|
Конспект заняття «Правильна постава - шлях до краси тіла»
Додаток до роботи: «Здоровьесберегающая діяльність ДНЗ компенсуючого виду як умова психолого-педагогічного супроводу дошкільників з порушеннями слуху»
Програмовий зміст: вчити дітей піклуватися про своє здоров'я; розвивати самостійність.
Обладнання: лялька Катя, картинки із зображенням людей, скелети), таблички, гра «Правильно - не правильно, мішечки з сіллю.
Словник: будемо займатися, будемо грати, лялька Катя, подарунок, мішечок, іди, сядь, встань, молодець, правильно, не правильно, дивись, слухай.
Хід заняття:
Вихователь: подивіться, хто до нас прийшов?
Діти: відповіді дітей.
Вихователь: лялька Катя принесла картинки.
(на одній картинці намальований - стрункий чоловік, на іншій - сутулий). (Скелет у одного прямий, в іншого - викривлений).
Вихователь: діти, який чоловік вам подобатися?
Діти: відповіді дітей.
Вихователь: діти Катя прийшла до нас на заняття дізнатися, чому у людини з 1 картинки все добре, а у людини з 2 картинки викривлення хребта.
Вихователь: А ви знаєте?
Діти: відповіді дітей.
Вихователь: як ви сидите?
Діти сідають на стільчики.
Вихователь: хвалить дітей за гарну поставу.
Вихователь: підійдіть всі до стіни і встаньте так, щоб потилиця, лопатки, п'яти щільно прилягали до неї(допомагає дітям, показує)
Тепер відійдіть від стіни і йдіть до Каті.
Діти: відходять від стіни.
Вихователь: хвалить дітей.
Вихователь: ось мішечки, покладіть їх на голову і йдіть рівно, щоб вони не впали (вихователь показує і допомагає дітям)
Діти: беруть по 1 мішечку, кладуть на голову і йдуть (у багатьох дітей мішечки падають)
Вихователь: молодці. Я хочу дати вам корисні поради.
(кожна рада ілюстроване, показаний на картках).
1. Не лінуватися, виконувати доручення.
2. Робити ранкову гімнастику, займатися фізичними вправами.
3. Правильно сидіти за столом на стільці, не горбитися, не нахиляти низько голову.
4. При перенесенні вантажів рівномірно навантажувати руки.
5. Спати на жорсткому ліжку з невисокою подушкою.
Вихователь: хлопці тепер пограємо в гру: «Правильно - не правильно»
(на картинці намальовано: не правильно сидить хлопчик на стільці, правильно сидить хлопчик на стільці, дівчинка несе важку сумку в одній руці та ін.)
Діти: підбирають і розкладають картинки з різних коробочках.
Вихователь: молодці. Ви все зрозуміли, щоб бути гарним, струнким і здоровим треба правильно поводитися.
«Я хребет березі...Я від хвороб втечу!»
Вихователь: лялька Катя теж все зрозуміла, говорить вам спасибі і поки що.
Діти: прощаються (поки).
Вихователь: хлопці, частіше дивитесь у дзеркало, яке буде нагадувати вам, яка у вас постава.
Читайте також: