|
Конспект інтегрованого заняття (у середній групі)
Тема: «Зимонька - зима»
Цілі:
Освітня:
- уточнити знання дітей про зимові природних явищах;
- закріплення знань художніх засобів виразності (інтонація), закріпити вміння виразно читати вірші;
- вчити відгадувати загадки;
- збагачувати активний словник дітей;
- удосконалювати вміння дітей ліпити предмети, що складаються з куль різної величини.
Розвиваючі:
- розвивати мислення, пов'язану мова, творча уява.
Виховні:
- виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.
Матеріал:
Картини із зображенням зими, іграшка сніговик, конверт із загадками, пластилін, дощечки для ліплення, медальйони вигляді сніжинок.
Попередня робота:
Заучування віршів про зиму, екскурсії по території дитячого садка, бесіди про зимових ознаках.
Хід заняття:
- Хлопці сьогодні ми ще раз з вами поговоримо про зиму. Зима-прекрасна пора року. Хлопці, а які ви знаєте ознаки зими? Взимку сильні морози. Часто йде сніг. Взимку великі кучугури снігу. Річка замерзає і покривається льодом. На деревах іній.
- Так хлопці правильно це все ознаки зими. А який перший місяць зими? (грудень)
- Другий місяць зими? (січень)
- Третій місяць зими? (лютий)
- Так правильно це три місяці зими. Хлопці, а ми з вами вчили вірші про зиму і зимові місяці. Зараз нам Ліза розповість вірш, а ми послухаємо і скажемо про якому місяці вона розповіла. Рано вранці в грудні,
Перший сніг вже на дворі.
Ми розчищаємо доріжки,
В теплій хутряного одягу.
- А якому місяці розповіла Ліза? (о грудні). Правильно хлопці в грудні висипає перший сніг. Стає холодно і ми одягаємо теплий одяг.
- А зараз Ліля розповість вірш.
Відкриваю календар-
Починається січень.
У січні, в січні
Багато снігу на дворі
Сніг на даху, на ганочку
Сонця в небі голубім
У нашому будинку топлять печі,
В небо дим стовпом іде.
- Про який місяць розповіла Ліля? (о січні). Чому ви так вирішили? (З січня починається новий рік. У січні багато снігу). Правильно, молодці діти.
- Ще Максим розповість вірш.
Дмуть вітри у лютому,
Виють в трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка поземка
Піднімаючись мчать у далечінь
Літаків ланки
Це святкує лютий
Армії народження.
- А це вірш про який місяць? (лютий). Так правильно в лютому, дмуть вітри, на землі і поземка свято 23 лютого-день захисників Вітчизни.
- Молодці ми пригадали вірші, а в які ігри ми граємо взимку? (Катаємося на санчатах, ковзанах, на лижах, грати в сніжки і ліпимо сніговика).
- Ось як багато цікавих занять взимку.
- Ой, хлопці, хтось стукає.( Вношу сніговика).
- Хлопці, це сніговик до нас прийшов.
- Здрастуйте хлопці, як у вас тут весело, а мені нудно стояти на вулиці одному ось я і вирішив до вас прийти. А що ви робите?
- Ми говоримо про зиму.
- Хлопці , а в мене є ось загадки. Отгадаете їх?
- Давай спробуємо.
Ось вже місяць сніг йде,
Скоро зустрінемо новий рік,
В зимовій сплячці вся природа
Підкажи ті пору року? (зима)
З неба він летить взимку,
Не ходи тепер босий,
Знає кожна людина,
Що завжди холодний...(сніг)
Що за зірочки наскрізні
На пальто і на хустці?
Всі наскрізні вирізні.
А візьмеш - вода в руці. (сніжинки)
Випав сніг найчистішої проби
З нього скрізь...(кучугури)
З мітлою в руці,
З відром на голові
Стою взимку я на дворі. (сніговик)
- Ось які молодці, всі загадки відгадали.
- А у нас є ще цікава гра « Зимонька - зима»
Фізкультхвилинка «Зимушка - зима».
Здрастуй зимушка - зима (кланяється)
В подарунок принесла? (руки в сторони)
Білий сніг пухнастий (присідаємо, проводимо по уявному снігу)
Іній сріблястий (руки в гору)
Лижі, санки і ковзани (імітують рухи)
І вогники на ялинці! (роблять ліхтарики)
- Ось яка весела гра.
- Та у вас весело, а мені одному нудно.
- Хлопці, а давайте зліпимо для сніговика друзів сніговиків. Сідайте за столи на свої місця.
- Але перш ніж ліпити розімніть пальчики.
Пальчикова гімнастика. «Зимова прогулянка».
(Загинаємо пальчики по одному.)
Раз, два, три, чотири, п'ять
("Йдемо" по столу вказівним і середнім пальчиками.)
Ми у двір прийшли гуляти.
("Ліпимо" грудочка двома долонями.)
Бабу снігову ліпили,
(Крошащие руху всіма пальцями)
Пташок годували крихтами,
(Ведемо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
З гірки ми потім каталися,
(Кладемо руки на стіл то однією стороною, то інший)
А ще валялися в снігу.
(Отряхиваем долоньки)
Все в снігу додому прийшли.
(Руху уявної ложкою, руки під щоки)
З'їли суп і спати лягли.
- Молодці, а тепер давайте ліпити сніговиків. Згадуємо, що сніговик складається з трьох кульок (великий, поменше і найменший), зліпіть шапочку з коричневого пластиліну, нас , вічка, а з гілочок паличок зробите руки сніговикові.
Діти ліплять сніговиків.
- Ось які сніговики вийшли, поставимо їх на піднос біля сніговика. Тепер тобі не буде нудно.
- Спасибі хлопці, а в мене теж є для вас подарунки, що б ви пам'ятали про зиму ось такі сніжинки медальйони.
- Спасибі сніговик, залишайся з нами подивишся, як діти проводять час у дитячому садку.
- Хлопці, скажіть, що ми сьогодні робили? Розмовляли про зими і зимових забавах. Розповідали вірші, відгадували загадки, грали, ліпили сніговика.
- Молодці хлопці, але зима закінчилася, давайте з нею попрощаємося. Скажімо, до побачення Зимонька - зима, до зустрічі через рік.
Читайте також: