Свіжі публікації




Конспект комплексного заняття у старшій групі. «Прогулянка в весняний ліс»

Цілі:

1. Закріплювати та уточнювати знання дітей про сезонні зміни природи; про птахів; про рослини. Розширювати і поглиблювати уявлення дітей про птахів, їх роль у житті лісу.

2. Закріплювати просторові відносини: ліворуч, праворуч, між, посередині.

3. Розвивати дитяче образотворче творчість. Закріплювати технічні навички й уміння в малюванні.

Хід заняття:

- Хлопці, на вулиці така хороша погода: сонечко світить, птахи співають. А давайте підемо на прогулянку в ліс?

- Тоді ставайте один за одним.

Мова з рухом:

«Стежкою в ліс підемо...»

Стежкою в ліс підемо,

Калюжу повз обійдемо,

Перескочимо струмочок,

Подивилися ми наліво,

Подивилися ми направо,

Подивилися вгору на сонечко

 Ах, яка краса!


(Діти крокують)

(Обходять уявну калюжу)

(Перестрибують через «струмок»)

(Дивляться наліво)

(Дивляться направо)

(Дивляться вгору, стоячи наносочках)

(Дивуються, розводять руки в бік

- Ось ми з вами і потрапили на лісову галявину. Пам'ятайте, ми тут з вами взимку? А хто мені скаже, який час року зараз?

- Правильно, весна. А як дізнатися, що настала весна? (Сонце стало пригрівати. Сніг тане. Біжать струмки. На деревах з'являються бруньки, перші листочки. З-під снігу з'являються перші квіти. Прилітають птахи. Люди стали одягатися в більш легкий одяг.)

Гра «Що змінилося?»:

- Хлопці, що змінилося в нашому лісі? Давайте подивимося, чим схожі ці картинки? (Відповіді дітей.)

- Чим відрізняються? (Відповіді дітей.)

12

- Молодці, хлопці! Прислухайтеся, ви чуєте пісню? Це пісня лісу. Давайте послухаємо, про що він співає. (Слухання аудіо-записів шуму лісу 1 хвилина)

- Хто розповість, що він почув? (Відповіді дітей)

- Молодці, хлопці, все правильно говорите. А які птахи прилітають до нас з теплих країн? (Шпак, соловейко, журавель, грач) Хто мені допоможе згадати. (Відповіді дітей)

- Навесні у птахів з'являються пташенята:

Дидактична гра «У кого хто» (вправа словотворення)

- (один) У грача - грачонок, у шпака - скворчонок, у журавля - журавльонок ...

- (багато) У грача - грачата, у шпака - скворчата, у журавля - журавлята, у ластівки - ласточата ...

- Яку користь приносять птахи? (Відповіді дітей)

- Правильно, хлопці. Як багато ви знаєте. А як називають лісових птахів? (Санітари лісу)

- А подивіться, на полянці ще цвіте багато різнокольорових квітів. Ви відчуваєте, як вони пахнуть? Вдихніть через ніс і видихайте через рот. (3 рази). Дихальна гімнастика.

Релаксація:

Дихаємо рівно... відпочиваємо,

А ще ми представляємо:

Вітерець злегка грає,

Наші обличчя освіжає.

Добре, що до нас прийшла довгоочікувана весна!

- Правда, вони приємно пахнуть. Хлопці, а хочете дізнатися, які квіти ростуть на нашій галявині? Я зараз вам загадаю загадки, а ви спробуйте відгадати.

На лузі і в полі

Ми його зустрічаємо,

Пелюстки білі

Ми на ньому вважаємо.

Серцевина жовта

У квітки того,

Ніби манюнє сонечко

Забралось в нього.

- Правильно, ромашка. Давайте посадимо на ромашку метелика.

Ось дзвіночок, синій колір,

З мовою, а дзвону немає.

(дзвіночок)

Чотири яскраво червоних

Блискучих пелюстки,

І зернятка в коробочці

У цієї квітки.

                               (мак)

Є один такий квітка

Не вплетешь його у вінок,

На нього подув злегка,

Був квітка - та ні квітки.

(кульбаба)

Колоситься в полі жито,

Там у житі квітка знайдеш,

Хоч не він червоний, синій,

Все ж на зірочку схожий.

(волошка)

Звати його не треба,

Він і сам прийде,

Залитій сонцем,

Квіточка золотий.

                             (лютик)

- Ой, хлопці, подивіться яка краса. А метелики так красиво пурхають над квітами. А як ви думаєте, Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку,

Якщо все зірвуть квіти,

Що станеться? Що станеться? (Відповіді дітей)

- Звичайно, що без квітів і метеликів не буде краси. Давайте пограємо.

Физминутка.

«Квіти»

На лузі, ростуть квіти

Небувалої краси.

До сонця тягнуться квіти.

З ними потягнися і ти.

Вітер дме іноді,

Тільки це не біда.

Нахиляються квіточки,

Опускають листочки.

А потім знову встають

І як і раніше цвітуть.

 

 (Потягування - руки в сторони)

 

 (Потягування - руки вгору)


(Махають руками, зображуючи вітер)

(Нахили)

(Присідають)

(Встають)

(Руки вгору, ворушать пальчиками

Вправа орієнтування на аркуші паперу:

- Ми з вами гуляли по лісі і бачили багато цікавого. Давайте ми зараз з вами намалюємо малюнок на пам'ять про нашу прогулянку. Але малювати ви будете під мою диктовку.

- У всіх У вас лежать аркуші, на яких посередині зображено дерево. У лівому верхньому куті намалюйте хмара, у правому верхньому - сонце. У правому нижньому куті - квітка, в лівому нижньому кутку - ялинку. Між ялинкою та деревом - грибок, між квіткою і деревом - пеньок. (Діти схематично малюють предмети, після дається час на розфарбовування.)

3

- Молодці, хлопці, ви дуже добре і швидко з усім впоралися. Вам сподобалася подорож? Ми сюди ще не раз повернемося.


Використана література:

Е.А. Аляб'єва «Тематичні дні і тижні в дитячому саду.»

Н.В. Йолкіна, Т.І. Тарабарина «1000 загадок. Посібник для батьків і педагогів.»

Н.В. Нищева «Система корекційної роботи»

Л.В. Управителева «Підготовка до школи в дитячому садку»



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.