Свіжі публікації




Конспект заняття по сенсорному розвитку

Тема: «Веселий паровозик»

Програмовий зміст: Вчити дітей співвідносити предмети за кольором, порівнювати предмети за величиною, впорядковувати їх від найбільшого до найменшого. Розвивати дрібну моторику рук.

Збагачення та активізація словника: паровоз, вагончики, синій, зелений, жовтий, червоний, білий, порожній, велике, маленьке, пірамідка.

Попередня робота: ігри дітей з будівельним матеріалом, пірамідками, з паровозиком.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці дивіться, якісь сліди. Підемо по слідах, подивимося, куди ж вони нас приведуть?

(Вихователь і діти йдуть по слідах, які призводять до паровозику).

Вихователь: Ой, хлопці, подивіться, що тут сталося?

Діти: Паровозик зламався.

Вихователь: Давайте зберемо паровозик, візьміть собі за вагончика. Запитання до дітей: Якого кольору вагончик? А ще якого кольору у нас вагончики?

Вихователь: Давайте з'єднаємо наші вагончики і причепимо їх до паровозику.

Діти: Який гарний паровозик у нас вийшов.

Вихователь: А скільки вагончиків?

Діти: Багато вагончиків.

Вихователь: Молодці , правильно. Але щось вагончики порожні, давайте наш поїзд завантажимо цеглинками. Беріть цеглинки і завантажуйте їх кожен у свій вагончик. Якого кольору в тебе цеглинки?

Діти: Жовтого кольору.

Вихователь: А який вагончик ти їх будеш завантажувати?

Діти: В жовтий вагончик.

Вихователь запитує іншого дитини: А, ти, в якій вагончик поклав свої цеглинки?

Дитина: Жовтого кольору.

Вихователь: А який вагончик ти їх будеш завантажувати?

Дитина: В жовтий вагончик.

Вихователь задає питання дітям: А в якій вагончик треба покласти сині цеглинки? А якщо у тебе червоні цеглинки, то в якій вагончик треба покласти? Якого кольору вагончик? А якого кольору тоді треба взяти цеглинки?

Вихователь: Ось який чудовий, довгий паровозик у нас вийшов. А ми теж можемо зробити паровозик. Вставайте швидше за мною. Я буду паровозиком, а ви вагончиками. Ту-ту-ууу! Поїхали!

Паровоз, паровоз, маленький, блискучий

Він вагончики повіз, ніби справжній.

Паровозик їде швидко, повільно, змійкою. Діти під'їжджають до столів. На столі пірамідки на кожну дитину.

Вихователь: Хлопці, а що ми з вами будемо тут робити?

Діти: Будемо збирати пірамідки.

Вихователь: Тоді присядемо на стільчики, і будемо збирати пірамідки. Тільки не забувайте колечка порівнювати від найбільшого до найменшого. (Діти порівнюють колечка і вибудовують ланцюжок).

Вихователь: покажіть найбільше кільце. Яке це кільце?

Діти: Найбільше.

Вихователь: Візьміть в руки кільце поменше. Яке кільце ви взяли?

Діти: Кільце поменше.

Вихователь: А яке кільце залишилося?

Діти: найменше.

Вихователь: Молодці, правильно розташували колечка. А тепер зберіть свої пірамідки. ( Діти збирають свої пірамідки).

Вихователь: Мені дуже подобаються, ви такі молодці. Покажіть всім, які пірамідки ми зібрали. А яке колечко ми одягнемо на паличку спочатку?

Діти: Саме велике, велике, поменше і саме маленьке.

Вихователь: Розумничка, все правильно сказали. А зараз поїхали на поїзді. Вставайте один за одним. Ту-ту-ууу! Поїхали! (заняття закінчується).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.