Свіжі публікації




Конспект заняття «В осінньому лісі»

(Додаток до роботи «Рости здоровим, малюк!»)

Мета:

Розвиток рухових здібностей і самостійності.

Завдання:

1. Закріпити знання дітьми вправ на дихання і зарядки для очей.

2. Закріпити вміння дітей виконувати різноманітні види ходьби. потренувати швидкість у бігу розвиток спостережливості.

3. Створити в дітей гарний, бадьорий настрій.

Інвентар:

1 великий м'яч; 3-5 маленьких м'ячів; 3 обруча різного кольору; канат; скакалки за кількістю дітей, кошик, в якій знаходяться шишки, жолуді, гілочки, сухе листя.

Хід заняття:

В групу заходить інструктор в костюмі Лісовика і запрошує дітей до себе в гості на лісову галявину пограти і попустувати. Пропонує дітям взяти з собою спортивний інвентар: м'ячі, канат, скакалки, кубики. Діти шикуються в колону по одному і йдуть на спортивний майданчик.

Лісовик: Хто першим зібрався і побудувався, той і буде капітаном команди. Капітан постає попереду колони і веде всіх на кругову розминку.

Розминка: ходьба; ходьба на носках, руки витягнуті вгору, ходьба; ходьба на п'ятках, руки за спиною зігнуті в ліктях; ходьба широкими кроками, руки на поясі ходьба «мурахи» семенящий крок; ходьба, переходить на повільний біг із прискоренням за сигналом свистка; біг на витривалість 1-1,5 хвилини; біг в повільному темпі і ходьба з відновленням дихання (вдих носом, одночасно руки через сторони вгору, видих, руки опускаємо, одночасно робимо видих через рот 3-4 рази).

Лісовик: Ось ми і прийшли на мою улюблену в цьому лісі галявину. Вам тут подобається?

Діти (хором): Так!

Лісовик: Подивіться навколо, яка краса, скільки птахів, комах і квітів. Давайте хлопці, щоб наші очі не втомлювалися, виконаємо зарядку для очей.

Зарядка для очей

1. «Годинник».

І.п. стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені, голова прямо. На раз - очі вправо, на два - і.п., на три - очі вліво, на чотири - і.п. Повторити 8-10 разів.

2. І.п. те ж. На раз - очі вгору, на два - і.п., на три - очі вниз, на чотири - і.п. Повторити 8-10 разів.

3. І.п. те ж. Виконуємо кругові рухи очима зліва направо і навпаки. Повторити 3-4 рази в кожну сторону.

4. «Піжмурки».

І.п. те ж. На раз - очі закрили, на два - і.п., на три - підморгнули одним оком, на чотири - іншим оком. Повторити 8-10 разів.

Лісовик: Молодці, хлопці, тепер ви знаєте, що потрібно робити, щоб очі не втомлювалися. Ці вправи потрібно виконувати щодня. Ну, а тепер давайте з вами пограємо.

Рухлива гра «Мисливець і зайці»

За допомогою лічилки вибирається ведучий - «мисливець», решта дітей - «зайці». Ведучому Лісовик дає кілька маленьких м'ячів - це «патрони». На одній стороні майданчика - дім «мисливця», на іншій стороні - «зайців». Першим виходить «мисливець» і шукає сліди «зайців», потім повертається до себе. «Зайці» вискакують зі свого будинку і стрибають по всій майданчику в різних напрямках. По команді Лісовика: «Мисливець!» «зайці» тікають до себе в будинок, а «мисливець» кидає маленькі м'ячі у «зайців», як ніби стріляє з рушниці. У кого «мисливець» потрапив м'ячем, вважається вбитим і йде в будинок «мисливця». Гра повторюється з новим «мисливцем». Перемагає найвлучніший і спритний «мисливець», який найбільше спіймав «зайців».

Лісовик: Ви втомилися?

Діти (хором): Ні!

Лісовик: Тоді пограємо в іншу, не менш цікаву гру.

Рухлива гра «Третій зайвий»

Вибирають двох ведучих (відразу потрібно визначитися, хто кого буде наздоганяти), інші гравці діляться по парам, встаючи один за одним, утворюючи при цьому велике коло. Ведучі залишаються поза кола. По команді Лісовика: «Біжи!» один ведучий починає наздоганяти іншого. Той, кого наздоганяють, бігає навколо стоять гравців, при цьому він може встати до якої-небудь парі, і той гравець, який залишився без пари, починає тікати від ведучого. Якщо ведучий зловив втікача, то вони міняються місцями. Гра повторюється 2-3 рази зі зміною ведучих.

Лісовик: Хлопці, а ви вмієте стрибати через скакалку?

Діти (хором): Так!

Лісовик: Тоді беремо скакалки, розходимося по майданчику, щоб не зачіпати один одного, і стрибаємо, хто як вміє.

Лісовик: Молодці, хлопці, ви вмієте стрибати через скакалку, тому з вами перейдемо до більш складним вправам.

Ігрові вправи зі скакалкою

1. Перестрибнути вперед-назад через опущену нерухому скакалку.

2. Те ж саме, тільки злегка похитувати скакалку.

3. Взяти скакалку в одну руку, обертаючи її довільним способом збоку від себе. При ударі скакалки про землю підстрибувати.

4. Те ж саме, тільки стрибаючи, ноги в колінах не згинати, стопи тримати разом, стрибати невисоко.

5. Обертання скакалки, складеної вдвічі, кистю руки, поперемінно то правою, то лівою, при ударі скакалки про землю невисоко підстрибувати на двох ногах.

6. Взяти скакалку в обидві руки і, повільно обертаючи її, спробувати перестрибнути.

7. Поступово прискорювати темп, виконуючи попередню вправу.

Лісовик: Коли я був маленький, я зі своїми друзями, лісовиком, кікіморою і водяним, грав у гру «Знайди свій колір». Давайте пограємо?

Рухлива гра «Знайди свій колір»

Діти діляться на три команди по 3-4 людини, беруть обручі різного кольору і встають у коло, кладучи обруч на підлогу (у кожної команди свій круг). По команді Лісовика: «Біжи!» всі гравці розбігаються, в цей час Лісовичок змінює місце розташування обручів. По свистку Лісовика гравці біжать до свого обруча. Чия команда прибіжить першої, ті і виграють. Гра повторюється 2-3 рази.

На галявині несподівано з'являється Лисиця з кошиком.

Лисиця: Що за шум, що сталося?

Лісовик: Здрастуй, Лисиця, нічого не сталося, я з дитячого саду запросив хлопців пограти зі мною на галявині.

Лисиця: Я теж хочу пограти з хлопцями. Привіт, хлопці, ви такі гарні, веселі (говорить, як би подлизываясь до дітей).

Лісовичок: Ну, що, хлопці, візьмемо Лисицю пограти?

Діти: Так!

Лісовик (звертаючись до Лисиці): Тільки ти не боїшся, що програєш? Адже хлопці швидкі, натреновані і розумні.

Лисиця: Я зараз подивлюся, які вони розумні і сильні.

Малорухлива гра «Назви тварин, птахів, дерева та квіти».

Діти стоять по великому колу, Лисиця - в центрі з великим м'ячем. Вона кидає м'яч кожному гравцеві і задає питання (приблизний список питань

дивіться нижче), хто на нього не відповів чи довго думав, вибуває з гри. Гра продовжується до останнього гравця.

Лисиця: Назви дерево!

Дитина: Верба (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Дике тварина!

Дитина: Ведмідь (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Велику птицю!

Дитина: Орел (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Назви зимующую птицю!

Дитина: Снігур (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Домашня тварина!

Дитина: Собака (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Красивий квітка!

Дитина: Роза (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Лікарська рослина!

Дитина: Алое (ловить м'яч і кидає назад).

Лисиця: Їстівні гриби!

Дитина: Печериці (ловить м'яч і кидає назад) і т.д.

Лісовичок: Ну, що переконалася лисиця, які хлопці розумні.

Лисиця: Переконалася, а тепер я хочу позмагатися з ними в силі. Давайте перетягувати канат? Я вам доведу, що я сильніший.

Ігровий поєдинок Лисиці з хлопцями в перетягуванні каната.

Перетягування каната. У центрі галявини на траві лежить канат. За один кінець каната беруться діти, які залишилися після попередньої гри (6-8 чоловік), за протилежний кінець - Лисиця. По команді Лісовика: «Раз! Два! Три! На себе тягни!» діти починають тягнути канат на свою сторону (канат не можна перебирати руками), Лисиця на себе. Перемагають діти, Лисиця, звичайно, програє.

На закінчення заняття Лисиця захоплюється силою дітей, хвалить їх і дякує за те, що вони з нею погратися. Лисиця бере свій кошик, дістає з неї шишки, жолуді, сухі гілки та дарує хлопцям. Просить зробити красиві вироби і принести їй. Хлопці погоджуються, і Лісовик проводжає їх в групу, щоб ніхто не заблукав.


 

Список літератури.
1. Програма «Веселка» [Текст] / Під ред.Т.Н. Дороновой. - М:Просвітництво, 2003. - 109 с.
2. Програма виховання і навчання в дитячому саду [Текст]/ Під ред. М.А.Васильевой. - М:Просвітництво, 2004. - 123 с.
3. Рунова, М.А. Радість в русі [Текст] / М.А.Рунова - М.:Просвіта, 2004. - 203 с.
4. Силюк, Н.А. Зимові фізкультурні свята для дітей дошкільного віку: посібник для практичних працівників ДНЗ [Текст]/ Н.А.Силюк - М.:Айріс-Прес, 2006. - 103 с.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.