Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з навчання грамоти для дітей з порушеннями мовлення 7 року життя
Тема: Звуки З, З' і літера С

Цілі: Знайомство дітей зі звуками С, С' і буквою "З".

Завдання:

Корекційно-освітні:

Закріплювати вимову звуків С, С' в складах, словах і реченнях.

Вчити дітей співвідносити звуки С' з буквою С.

Продовжувати закріплювати навички проведення аналізу пропозиції.

Корекційно-розвиваючі:

Удосконалювати фонематичний слух і сприйняття.

Розвивати просодическую сторону мови.

Розвивати увагу, пам'ять, зорове сприйняття, загальну моторику.

Корекційно-виховні:

Виховувати навички самоконтролю і взаємоконтролю в роботі.

Обладнання:

Модель слова «Пташка-синичка», схеми для проведення аналізу пропозиції, ноутбук, екран, мультимедійний проектор, презентація.

 

Хід НСД:

1. Організаційний момент з елементами психогимнастики:

- Яка зараз пора року? Покажіть, що ви замерзли і зіщулилися. Як замерзли ваші долоньки? Погрійте їх своїм диханням. Відігрілися і розслабилися.

2. Повідомлення теми НСД:

- Якщо ви отгадаете загадки і назвіть перший звук у словах-отгадках, то дізнаєтеся, які звуки ми будемо вивчати сьогодні:

(Мультимедійний супровід.)

Слайд 2

  • Сіли дітки на карниз і ростуть весь час вниз.

Слайд 3

(Бурульки)

  • Скільки днів у тижні?

(Сім.)

/Діти називають слова-відгадки і визначають звук, який лунає на початку цих слів/

- Правильно, ми сьогодні будемо працювати зі звуками С і Сь і літеру, яка позначає ці звуки.

З. Характеристика звуків З, Сь.

- Охарактеризуйте звуки З і Сь. (Звук З-приголосний, твердий, глухий. Звук Сь - приголосний, м'який, глухою.)

4. Удосконалення фонематичного слуху:

- Молодці! Ви правильно охарактеризували звуки. А зараз пограємо в Слайд 4. Гру «Де сховався звук?». Кожна дитина називає картинку, що з'являється на екрані, визначає позицію звуку З у даному слові, зображений на картинці, демонструє за допомогою моделі слова «Пташка-синичка» положення звуку в слові, піднявши певну частину тіла (голова - початок слова, тулуб - середина слова, хвіст - кінець слова). А інші діти контролюють правильність виконання завдання.

(Спочатку працюють зі звуком З, потім (слайд 5) аналогічно грають в гру зі звуком Сь.)

5. Зіставлення звуків і літери:

Слайд 6

Буква виникла раптом

(На екрані з'являються літери С.)

- Давайте пропишемо в повітрі цю букву вказівним пальцем вашої провідної руки зверху вниз. А зараз пропишемо букву З в повітрі спочатку правим ліктем, а потім лівим.

- Повторіть вірш про цю букву спочатку пошепки, а потім голосно.

6. Розвиток зорової уваги: Слайд 7

- Вашій увазі пропоную Гру «Знайди букву». На екрані ви бачите 4 ряду букв. Починаємо з першого верхнього ряду. Ви повинні відшукати букву С і сказати, яка вона за рахунком. Якщо ви правильно назвете, то буква буде виділена синім курсором. /Діти називають вважають і називають яка за рахунком буква стоїть в 1-му ряду: сьома, десята тощо/

7. Физминутка: (Логопед читає вірші, а діти супроводжують рухами.)

Візьмемо снігу ми трішки,

Сніжки зліпимо ми в долонях,

Дружно ними побросались

Наші руки і розім'ялися.

А тепер пора творити-

Бабу снігову ліпити.

Ком за грудкою покотили,

Один на одного поставили.

Зверху третій, малий ком.

Сніг струсили з рук потім.

8. Закріплення вимова звуків в складах: Слайд 8

- Давайте прочитаємо склади. (Діти читають кожен по ланцюжку склади. Спочатку закриті, потім відкриті. А склади я йотированными голосними читають лише діти за бажанням.)

9. Закріплення вимова звуків у словах: Слайд 9

- А тепер почитаємо слова.

(На екрані з'являються послідовно слова. Кожна дитина прочитує слово.)

- Молодці! Ви і з цим завданням успішно впоралися!

Слайд 10

(На екрані з'являється сюжетна картинка «Гусак їде на таксі». Логопед задає питання-діти відповідають одним словом.)

10. Закріплення вимова звуків у реченнях: Слайд 11

- Перед вами сюжетна картинка. Придумайте ім'я хлопчикові, яке починається зі звуку або З Сь (Слава, Семен, Савелій, Саня) і складіть речення. (Діти підбирають ім'я дитині і складають речення.)

Савелій косить траву.

- Викладіть схему речення із слів-смужок. Скільки слів у цьому реченні? /Три/. Не забувайте, що кожне речення починається з великої букви, в кінці речення завжди ставиться крапка.

- Про що говорить точка в реченні? (Висловлена думка закінчилася.)

- Давайте підберемо слова-ознаки до слова ТРАВА і додамо в початкове пропозицію.

- Трава (яка?) (Зелена, соковита, висока.)

- Що вийшло?

Савелій косить соковиту зелену траву.

- Додайте схеми слів у вашу модель пропозиції. Скільки слів у цьому реченні? /П'ять/

- Таким чином, ми можемо складати довгі, поширені речення і робити нашу мову більш розгорнутої і красивою!

11.Совершенствование просодичний сторони мови: Слайд 12

(Пропонується читає дітям прочитати скоромовки, або логопед сам читає скоромовки-діти промовляють.)

- Вимовте скоромовки спочатку сумно, потім весело. Спочатку повільно, потім швидко. /Кожна дитина промовляє скоромовку в різному темпі і з різною інтонаційної забарвленням/.

12. Підсумок НСД:

- Наше заняття підійшло до кінця. Ви всі сьогодні добре попрацювали. Пропоную вдома разом з батьками намалювати букву З на альбомному аркуші і принести у групу на виставку!

(Оцінюється робота дітей в цілому та індивідуально.)

 

До робіте додається презентація.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.