Свіжі публікації




Комплексне заняття з ОБЖ

«Подорож з пожежної безпеки»

(старша група)

Мета: закріплення знань пожежної безпеки.

Завдання:

- Закріпити знання дітей про небезпечні ситуації, причини виникнення пожежі та правил поведінки при пожежі;

- вчити орієнтуватися в проблемних ситуаціях;

- знайомити з вогнем і його властивості;

- закріпити знання дітей про професії пожежного;

- розширити словник дітей з теми пожежна безпека;

- виховувати у дітей потребу в турботі про свою безпеку;

- продовжувати знайомити з нетрадиційними техніками в изодеятельности.

Обладнання: форма пожежного (каски, маска, карабін, чоботи...), фотографії з зображенням пожежної техніки, форми пожежного раніше і зараз; картинки з ілюстраціями правил пожежної безпеки; відеоролик «пожежні на вченні». Матеріал для дослідів з вогнем: металевий піднос, свічки, ємності з водою, піском, землею, скляна колба. Матеріал для изодеятельности: аркуші білого паперу, акварель, пензлі, банки з водою, прозора плівка розміром з аркуш паперу, силуети пожежної машини, будинків, пожежного з темної паперу, клей.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо у цікаву і корисну подорож по країні безпеки. Я запрошую вас1 пройти в автобус (діти сідають на стільці, що імітують автобус). Поки ми будемо їхати, я розповім вам казку.

«В одному невеликому містечку жила-була сірник. Вона була веселою, пустотливою дівчиськом. Дуже вже вона любила танцювати, та так танцювала, що забувала про все на світі. Розпалювалася і тут же спалахувала. Танцюючи, вона зачіпала штори, предмети в будинку, виходячи на вулицю - за дерева, будинки, кущі, траву і все, що їй траплялося на шляху. Все це згорало. Люди стали боятися. Її це жахливо не подобалося, тому що тільки люди могли дати їй життя. Адже це вони її робили. І ось одного разу вона прийшла до майстра, який робив сірники і попросила про допомогу. Адже вона хотіла приносити користь людям, а приносила тільки шкоду. Майстер добре подумав і вирішив сірнику допомогти. Придумав їй будинок, де можна сховатися і відпочити - це сірникову коробку. Поклав її не одну, а з сестричками. З тих пір неслухняна сірник живе в сірниковій коробці».

Сподобалася вам казка? Я пропоную вам пограти в гру «Користь і шкода вогню».

Вихователь: сірником ми запалюємо вогонь. А яку користь приносить вогонь.

Діти: За допомогою вогню ми варимо їжу, обігріваємо житло, висвітлюємо будинку.

Вихователь: Яку шкоду приносить вогонь? Що може статися від необережного поводження з вогнем?

Діти: Можуть згоріти речі, квартира, будинок, ліс.

Вихователь: від чого бувають пожежі?

Діти: Пожежі бувають від ігор із сірниками, запальничками, від залишених включених електроприладів, включених газових плит.

Вихователь: Молодці, хлопці. Ось ми і приїхали. Перша зупинка. Музей пожежної безпеки. Проходьте в перший зал нашого музею. Тут розташовується «картинна галерея». Вона незвичайна, здогадалися чому? (на кожній картині намальовані правила безпечної поведінки з вогнем.

Діти розглядають кожну картину, пояснюють чому виникла небезпечна пожежна ситуація і як діяти в цьому випадку. Після кожного пояснення дитини вихователь робить висновок, використовуючи віршовану форму.

- Правило перше стосується кожного, правило перше найважливіше! На вулиці, і в кімнаті про нього хлопці пам'ятаєте. Сірники не тронь, в сірниках вогонь!

- Правило друге легко запам'ятати можна: з електроприладами будьте обережні, з праскою і чайником, з плитою і паяльником!

Правило третє: Не залишайте гарячий газ, за газом потрібне око та око

Правило четверте: хочемо тебе застерегти, не розпалюй без дорослих піч

Правило п'яте: Приємно в лісі посидіти біля вогнища, коли ж додому повертатися пора, перед відходом багаття не шкодуй, закидали землею і водою залий

Хлопці, якщо ми з вами будемо виконувати ці правила, з нами ніколи не трапиться біди.

А хто ж допомагає людям впоратися з пожежею? (пожежники). Про професії пожежного ми з вами дізнаємося, якщо пройдемо в наступний зал нашого музею. Проходьте.

Що ви знаєте про форму пожежника? Подивіться, яка форма була у пожежного раніше (звертаємо увагу на фотографії пожежних минулих 2років). А зараз подивіться (звертаю увагу на сучасну форму): пожежний одягнений у спеціальний костюм, який не промокає і не горить у вогні. Скажіть, а навіщо каска пожежного?(захищає голову від ударів, якщо на пожежного що-небудь впаде). Пропоную поміряти каску (старого і нового зразка). Діти діляться враженнями. Коли трапляється пожежа, це дуже небезпечно, а гасити пожежу нелегко. Як ви думаєте, яким повинен бути пожежний? (сміливим, відважним, сильним, хоробрим, чи добрим). Яких людей не візьмуть в пожежники? Що необхідно, щоб стати пожежником? (займатися спортом, вміти слухати, знати багато правил з порятунку людей).

Давайте пройдемо в кінозал нашого музею і подивимося, як тренуються пожежні (перегляд відеоролика «пожежні на вченні»).

Наша подорож триває. Займаємо свої місця. Вихователь задає питання дітям: Яка техніка допомагає пожежникам, чому пожежна машина червона, який номер потрібно набрати, щоб викликати пожежних, що сказати?

Наступна зупинка «Експериментальна лабораторія»

Тут ми будемо з вами проводити досліди з вогнем. Познайомимося з вогнем і його властивостями. Щоб пройти в лабораторію, потрібно протии через тунель (пролазять під дугою). Мільйон років тому люди навчилися добувати вогонь. В руках людини він давав світло і тепло. На вогні люди готували собі їжу, захищалися від диких звірів, які могли напасти на людину. Але варто було вогню дати волю, залишити без нагляду, як добрі дії женучи перетворювалися на зло. Пожежі трапляються і донині. І дуже часто там, де люди необережно поводяться з вогнем. Люди отримують опіки і отруєння. Зараз ми з вами проведемо досліди з вогнем. Будемо дуже обережні.

Вихователь запалює свічки. Діти, що ви побачили? (вогник). Він яскравий, гарний, привертає до себе увагу. Чи можна до нього доторкнутися? Поясніть чому? (відповіді дітей)

Досвід 1. Якщо вогонь стає небезпечним, як людина з ним може впоратися? (згасити). Чого боїться вогонь? (води, снігу, піску, землі). 3Давайте перевіримо ваші твердження. Проведемо дослід: на палаючу свічку проллємо трохи води.(дитина виконує вказівку вихователя). Що відбувається і чому? (вогонь згас, він боїться води).

Досліди 2, 3. Проводяться аналогічно з іншими матеріалами: піском, землею (якщо заняття проходить взимку - снігом).

Досвід 4. А тепер проведемо останній досвід і зробимо відповідні висновки. Палаючу свічку накриваємо скляною колбою. Що відбувається з вогнем (він гасне). Чому вогонь згас? Без повітря вогонь існувати не може. Тому, коли доступ повітря припинився, він згас.

На цьому наша робота в лабораторії закінчена, продовжимо шлях. В автобусі задає питання: чи Можна дітям користуватися сірниками, чи можна самостійно включати електропобутові прилади, ніж можна гасити пожежу, що потрібно робити, якщо пожежа все-таки сталася?

Хочу вам дати одну пораду:

Хто з вогнем необережний

У того пожежа можливий,

Хлопці, пам'ятайте про те,

Що не можна гратися з вогнем.

На цьому наша подорож закінчилася, ми повернулися в дитячий сад. Сподобалась вам наша подорож? Давайте пограємо (проводиться рухлива гра «Вогонь» /ОБЖ для дітей дошк. віку/ Дитинство-прес,2010,с.160)

Ми з вами сьогодні дуже багато дізналися, і зараз я пропоную вам зобразити у своїх малюнках, як виникла пожежа і як пожежники з ним справляються (проводиться малювання в нетрадиційній техніці з елементами аплікації «Відважні пожежники» /збірка «Веселе різдво «РОСМЭН»,1996, с.8).

4



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.