Свіжі публікації




Конспект заняття в другій молодшій групі
«Дівчинка Даша йде до бабусі»

Мета: закріплювати знання сенсорних еталонів у дітей в процесі художньої діяльності.

Завдання:

Освітні:

- продовжувати розрізняти і називати тварин (ведмідь, лисиця, заєць, вовк) за допомогою відгадування загадок;

- закріплювати вміння групувати однорідні предмети за кількома сенсорним ознаками: розміром (великий, маленький), за кольором (червоний, зелений, синій, жовтий), формі (кругле сонце, смайлик, бусинка).

Розвиваючі:

- продовжувати розвивати мовлення дітей: вміння будувати речення, правильно і чітко вимовляти слова; розширювати і активізувати словниковий запас дітей (прищіпки);

- розвивати дрібну моторику рук: навичка нанизування намистинок на мотузочку, арт - терапія (пісок), фланелеграф (прикладання фігурок);

- розвивати слухове сприйняття, пізнавати голоси птахів;

- розвивати пам'ять, уяву, логічне мислення, кмітливість.

Виховні:

- привчати дітей спілкуватися спокійно. Розвивати доброзичливе ставлення один до одного;

- викликати у дітей інтерес, емоційний відгук, бажання допомогти персонажам, які потрапили в скрутну ситуацію;

- виховувати в дітях радісне відчуття від активної участі у спільній колективній діяльності.

Методи і прийоми:

- наочний: використання площинного театру - фігурки тварин (ведмідь, лисиця, заєць, вовк, білка), силуети ялинок, дівчатка; об'ємна іграшка - ворона; комп'ютерна проекція;

- словесний: вірш «Хвилинка входження в день»; запитання - відповіді, загадки про тварин; розповідання казки про дівчинку, придуманої педагогом; словесна гра малої рухливості «Здрастуйте», фізкультхвилинка «Ми по лісі йшли»;

- практичний: гра з площинним театром; дидактичні ігри: «Збери намисто» (нанизування намистин на мотузочку), «Великий - маленький» (збирання грибів), «Веселе сонечко» (защипывание прищіпок); використання аудіо запис з голосами птахів;

- ігрової: словесна гра малої рухливості «Здрастуйте»; фізкультхвилинка «Ми по лісі йшли»; сюрпризный момент: веселий смайлик; дидактична гра «Великий - маленький»; гра - драматизація за казкою, придуманої педагогом.

Попередня робота: перегляд мультиплікаційних фільмів: «Три ведмедя», «Маша і ведмідь», «Вовк і семеро козенят», знайомство з загадками про тварин, які живуть у лісі (ведмідь, лисиця, заєць, вовк); ігри з площинним театром, проведення дидактичних ігор, ігор з прищіпками (хмара з крапельками, їжачок, ялинка), з піском (сонечко, будиночок) ; розучування: фізкультхвилинки «Ми по лісі йшли», ігри малої рухливості «Здрастуйте».

Матеріал та обладнання: фланелеграф; картинки для фланелеграфа: сонце, дівчинка, ведмідь, вовк, лисиця, заєць, білка, ялинки - великі, маленькі, будиночок; об'ємна іграшка - ворона; площинні гриби - великі і маленькі, об'ємні гриби, корзини - велика і маленька; намистинки, вірьовочка; ємність з піском, серветки; прищіпки; проектор, екран, ноутбук, аудіо запис - звуки: каркання ворони, щебетання птахів.

 

Хід заняття:

Діти стоять близько вихователя.

- Хлопці, давайте з вами поздороваемся.

Здрастуйте, ручки - хлоп, хлоп, хлоп,

Здрастуйте, ніжки - топ, топ, топ,

Здрастуйте, щічки - плюх, плюх, плюх,

Здрастуйте, губки - чмок, чмок, чмок,

Здрастуйте, зубки - клац, клац, клац,

Здрастуй, мій носик - біп, біп, біп,

Здравствуйте, гості!

Діти проходять на стільчики.

- Хлопці, а ви любите слухати казки?

- Так.

- А хочете я вам розповім?

- Жила - була дівчинка на ім'я Даша. Попросила її мама віднести бабусі баночку меду.

Вихователь виставляє на фланелеграф силуети дівчинки і ялинок.

- Даша пішла до бабусі через темний, дрімучий ліс. Йде, а назустріч їй сірий вовк. Він каже: "Якщо відгадаєш мої загадки, то відпущу тебе до бабусі, а не відгадаєш - з'їм". Злякалася дівчинка вовка, трохи не плаче. Хлопці, як ми можемо допомогу їй?

- Відгадати загадки.

- Правильно. А цей чарівний екран підкаже нам - правильно відгадали.

При правильній відповіді на екрані проектора загоряється веселий смайлик.

1. Влітку ходить без дороги

Біля сосен і беріз,

А взимку він спить у барлозі -

Від морозу ховає ніс (ведмідь)

 

2. Що за звір лісовий,

Встав, як стовпчик під сосною

І стоїть серед трави -

Вуха більше голови (заєць)

 

3. Хитра штучка,

Руда головка,

Пухнастий хвіст - краса.

А звуть її...? (лисиця)

 

4. На собаку він схожий,

Що ні зуб - то гострий ніж!

Він біжить, вискаливши пащу,

На вівцю готовий напасти (вовк)

При відгадуванні загадок діти вибирають з ряду тварин і виставляють їх на фланелеграф.

- Молодці, хлопці, відгадали всі загадки. Вовк відпустив Даринку. Іде вона далі і бачить... кого?

- Білочку.

Вихователь виставляє білочку на фланелеграф.

- Правильно, білочку, а у неї біда - розсипала кошики з грибами, а зібрати, сил вже немає - втомилася дуже. Давайте їй допоможемо. Потрібно зібрати маленькі гриби в маленьку корзинку, а великі - в більшу.

Діти виконують завдання, вихователь уточнює величину грибів.

- Розумниці, хлопці, зібрали всі грибочки! Допомогли білочку, а тепер можна і відпочити.

Фізкультхвилинка:

Ми по лісу йшли, йшли і грибок знайшли.

Ми присіли під кусток, щоб розгледіти грибок.

Встали, потягнули спинку.

Знову крокуємо по стежці.

А тепер крутимо руки, немов розганяємо хмари.

Присідаємо, нижче, глибше

Як жаби в теплій калюжі.

Стриб - і немає комара

Ось і скінчилася гра!

Діти сідають на свої місця.

- Білочка пограла і втекла в ліс, а Даша пішла далі. Чує: «Кар - кар». Хто це може бути?

- Ворона.

Я над берегом літала,

В пісочку намисто втратила.

Мені без бус ніяк не можна,

Допоможіть мені друзі!

- Ну що, хлопці, не залишимо ворону в біді? Потрібно в пісочку знайти намистинки і надіти їх на мотузочку.

Діти підходять до пісочку, шукають намистинки, надягають на мотузочку. Вихователь уточнює у дітей колір бусинок.

- Молодці, хлопці, які красиві намиста у ворони. Радісна ворона полетіла додому, а дівчинка пішла далі. Тільки темно стало в лісі. Ялинки високі (виставити дві високі ялинки). Страшно стало Дашенька, не вистачає світла в темному лісі. Подивіться, яке сумне сонечко, у нього немає промінчиків. А якщо додати промінчики, то сонечко буде світити яскравіше. Допоможемо Даші? А зробимо ми промінчики з прищіпок.

Діти підходять до вихователю, приєднують прищіпки на сонечко. Проходять на стільці.

- Подивіться, як багато сонця стало в лісі, яке воно стало веселе, променисте. А ось і будиночок бабусі. З вашою допомогою Дашенька пройшла через дрімучий ліс. Ви добрі, турботливі хлопці, нікого не залишили в біді. Як допомогли білочці?

- Зібрали гриби в кошику.

- А вороні?

- Знайшли намистинки.

- Дівчинка Даша дякує вам за допомогу.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.