|
Конспект заняття з математики «Математична ріпка»
Мета. Удосконалювати пространственву орієнтування: попереду, ззаду, між. Вчити класифікувати предмети за двома заданими ознаками. Закріплювати рахунок в пресправах 6. Розвивати дрібну моторику рук.
Демонстраційний матеріал. Ляльки-персонажі казки «Ріпка»; два обруча різного кольору; схематичне зображення шести будинків.
Роздатковий матеріал. Розрізані на частини аркуші паперу із зображенням эпизодов з казки «Ріпка»; схематичное зображення шести будинків (аналогічним зображення будинків у воспитателя); картки із зображенням лабіринту; кольорові олівці.
Хід заняття
Вихователь. Друзі, я запрошую вас відправитися в казку. Яку? Дізнаєтеся, якщо зберете картинки з фрагментів. Працювати будете парами. Приступайте.
Діти виконують завдання.
Вихователь. Отже, що у вас вийшло? Яка казка нас чекає? («Ріпка».)
Гра «Ріпка».
Вихователь виставляє одного за іншим персонажів лялькового театру, разом з дітьми промовляє казку, потім ставить підпитання.
- Хто попереду? Хто позаду?
- Хто стоїть за бабою?
- Хто попереду кішки?
- Хто стоїть між бабцею і Жучкою?
- Скільки всього персонажів казки?
- Хто з них стоїть другим? Третім?
- Яка за рахунком мишка? Кішка? І т.д.
Гра «Дізнайся, чий будинок?».
Перед дітьми розкладені розвання шести будинків. Вихователь показывает свої будинки і говорить: «Кожен з героїв нашої казки живе в окремому будинку. Таквайті з вами отгадаем, хто де живе. Слухайті уважно: дід живе в будинку з треугольної дахом і в ньому не одне вікно. Бабка живе в будинку, в якому не трикутна і не жовтого кольору дах. Внучка живе в будинку, в якому не трикутний дах і не прямовугільна двері. Жучка живе в будинку, в котором не два вікна і немає труби. Будинок кішки дуже схожий на будинок онуки і відрізняється лише однією деталлю. Подивіться уважно і скажіть який. В якому будинку живе мишка?».
Діти вгадують, хто де живе; називають порядковий номер кожного будинку; здійснюють колективну перевірку.
Розминка.
Діти повторюють рухи за вихованнятелем.
Вийшли миші як-то раз
Подивитися, котра година.
Раз, два, три, чотири.
Миші смикнули за гирі!
Раптом пролунав страшний дзвін.
Втекли миші геть!
Гра «Садимо город».
Вихователь. Діти, на яку геометричеську фігуру схожа ріпка? Якого вона цсєта? (Відповіді дітей.) У мене багато геометісторичних постатей, які схожі на різні овочі. Де ростуть овочі? (На грядці.) У меня є дві грядки - це обручі. (Показывает.) Де розташована одна грядка? (Всередині зеленого обруча). А друга? (Всередині оранжевого обруча.) Як можна назвати місце, яке не входить в грядки? (Навколо, близько обручів.) Подивіться, грядки перетинаються. (З невеликим зсувом накладає один обруч на інший.) Що вийшло? (Загальна грядка всередині зеленого і помаранчевого обручий.) А як можна назвати місце в кожному обручі (показує), яке не увійшло в загальну грядку? (Всередині помаранчевого, але поза зеленого обруча і всередині зеленого, але поза помаранчевого.) На помаранчеву грядку ми посадимо все трикутні фігури, а на зелену - всі жовті. Де знаходяться трикутні фігури? А які фігури будуть рости на зеленої грядці? (Відповіді дітей.) Візьміть по дві фігури, уважно подивіться на них і подумайте, де вони будуть рости. А може бути, їм і не знайдеться місця на грядках.
Діти виконують завдання.
Чому ці фігури не потрапили ні на одну грядку? (Вони не жовті і не трикутні.) Як ви думаєте, які фігури можуть рости на загальній грядке? (Жовті трикутники.) Чому? (Тут повинні перебувати фігури, які одночасно і жовті, і трикутні.)
Завдання «Лабіринт».
Ви знаєте, що любить їсти мишка? (Сир.) Наша знайома мишка відчула запах сиру, пішла на його пошуки, але заблукала. Візьміть олівці і допоможіть мишці дістатися до ласого шматочка. (Діти винують завдання.)
Молодці! Всі впоралися із завданням. Наша подорож у казку «Ріпка» закінчилася.
Я приготувала для вас розмальовки з зображеражением персонажів цієї казки. Ви можете вибрати вподобані картинки і розфарбувати їх.
Читайте також: