|
Заняття з пізнавального розвитку
«Наші ручки - дуже важливі»
Молодша група
Мета: Удосконалювати координацію рухів рук. Закріплювати вміння відповідати на запитання, чітко промовляючи слова. Формувати уявлення про те, що руки - важлива частина людського тіла.
Матеріал: Фонограма музичної розминки «У жирафа плями .....»; Кошик з м'ячами; коробки з кольоровими пробками; мішечок.
Попередня робота: Щоденне виконання пальчикової гімнастики. Дидактична гра «Впізнай на дотик» Читання казки К.І. Чуковського «Мойдодир». Бесіди спрямування на формування санітарно-гігієнічних навичок.
Хід заняття
Діти встають у коло. Вихователь постає перед дитиною з'єднує підняті вгору долоні з його долонями і, дивлячись йому в очі, говорить: «Здрастуй Саша (Катя, Оля та ін)» Дитина відповідає на привітання і так само вітається зі стоїть поруч однолітком, називаючи його по імені.
Вихователь: Вітаючись, ми разом з теплом наших рук передаємо один одному гарний настрій. Скажіть, навіщо людині потрібні руки?
Діти відповідають по черзі.
Вихователь: Скільки у кожного з вас рук? (Дві.) Як називається ця рука? (Показує праву руку.) Як називається ця рука? (Показує ліву руку.) Сьогодні ми поговоримо про те, як руки нам допомагають.
Музична розминка «У жирафа плями.....»
У жирафа плями, плями Плями, плями скрізь |
2 рази
|
Показувати плями на різних частинах свого тіла. |
||
На лобі, у вухах, на шиї, на ліктях Є на носах, на животах, колінах і шкарпетках. |
Показувати рухи відповідно до тексту. |
|||
У слонів є складки, складки Складки, складочки скрізь |
2 рази
|
Показувати складки на різних частинах свого тіла. |
||
На лобі, у вухах, на шиї, на ліктях Є на носах, на животах, колінах і шкарпетках. |
Показувати рухи відповідно до тексту. |
|||
У котяток шерстка, шерстка Шерстка, шерсточка скрізь |
2 рази |
Показувати де росте шерстка у кошенят |
||
На лобі, у вухах, на шиї, на ліктях Є на носах, на животах, колінах і шкарпетках. |
Показувати рухи відповідно до тексту. |
А у зебри є смужки Є смужки скрізь |
2 рази |
Показувати смужки на різних частинах свого тіла. |
На лобі, у вухах, на шиї, на ліктях Є на носах, на животах, колінах і шкарпетках. |
Показувати рухи відповідно до тексту. |
Вихователь: Багато вміють наші ручки! (Висипає з кошика м'ячі.) З'єднайте за спиною пальці рук в замок і спробуйте зібрати м'ячі у кошик без допомоги рук. (Діти намагаються виконати завдання.) Не виходить? Тепер спробуйте взяти м'яч однією рукою. Дуже важко?
Діти сідають за столи.
Вихователь: Хлопці, а чи можуть наші кулачки управлятися без пальчиків? Давайте це перевіримо.
Вихователь викладає на кожен стіл коробку і в ній кілька кольорових пробок.
Вихователь: Не розтискаючи пальців, кулачками спробуйте зібрати пробки.
Діти намагаються виконати завдання.
Вихователь: Не виходить? Ось бачите? Пальчики теж відіграють велику роль у нашому житті.
Пальчикова гра «Іграшковий зайчик в лісі»
Ах, як моторошно на лісовій галявині |
Діти притискають долоні до щік, похитують головою. |
Бідному іграшкового зайчика |
Приставляють долоні до голови - «вушка» |
Кружляє над зайчиком бабка |
Швидко перебирають вказівним і середнім пальцями - «крильцями» |
І дивиться, дивиться в усі очі |
Приставляють з'єднані в кільце вказівний і великий пальці до очей. |
І бджола всі вуха прожужжала |
Закривають долонями вуха. |
У неї жахливе жало |
Різко виставляють безіменні пальці рук, інші стиснуті в кулаки - «жало» |
І рогаті жуки повзуть |
Швидко перебирають всіма пальцями рук по тілу - «Жуки повзуть» |
Ухнути не встигнеш - загрызут |
Притискають долоні до обличчя.
|
Ах, як моторошно на лісовій галявині |
Підносять долоні до щік, похитують головою |
Бідному іграшкового зайчика. |
Приставляють долоні до голови - «вушка» |
Вихователь: Ось так спритні пальці! Тепер з їх допомогою ви, звичайно ж, зберете пробки в коробку.
Діти виконують завдання.
Вихователь: А чи можуть ваші пальці визначати предмети на дотик? Давайте спробуємо?
Гра «Чарівний мішечок»
Вихователь: Наші ручки допомагають нам у всьому. А ми повинні їх береч і правильно за ними доглядати.
Що ми повинні зробити, якщо:
• на вулиці холодна вітряна погода (надіти рукавички);
• руки забруднилися (помити руки з милом, витерти їх рушником);
• руки втомилися (зробити пальчикову гімнастику).
Як треба поводитися з гострими предметами і чому? (обережно, можна вколотися або поранитися).
Чому не можна чіпати гарячі поверхні? (Можна отримати опік.)
Можна чіпати пальцями електричну розетку, сунути руки в дверну щілину? (Не можна. Можна отримати удар струмом або притиснути пальці.)
А тепер давайте намалюємо «портрет» наших рук. Притисніть долоню ліву до аркуша, а правою рукою обведіть її олівцем або фломастером. А тепер нехай кожен з вас прикрасить свою долоньку так як він хоче.
Вихователь вирізає долоньки і влаштовує виставку робіт.
Читайте також: