Свіжі публікації




Конспект НОД з дітьми з пізнавального розвитку
«Заглянемо в бабусина скриня»

Старший дошкільний вік

Мета:

Продовжувати знайомство дітей з народним побутом, народно-прикладним мистецтвом, народною іграшкою.

Занурити дітей у світ російської старовини через іграшки і предмети побуту, сприяючи духовно - моральному вихованню дітей.

Завдання:

1. Закріпити знання про російській народній іграшці (матрьошка, богородська дерев'яна іграшка, димковская, театральні іграшки).

2. Узагальнити і систематизувати уявлення дітей про різні природні матеріали та їх використання у побуті та грі.

3. Розвивати інтерес до селянському побуті та праці.

4. Продовжувати знайомити дітей з народними традиціями, виховувати повагу до праці народних майстрів.

5. Розвивати зв'язне мовлення.

6. Закріпити навички звукового аналізу і синтезу.

7. Розвиток почуття ритму в рухах.

Попередня робота:

1. Екскурсія в Музей Ляльок.

2. Бесіди по темі:

- «Подорож у минуле театру»;

- «Музей предметів»;

- «Як з'явилася лялька».

3. Читання літератури: «Про народних майстрів», «Як сорочка в полі виросла».

4. Ручну працю по темі.

5. Дидактичні ігри: «Народні промисли», «Магазин іграшок».

 

Хід заняття

Діти входять в зал з вихователем, під слова російської народної пісні:

..Ходила чечітка

Ходила лебідка

На боярський двір

Нажила собі чечітка

Нажила собі лебідка

Рівно сім синів

Рівно сім дочок

Івана, Степана, Кементия, Дементія,

Аглаю, Пелагею

Так сьому Катерину

Душу Катюшу.

Вихователь: «Дорогі діти, сьогодні нас чекає захоплююча подорож у світ іграшок.

Коробейники:

«Гей, дітвора!

Ідіть сюди!

Товар на ярмарку не простий!

Підходь вибирай!

Все що потрібно купуй!

Гей, дівчата, милі дівчатка!

Гей, хлопці Вані, Гриші, Ведмедики!

Купуйте для потішки!

Продаємо іграшки ми не за гроші,

А за розповідь доладний, так зрозумілий.

Вихователь: «Яку іграшку купувати ми будемо - не скажемо...

А тільки ми розповімо про іграшку».

(Діти розглядають іграшки.)

Вихователь: «А ось тут маленька підказка до загадки» (виставляємо алгоритм розповідання).

Проводиться гра «Магазин іграшок» (продавець віддає іграшку в тому разі, якщо дитина правильно описав). Діти називають іграшку і матеріал, з якого зроблена вона).

Дитина: «Я хочу купити іграшку. Вона жовтого кольору. У неї є голова, ручки, ніжки, тулуб, спідничка. Зроблена вона з соломи. Вона солом'яний. З нею можна цікаво грати: укладати спати, співати пісні, грати ...»

(солом'яна лялька).

Вихователь: «Що ж за майстри робили ці іграшки?»

Діти: «МИ!»

Вихователь: «Молодці! Які ви умілі! А от колись, давно у дітей не було гарних іграшок. Так звідки ж з'явилися іграшки?»

Діти: «Їх робили дорослі»

Вихователь: «А як ви думаєте, з чого можна було зробити в той час іграшки?»

Діти: «З дерева, соломи, ниточок, жолудів, шишок ...»

Вихователь «З усього того що було під рукою! В іграшки, які створювали для своїх малюків мами і тата, бабусі і дідусі вкладали всю свою любов і вміння. Діти це відчували і особливо дбайливо ставилися до іграшок. А як тільки діти підростали вони разом з дорослими вчилися робити іграшки.

Вихователь: «Хлопці, я знаю, у всіх у вас є свої улюблені іграшки. Ось Іграшки вирішили з нами пограти в хованки. Що б їх знайти, потрібно виконати завдання. У кожному слові знайти 1-й звук, позначити його буквою під картинкою і прочитати слово.

РОБОТ

КУБИК

ЛОТО

ЛЯЛЬКА

БАРАБАН

Давайте прочитаємо слова, які вийшли.

Ой, хлопці, а ось скриню! Хочеться подивитися, що в ньому заховане. Але для цього потрібно відгадати кодове слово. (Розстав цифри по порядку і прочитай слово.)

Діти: «Іграшки».

Вихователь: «Скринька відкривається,

Чудеса починаються

Заглянемо в цей старовинний бабусин сундук!»

Що ж тут?

Діти: «Іграшки».

Вихователь: «А тепер влаштуємося зручніше за! Про кожну іграшку в цьому скриньці є своя казка. Давайте розповімо її разом!»

Вихователь: «Жила була іграшка! Хто вона?»

Розповідь дітей про іграшці. Вона дерев'яна - ручки і ніжки у ляльки намальовані, вона красиво розписана: хустинку, сарафан, фартушок. Матрьошка зроблена з двох половинок, які відкриваються.

Питання дітям: А який сюрприз всередині? Що в ньому незвичайного?

Вихователь: «Кожна іграшка має свою Батьківщину. А ця іграшка прийшла до нас з села Богородское. Богородские дерев'яні іграшки. (Розповідь за цим планом.)

Далі ми розповідаємо про Дымковских іграшках.

Вихователь: «А ось хлопці подивіться на мої іграшки. Перед вами старовинні речі - це іграшки, саморобки. А як ви думаєте, чому я їх так назвала?»

Діти: вони зроблені своїми руками.

Вихователь: «Цих ляльок називають - льняночки! Хочете таких зробити?»

«Давайте зробимо тряпочную лялечку, таку, яка була в давнину у кожної дівчинки. (Робимо ляльку з клаптя.)

Ляльки готові - показуємо один одному, що вийшло, граємо з ними, співаємо калыбельную.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.