати пил.
Вихователь викладає картки на магнітній дошці, без чого рослини не можуть жити
Гра «Що рослинам необхідно для росту?» (Діти вибирають картки).
Мета: дати дітям знання, які предмети потрібні для догляду за кімнатними рослинами.
Вихователь. Правильно, хлопці, щоб посадити квітку, нам потрібна земля і горщик. Воду ми наливаємо у лійку і поливаємо рослини. Без сонячного світла і тепла рослини не ростуть. Рослинам потрібне повітря. Ми з вами будемо доглядати за квіточкою. Ось ця картка нам буде допомагати. Якщо квіточки добре, то квіточку на картці, буде посміхатися, а якщо йому буде погано, то і квіточка на картці буде сумувати.
Ми з вами перетворимося в квіточки.
Фізкультурна хвилинка «На вікні в горщиках...»
На вікні в горщиках (діти сидять навпочіпки обличчям у коло)
Піднялися квіточки. (Повільно встають)
До сонця потягнулися, (тягнуться на носочках, піднявши руки вгору)
Сонцю посміхнулися. (розводять руки в сторони долонями вгору)
До сонечка листочки
Повернутий листочки. (Повертаються вправо-вліво, руки на поясі)
Розгорнутий бутони, (з'єднують долоні над головою)
В сонечку потонуть. (Розкривають долоньки-бутони).
Н.В. Нищева
Вихователь. А ви хочете стати чарівниками і намалювати красиві квіти?
Діти. Звичайно, хочемо.
Вихователь. Тоді я пропоную вам підійти до столів, взяти в руки «стусан» і намалювати по трафарету красивий квітка. Щоб квітка вийшов акуратний, треба «стусаном» з фарбою уважно зафарбувати весь трафарет квітки.
Вихователь. Ти яку фарбу кольором вибираєш, Тимоша?
Діти. Червоного кольору.
Вихователь. А ти, Лідо?
Діти. Синю.
Вихователь. Настуся, яку фарбу ти вибереш?
Діти. Я виберу жовту фарбу.
Всі діти вибирають фарбу, яка їм подобається.
Діти виконують роботу самостійно, вихователь допомагає тим, кому потрібна допомога.
Після того, як квітка зафарбований, вихователь забирає трафарет, і діти бачать, що їх квітка росте у квітковому горщику.
Вихователь. Подивіться, які гарні у нас вийшли квіти. Зайчик, подивися, помилуйся.
Зайчик. Дуже красиво і акуратно ви намалювали. Їх багато, всі вони різні за кольором. Нехай квіти на картині і будуть радувати всіх.
Література.
1. Волчкова В.М., Степанова Н.В. Конспекти занять в молодшій групі дитячого саду. Воронеж: ТЦ «Вчитель», 2004. - 392 с.
Читайте також: