|
Конспект заняття «Моряки»
(з елементами психогимнастики, релаксація)
(Додаток до роботи «Рости здоровим, малюк!»)
Мета:
- Розвиток у дітей рухових здібностей і самостійності.
- Формування потреби у щоденній руховій активності.
Завдання:
1. Навчити дітей тримати рівновагу в ходьбі по гімнастичній лаві; вивчити підводний світ і його мешканців в процесі гімнастичних вправ.
2. Сформувати у дітей певні рухові навички, які дозволять в подальшому прищепити стійкий інтерес до самостійних занять оздоровчим бігом, ходьбою, стрибків.
3. Створити на заняттях позитивний емоційний настрій через релаксацію; усунути замкнутість і зняти втому; допомогти дітям краще уявити той чи інший образ, увійти в нього.
Інвентар:
канат; кільця за кількістю дітей; індивідуальні килимки; 3 обруча; 15 мішечків з піском і підвішена мета на стійці; гімнастична лава; сюрпризи (орігамі - рибки, кораблики і т.п. на водну тематику).
Хід заняття:
Зал оформлений в морській тематиці. Діти в спортивній формі заходять в зал. Встають в шерензі, руки і ноги у вільному положенні.
Інструктор з фізкультури: Хлопці, подивіться навколо, як прикрашений зал. Як ви думаєте, куди ми з вами потрапили?
Дитина: На берег моря, світить сонце, шумить хвиля.
Інструктор з фізкультури: Правильно! Але все це собі уявили? Впевнена, що ні. Тому пропоную вам виконати наступну вправу.
Вправа «Виливання з кувшинчика» (водна медитація). Сядьте на підлогу, ноги хрест на хрест, закрийте очі. Уявіть, що ваша голова - це «глечик», в якому знаходиться брудна вода (біль, образа, злість). Ви повинні вилити її і наповнити глечик чистої водою (радістю і веселощами). Для цього повільно опускаємо голову вниз, неначе виливаємо воду, потім також повільно піднімаємо назад. Тепер ви повинні розслабитися, подумати про щось хороше, наприклад, про воду, як ви сидите на березі моря, світить сонце, вода пестить ваші ноги, у вас прекрасний настрій. Повертаємося назад, повільно відкриваємо очі, сидимо 1 хвилину, потім повільно встаємо і розходимося по залу.
Шикування в колону по одному. Повільний біг по великому колу в колоні по одному; ходьба спиною вперед, руки на поясі; галоп правим та лівим боком; ходьба з відновленням дихання, руки через сторони вгору, вдих носом, руки вниз, видих через рот.
Інструктор з фізкультури: Накотилася хвиля, і, немов за помахом чарівної палички, всі опинилися на морському дні (діти розбіглися врізнобіч по залу). Виконаємо цікаві вправи.
Гімнастичні вправи
1. «Водорості» (6 разів).
Водорості тягнуться через товщу води до сонечка, але з'явився вітер, і вода забирає їх то в одну, то в іншу сторону.
І.п. стоячи, ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба. На раз - підняти руки вгору, на два - нахил вліво, на три - випрямитися, на чотири - і.п. Те ж саме повторити в праву сторону.
2. «Плаваючі жабенята» (6 разів).
Уявіть себе жабенятами, плаваючими у чистій, прозорій воді.
І.п. ноги на ширині плечей, злегка зігнуті в колінах, руки зігнуті в ліктях перед грудьми. На раз - розвести руки в сторони, випрямити ноги, на два - піднятися на носки (втягнути живіт, витягнути шию), на три - встати на повну стопу, на чотири - і.п.
3. «Хвиля» (6 разів).
Хвиля то піднімається, то опускається.
І.п. стоячи на колінах, руки на поясі. На раз-два - присісти на ліве стегно, руки вгору і вправо, на три-чотири - і.п. На раз-два - сісти на праве стегно, руки вгору і вліво, на три-чотири - і.п.
4. «Морський коник» (6 разів).
Незвично плаває морський коник: погойдуючись у воді на одному місці, то зробить ривок вперед, то замре.
І.п. стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. На раз - полуприсед з упором на ліву ногу, на два-три - пружинисті похитування вперед, на чотири - і.п. Те ж саме тільки з упором на праву ногу.
5. «Морська черепаха» (6 разів).
Обережна, то визирне з будиночка, то знову сховається.
І.п. сидячи на підлозі, згрупуватися (коліна підтягти до грудей, обхопити руками, голову нахилити вперед до колін). На раз-два - ноги випрямити, підняти вгору (кут зафіксувати), руки в сторони, спина пряма, на три-чотири - і.п.
6. «Повзе равлик» (6 разів).
Гнучка, пластична, але трохи повільна.
І.п. сидячи на п'ятах, нахилити голову до колін, руки витягнути вперед. На раз-два - ковзаючими рухами лягти на живіт, прийняти упор на лікті, голову і плечі підняти, на три-чотири - таким же ковзаючим рухом повернутися в и.п.
7. «Кіт пливе» (8 разів).
Великий красивий кіт пливе у воді.
І.п. лежачи на спині, руки за головою. На раз - повернутися на лівий бік, на два - і.п., на три - повернутися на правий бік, на чотири - і.п.
8. «Дельфіни» (2 рази в кожну сторону).
І.п. стоячи, ноги разом, руки опущені. На раз-два-три - стрибки на місці на двох ногах, руки вільні, на чотири - стрибок з поворотом на 90 градусів.
Вправа на відновлення дихання:
І.п. ноги на ширині плечей, руки внизу. Набрати якомога більше повітря, надути щоки - вдих; плавно нахилитися вперед вниз, легко постукуючи кулачками по щоках, видихаючи повітря невеликими порціями - видих.
Інструктор з фізкультури: Піднялися хвилі і викотили всіх на піщаний берег. Перешикування в колону.
Основні види руху
Інструктор з фізкультури: Як приємно ходити по вологому, теплому піску.
1. Ходьба перекатом з п'ятки на носок (4 рази).
Інструктор з фізкультури: Залишимо заплутані сліди на піску.
2. Уздовж залу на підлозі лежить канат (довжиною 4 м).
Діти по черзі перестрибують його спочатку праворуч, потім ліворуч, просуваючись вперед (4 рази).
Інструктор з фізкультури: Потрапляємо камінчиком у ціль на скелі.
3. Метання мішечків підвішену в ціль з відстані 3 м. Спочатку правою рукою, потім лівою (по 3 рази кожною рукою).
Інструктор з фізкультури: Маленький вир.
4. Ходьба по гімнастичній лавці. Діти по черзі йдуть по гімнастичній лаві, руки на поясі, на середині повинні повернутися на місці навколо себе і піти далі (4 рази).
Інструктор з фізкультури: Давайте пограємо на березі сонячного моря і м'якого піску.
Рухлива гра «Море хвилюється»
За допомогою лічилки вибирається ведучий. Всі інші гравці займають кільця, що лежать на підлозі на відстані 1 м один від одного. Ведучий проходить між гравцями, зупиняється біля кого-небудь і каже: «Море хвилюється». Той встає і йде за ним. Так усі гравці по черзі йдуть зі своїх місць. Ведучий веде дітей, взявшись за руки, як можна далі, а інструктор прибирає одне кільце. Після слів інструктора: «Море спокійно!» всі опускають руки і біжать займати вільне кільце. Той, хто залишиться без нього, стає ведучим. Гра повторюється 3-4 рази.
Інструктор з фізкультури: Ви втомилися, а тепер відпочинемо і понежимся на піску.
Релаксація «Сон на березі моря»
Діти лягають на килимки.
Інструктор з фізкультури спокійним, але гучним голосом пропонує дітям закрити очі. Починає розповідати про те, що всім сниться один і той же сон. У цьому сні вони бачать море з прозорою блакитною водою, через товщу якої можна розглянути підводний світ незвичайної краси, водорості та різні види дивовижних риб, велику морську черепаху і радісних, добродушних дельфінів. Потім пауза, і на рахунок інструктора: «Раз, два, три!» діти прокидаються і встають.
Вправа «Кришталева вода»
Інструктор просить дітей імітувати наступні рухи: присісти, набрати жменю води, підняти руки з водою вгору і вилити на
себе з гучним радісним і довгим звуком: і-і-і-і. Повторити 3 рази.
Інструктор з фізкультури: Тут зібралися лише друзі, давайте будемо завжди дружити і не будемо сваритися.
Малорухлива гра «Друзі»
Діти розподіляються по парах. Гра супроводжується текстом: «Я - дівчинка, ти - дівчинка» або «я - хлопчик, ти - хлопчик», «у мене - ніс, у тебе - ніс» (кожен вказує спочатку на свій ніс, потім на ніс партнера), «у мене - гладкі, у тебе - гладкі» (вказують на щоки), «у мене солодкі, у тебе - солодкі» (зазначаються губи), «я твій друг і ти мій друг». «Ми любимо один одного!». Всі обіймаються. Потім пари міняються. Гра повторюється 3 рази.
Інструктор з фізкультури: Тепер нам пора повертатися у групу.
На закінчення заняття інструктор дарує хлопцям на пам'ять орігамі на водну тематику. Діти, задоволені й веселі, залишають спортивний зал.
Список літератури.
1. Програма «Веселка» [Текст] / Під ред.Т.Н. Дороновой. - М:Просвітництво, 2003. - 109 с.
2. Програма виховання і навчання в дитячому саду [Текст]/ Під ред. М.А.Васильевой. - М:Просвітництво, 2004. - 123 с.
3. Рунова, М.А. Радість в русі [Текст] / М.А.Рунова - М.:Просвіта, 2004. - 203 с.
4. Силюк, Н.А. Зимові фізкультурні свята для дітей дошкільного віку: посібник для практичних працівників ДНЗ [Текст]/ Н.А.Силюк - М.:Айріс-Прес, 2006. - 103 с.
Читайте також: