|
Конспект відкритого заняття з математики
у підготовчій групі
Тема: «Гра-подорож у країну Африку»
Мета:
1. Закріплювати уявлення про властивості предметів, знання днів тижня, вміння вимірювати довжину відрізків за допомогою лінійки, вирішувати завдання.
2. Розвивати у дітей образне мислення, активізуючи пізнавальну діяльність дошкільників.
3. Виховувати щире, добре ставлення до людей і тварин; бажання працювати в колективі.
Матеріали до заняття: плакат з морськими тваринами, музика для ігор з медузами, шум моря; вахтовий журнал; корабель, намальований з вітрилами днями - тижнями.
Роздатковий матеріал: картки з цифрами від 1 до 9, картки з медузами, лінійки, відрізки, кружечки з цифрами, пенали з геометричними фігурами.
Попередня робота: знайомство з морськими тваринами, гра «Веселі медузи», знайомство з числом 7 і складом числа 7, читання казки «Айболит».
Хід заняття
Діти стоять біля вихователя.
Вихователь: Хлопці, доктор Айболить відправляється в Африку, щоб допомогти тваринам. Він збирається відвезти туди ліки, бабусине малинове варення і мед. У нього буде дуже складне і важке подорож. А ви хочете допомогти доктора Айболіта? Тоді вперед!
Підходять до палацу. Геометричні фігури у пеналах на столику біля палацу.
Вихователь: Уявіть собі, що це море. Візьміть геометричні фігури і викладіть на морі кораблі.
Діти викладають кораблі на паласі.
Вихователь: Ось скільки багато красивих і міцних кораблів у нас вийшло! На одному з таких кораблів ми сьогодні і попливемо. Прошу всіх на палубу корабля! Займайте свої місця!
Діти сідають за столи, на столах картки з цифрами.
Вихователь: Перевірте, чи все в порядку на нашому кораблі? Розкладіть цифри по порядку. Щоб почати подорож давайте всі разом зробимо відлік від 9 до 1. Попливли!
Вихователь дає завдання діти показують відповіді.
Вихователь: Увага! Наш корабель починає шлях до берегів спекотної Африки. Штурвали в руки, попливли між цифрами 2і 4, а тепер різкий поворот між цифрами 6 і 4, акуратно попереду рифи, тому назвіть число на 1 більше ніж 6, Ой, Ой, Ой яке мілководді потрібно вибрати швидкість на одну одиницю менше ніж 3. А тепер увага! Перед нами скеля. Покажіть числа, які є сусідами числа 6. Ура! Ми вибрались у відкрите море!
Шум моря на диску.
Вихователь: Подивіться, як гарно навколо! Як блищить море! Білими баранчиками пробігають ласкаві хвилі! А скільки різних тварин в море!
Діти підходять до плаката з морськими тваринами і перераховують їх.
Вихователь: А ось у веселому хороводі танцюють медузи.
Проходить гра «Веселі медузи». Діти встають у коло близько медуз. Всі медузи мають різну форму. Під музику діти пливуть по колу, як тільки музика зупиняється, вони теж зупиняються, роздивляються медузу у якій зупинилися, вважають куточки і називають якої форми медуза. 3 рази.
Вихователь: Всі медузи мають різну форму, а як одним словом назвати цю фігуру? Так, це багатокутник.
Вихователь: А зараз займіть місця в каютах, наша подорож триває.
Діти сідають на стільчики навколо палацу.
Вихователь: Капітан корабля завжди веде вахтовий журнал. Він записує в нього, все, що відбувається під час плавання. Давайте заглянемо в цей журнал:
1. «На наступний день після відплиття команда зустріла сім'ю дельфінів». Хлопці, який це був день тижня, якщо ми вирушили в дорогу в четвер?
Діти: п'ятниця.
Вихователь: Почитаємо далі:
2. «Корабельний кухар кок хотів потішити команду чудовим борщем в неділю, але потім вирішив це зробити на один день раніше». Коли команда відчула борщ?
Діти: в суботу.
Вихователь: А ось і ще один запис у вахтовому журналі:
3. «Перші три дні стояла хороша погода, море було спокійним, на четвертий день вітер посилився і почався шторм». В який день тижня почався шторм?
Діти: В неділю.
Вихователь: Хлопці, візьміть біноклі в руки, подивіться направо, наліво, привстаньте, присядьте. Бачите, вже видно береги Африки! Але нам не доплисти до берега Африки з-за шторму. Потрібно, щоб на березі включили для нас маяк. А для цього ми повинні правильно визначити відстань до берега і пустити сигнальну ракету. Давайте спробуємо це зробити.
Діти беруть тарілки з гуртками і лінійки. Сідають за стіл, а я в цей час роздаю відрізки.
Вихователь: Візьміть лінійки і визначте довжину відрізка. Ну, що відстань визначено? Треба пустити сигнальну ракету. Але на березі Африки варто математичний маяк. Він приймає сигнальну ракету тільки з двома пострілами. Треба зробити два постріли з числами, щоб ці два числа разом утворили число, отримане в результаті вимірювання довжини відрізка (7). Скажіть: з яких двох чисел можна отримати число 7.
Діти називають, маяк відкривається.
Вихователь: Молодці! Маяк запалили. Ми потихеньку добралися до берега. Высаживайтесь, давайте оглянемо острів.
Переходять на стільці навколо палацу. Вихователь задає завдання, діти відповідають.
Вихователь: Наш добрий лікар Айболить відразу кинувся лікувати тварин - хворих. Трьом бегемотикам і двом тигренятам він поставив градусники. Скільком твариною він поставив термометри?
Одному кенгуру і п'ятьом зебрятам він перев'язав горлечка. Скільки всього він перев'язав шийок?
Левеня, гепарда, носорога і слоненяти він напоїв мікстурою. Скільки тварин пило мікстуру?
Хлопці, доктор Айболить всіх вас дякує! Він вчасно прибув на береги Африки, надав допомогу всім тваринам. Доктор Айболить залишиться ще деякий час в Африці, а ми з вами вирушаємо в дорогу.
Йдуть до човнів. Шум моря.
Вихователь: Сподобалося вам сьогоднішня пригода? Що найбільше сподобалося?
Читайте також: