Свіжі публікації




Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім і ознайомлення з художньою літературою в другій молодшій групі
«Хто зігріє наші ручки?»

Мета: Збагачення уявлень дітей про предмети рукотворного світу

Програмне зміст:

- Продовжувати знайомити дітей з предметами рукотворного світу (рукавицями, рукавицями), використовуючи малі фольклорні жанри.

- Збагачувати сенсорну культуру, вводячи нові знання про кольорі, матеріалі, призначення предметів одягу.

- Формувати уміння розуміти мова педагога, відповідати на запитання реченнями з 3-4 слів.

- Розширювати словниковий запас дітей за рахунок використання прикметників, що позначають колір, матеріал, форму предметів.

Матеріал:

- кошик з різнокольоровими клубками вовняних ниток,

- вовняні речі: дитячий светр, шарф, шапочка, шкарпетки, рукавиці,

- рукавиці і рукавички різного кольору і візерунку, виготовлені з картону і паперу,

- для розповідання казки «Рукавичка»: велика рукавиця, пластмасові фігурки тварин - персонажів казки.

Словникова робота:

Слова: рукавиці, рукавички, одягати, теплі, м'які, вовняні, нитки, клубок ниток, в'язати, в'язані речі, спиці.

Попередня робота:

- читання потішок, пісеньок, казок про тварин, розгадування загадок,

- дидактична гра «Одягнемо ляльку на прогулянку», ігри на класифікацію предметів «Одяг»,

- спостереження за погодними змінами.

 

Хід заняття:

(Діти сидять за великим круглим столом, вихователь з ними.)

Подивіться, що я вам принесла в кошику. Це клубки ниток.

(Пропонує дітям взяти по одному клубкові.)

Ваня, якого кольору твій клубок?

Таня, якого кольору твій клубок?

На що вони схожі?

Мій клубок схожий на сонечко.

Мій клубок схожий на яблуко.

Мій клубок схожий на хмару.

А можна покатати клубок? Давайте спробуємо.

(Пробують катати свої клубки по столу.)

Так, клубки можна покатати, бо вони круглі.

У клубок смотаны нитки. (розмотує і знову змотує нитки). Ці нитки вовняні. З них плетуть теплі речі. Зараз на вулиці холодно і нам треба одягатися тепло.

Що можна пов'язати з вовняних ниток?

Діти: З вовняних ниток можна зв'язати светр.

(Вихователь дістає з кошика светр.)

Діти: З вовняних ниток можна зв'язати шапку.

(Вихователь дістає з кошика шапочку.)

Діти: З вовняних ниток можна пов'язати шарф.

(Вихователь дістає з кошика шарф.)

Діти: З вовняних ниток можна зв'язати шкарпетки, рукавиці.

(Вихователь дістає з кошика шкарпетки і рукавиці.)

Вихователь: Молодці, хлопці, ви назвали багато речей, які можна пов'язати з вовняних ниток. А ви знаєте, що в'яжуть вовняні речі? В руках у мене спиці - ось чим плетуть теплі вовняні речі. Подивіться, як я буду в'язати (вихователь показує заготівлю в'язання і провязывает спицями кілька петель).

Хлопці, що ми одягаємо на руки, коли холодно?

Діти: Рукавиці, рукавички.

Вихователь: Послухайте вірш «Загубилася рукавичка» автор Г.Ладонщиков

Загубилася рукавиця
Маленька Варюшка
Загубила рукавичку -
Рукавицю пухову,
Абсолютно нову.
Гірко плаче Варюшка:
- Де ж моя рукавичка,
Рукавиця зелена,
Бабусею подарована?..
Що скажу я бабусі?..
Що я мамі скажу?..
- Ах ти, Варя-Варюшка,
Ось твоя рукавиця,
У тебе в кишені!

Вихователь: Я принесла багато рукавиць, але вони переплуталися, знайдіть своїй рукавичці пару, точно таку ж за кольором і по візерунку.

Дидактична гра «Знайди пару».

Вихователь роздає дітям по одній рукавичці - заготівлі, а діти повинні підійти до столу і знайти точно таку ж.

Підводиться підсумок гри:

Вихователь: Таня правильно знайшла рукавичку - вона синя, з візерунком з кіл, така ж, яку я тобі дала. Всі хлопці - молодці! Тепер пропоную вам пограти, ставайте в коло!

Физминутка.

«Ми похлопаем в долоні»

Ми похлопаем в долоні дружно, веселіше.

Наші ніжки постукали дружно, веселіше.

За коленочкам вдаримо тихіше, тихіше, тихіше.

Наші ручки піднімайтеся вище, вище, вище.

Наші ручки закружляли, опустилися нижче.

Закрутилися, закрутилися і зупинилися.

(рухи виконуються у відповідності з текстом)

Після фізхвилинки діти сідають на килим, на пуфики півколом, вихователь сидить за столом перед ними.

Ми сьогодні багато говорили про рукавиці, а ви знаєте, що по - іншому їх ще називають рукавичка (вихователь вимовляє слово «Рукавичка», виділяючи частину слова «РУКА») А чому «Рукавичка», хто здогадався? Тому що надягають на руку. Правильно, молодці, здогадливі які. А зараз я розповім вам українську народну казку «Рукавичка»

(Розповідання казки з обігруванням.)

Сподобалася вам казка? Як вона називається?

Як ще називають речі, які одягають на руки, щоб не замерзнути?

З чого їх в'яжуть?

А чим можна в'язати?

Молодці, хлопці! Ви сьогодні дізналися багато нового. Уважно слухали мене. А я бажаю вам не втрачати свої рукавиці, щоб весело грати взимку!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.