Свіжі публікації




«Блакитна сорока»
Конспект безпосередній освітньої діяльності для середньої групи

 

Освітня область «Пізнання»

Мета: познайомити дітей з блакитний сорокою, дати уявлення про її зовнішньому вигляді, середовища проживання, харчування, особливості життя в зимових умовах.

Завдання: розширювати знання дітей про умови життя птахів взимку, закріпити поняття зимуючі птахи; виховувати дбайливе ставлення до птахів, активізувати у мовленні узагальнюючі слова «осілі птахи», розширювати словниковий запас, розвивати дрібну моторику рук, вчити розмальовувати птахів у межах контуру, завдаючи штрихи в одному напрямку.

Обладнання: фотокартка сороки, плакат із зображеннями різних зимуючих птахів, географічна карта світу, магнітофон, аудіозаписи з музикою, розмальовки-силуети блакитної сороки за кількістю дітей, кольорові олівці.

Методи і прийоми: словесні (пояснення вихователя, розповідь, заохочення),наочний (розглядання фотографій, картинок); ігрової (розвиток ігрової діяльності); практичний (розвиток творчих здібностей).

Інтеграція:

«Пізнання», «Художня творчість», «Комунікація», «Фізична культура».

Попередня робота: спостереження за птахами на прогулянці, розглядання ілюстрацій птахів, читання художньої літератури про птахів.

 

План проведення:

1. Організаційний момент

Вихователь читає загадку.

(Зображення простий сороки і блакитний.)

Все краде що блищить,

Око її, за всім стежить.

На хвості, приносить вести,

Вдача балакучий, всім відомий.

На гілках сидить високо,

А звуть її? (Сорока)

Влітку мошок їсть вона,

А морозець зерна

За характером шустра,

Швидка і проворна.

2. Основна частина

Розповідь вихователя про сороку:

- Подивіться (звертає увагу дітей на фотографію блакитної сороки), яка гарна птиця, вона по загальному вигляду схожа на звичайну сороку, але значно менше її і більш красиво пофарбована. Верх голови у неї чорна з синюватим блиском. Тулуб світло-сіре. Крила і хвіст блакитні, а на шиї білий шарф. Деякі люди можуть побачити блакитну сороку в природі, тому що мешкає вона у нас тільки на Далекому Сході і в Європі (показує на карті). Блакитні сороки живуть у густих листяних заростях, поблизу струмків і річок. Ця товариська птах любить тримаються невеликими зграйками. Близькості людини вона уникає і не показується на відкритих місцях у присутності людей. Тільки у зимовий час зграйка блакитних сорок може випадково з'явитися в сільському саду або залетіти на околицю міста. Навесні блакитні сороки будують гнізда. Іноді їх можна відшукати і в напівзруйнованих дуплах. Гніздо блакитної сороки, на відміну від гнізда сороки звичайної, не має даху.

Блакитна сорока, осілий птах, тобто зимующая. Що це означає? (відповіді дітей) Означає, що вона живе на одному місці. Не відлітає далеко. На відміну від кочових птахів, тобто перелітних.

З'являється плакат із зображенням різних зимуючих птахів. Вихователь пропонує дітям порівняти блакитну сороку з іншими птахами. Порівняння блакитної сороки з іншими птахами.

- Хлопці, а ви знаєте, чим харчуються блакитні сороки? (відповіді дітей).

- Влітку вони їдять дрібних комах, жуків і тим самим приносять безсумнівну користь природі. Знищуючи велику кількість шкідників лісу. Восени блакитні сороки харчуються насінням, ягодами і плодами. А взимку зовсім мало залишається їжі для них. Тому, іноді, вони з лісів прилітають ближче до людей у пошуках корму, їх можна підгодовувати - насінням, пшоном і різним зерном.

3. Физминутка

Раз - піднятися, потягнутися,

Два - нагнутися, розігнутися,

Три - в долоні, три бавовни,

Головою три кивки.

На чотири - руки ширше,

П'ять - помахати руками,

Шість - на місце тихо сісти.

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

- Молодці!

4. Заключна частина.

Питання по темі:

- Тепер скажіть мені, будь ласка, як називається цей птах? (показує). Де живе? (відповіді дітей). Чому, коли стає холодно, сороки іноді прилітають ближче до людей? (відповіді дітей). Чим їх можна підгодовувати? (відповіді дітей).

5. Художня творчість з метою закріплення матеріалу

- Подивіться, що у мене є. Що це? (розмальовки - силует птаха) Давайте їх розфарбуємо. Олівці, якого кольору нам знадобляться, щоб розфарбувати блакитну сороку? (сірий, синій, чорний). Добре, сідайте за столи і приступайте до роботи.

Розфарбовування під спокійну музику.

6. Рефлексія: оцінка діяльності дітей.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.