Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заняття з навколишнього світу і ручної праці
«Маленьке сонечко»

Вік дітей: 4 - 5 років (середня група).

Мета: знайомство дітей з рослиною соняшник.

Завдання:

  • Виховувати допитливість, інтерес і любов до природи, шанобливе ставлення до молодшим своїм одноліткам, гостям.
  • Розвивати мовлення дітей, уміння давати розгорнуті відповіді на запитання (активізувати словник: соняшник, медоносна рослина декоративна рослина).
  • Дати знання дітям, про те, яку користь приносить соняшник людям.
  • Сприяти розвитку дрібної моторики, закріплювати вміння ліпити, користуючись засвоєними раніше прийомами (розкочування, відтягування, прищипування).
  • Попередня робота: читання художньої літератури, віршів та загадок, годівля птахів взимку насінням.

Матеріал та обладнання: соняшник, картинки із зображенням соняшникове, насіння соняшнику (очищене і неочищені), пляшка соняшникової олії, зображення «квітки» на паличці, листи картону з намальованим на ньому колом і пелюстками соняшника, пластилін чорного кольору, магнітофон, конверт.

 

Хід заняття

Прийшовши вранці на роботу, до приходу дітей в групу, вихователь кладе на свій робочий стіл у куток великий, барвистий конверт, тим самим, викликаючи у дітей, прийшовши в групу цікавість, інтригу і загадковість.

Після сніданку поступово переходить на НОД, збираючи всіх хлопців біля себе.

Вихователь:

Діти до нас в нашу групу листоноша приніс ось такий великий і красивий конверт. Ми його зараз відкриємо і дізнаємося, що в ньому (відкриває і дістає вміст листа - загадка для дітей). Послухаємо хлопці загадку і спробуємо її відгадати (читає загадку дітям).

Біля паркану він росте

І як сонечко цвіте

Подивіться ж скоріше

Крутить головою:

Сонце поверне куди,

Відразу він дивиться туди!

Він під сонечком живе,

Рано з сонечком встає

Любить його сонечко

Звуть його (подсолнушком).

Здогадалися діти про що загадка? (відповіді дітей: соняшник).

Поглянемо на картинки.

(Показує різні картинки із зображенням соняшників.)

На них зображені цвітуть соняшники.

Ми з вами говоримо соняшник, але наукова назва цієї рослини - соняшник. Спробуємо ще раз разом зі мною повторимо його правильну назву і запам'ятаємо (діти повторюють назву разом з вихователем назва: соняшник).

А тепер подивимося, хлопці і згадаємо і покажемо, що нагадує нам соняшник? (відповіді дітей: квітка, сонечко, гурток, хмаринка).

Звичайно, діти велика квітка соняшника нагадує нам тепле сонечко. Але не тільки зовнішня схожість пов'язує квітка з сонцем. У соняшника є дивовижна здатність повертати голівку квітки слідом за сонечком, проводжаючи його від сходу до заходу.

Соняшник крутить головою: «Який сьогодні день?»

- Знову мені бігати за тобою! - бурчить спросоння тінь.

Коли ж сонечко заходить,

Він чекає до самого ранку,

Зітхаючи в темному городі: «Вставай, ж, сонечко пора!».

І ми зараз хлопці з вами на хвилинку станемо маленькими подсолнушками і покажемо сонечку як повертаємо голову слідом за ним.

(Гімнастика для очей: вихователь бере в руки зображення квітки, пересуває його і діти стежать очима не рухаючи голови і тіла.)

Недарма про соняшник є багато різних віршів і загадок, які нам зараз загадають (діти загадують загадки).

1. Варто Антошка

На одній ніжці.

Де сонце стане,

Туди він і гляне.

 

2. Золоте решето

Чорних хатинок повно

Скільки чорненьких домков

Стільки біленьких мешканців.

Вихователь:

Хлопці соняшник вирощується практично у всьому світі. І у нас теж. А соняшник використовується для виробництва соняшникової олії. Ось воно. (Показ). Бачили ви на своїй кухні соняшникову олію? (так). Як його використовують? (діти відповідають: готують їжу, намазують на хліб, який печуть на ньому млинці). ТАК діти на ньому смажать, додають в їжу, їм змазують дека для випічки.

А ще соняшник - важлива медоносна рослина. Як ви розумієте сенс виразу «медоносна рослина»? (відповіді дітей: мед з нього добувають, бджілки нектар з нього п'ють). Медоносна рослина хлопці - це така рослина, з якого бджоли збирають мед.

Мед з нектару квітучої соняшнику виходить золотисто-жовтого кольору, він дуже смачний і корисний. Ви пробували будинку мед? (так) Який він? (солодкий, смачний. жовтий і корисний).

А буває декоративний соняшник. Декоративна рослина - це рослина, яку вирощують заради краси Хто з вас бачив таку квітку? (відповіді дітей: У бабусі на дачі, в квітнику, грядці).

Декоративні рослини - це прикраси. Повторимо разом зі мною слова «декоративна рослина» і «медоносна рослина» (діти і вихователь повторюють слова). і постараємося запам'ятати, що вони означають.

А У мене є декоративного насіння соняшнику. Ми обов'язково влітку посадимо у себе в дитячому саду декоративні соняшники. Нехай вони прикрашають наш дитячий садок. Виростуть з зерняток Золоті сонечка.

А зараз настав час трохи розслабитися і відпочити.

(Діти встають у коло і під спокійну і повільну музику виконують вправи у відповідності зі словами.)

«Маленьке сонечко» (діти стають у коло).

Жовте сонце на землю дивиться

(руки вгору і потягнулися, підняли вгору очі)

Жовтий соняшник за сонцем стежить

(з поворотом зліва направо намалювати піднятими руками дугу).

Тільки жовті промені у нього не гарячі

(нахили голови до лівого - правого плеча)

Він росте на довгій ніжці

(руки вздовж тулуба, встати на носки).

З лепесточками, як ріжки

(розвести руки в сторони і трохи вгору)

Голова велика, чорних насіння повна

(з'єднати над головою округлені руки).

Підсмажене насіння соняшнику люди їдять як ласощі і називають - насіння. А ви хлопці пробували коли-небудь насіння? (відповіді дітей: так).

Насіння - дуже корисний продукт, так як в них багато вітамінів та інших корисних для здоров'я речовин. Я вам пропоную сьогодні спробувати цей корисний продукт - НАСІННЯ.

(Дегустація насіння соняшнику.)

А не тільки люди люблять ласувати насінням. Згадаймо діти, кого ми з вами взимку пригощали насінням соняшнику? (відповіді дітей: пташок). Ми насипали насіння соняшнику на пташині годівниці, тим самим під час зими дбали про них. Ось яке незвичайне рослина - соняшник: він корисний та смачний і красивий.

А ще я вам хочу запропонувати зробити своїми руками маленькі декоративні подсолнушки, так як ми з вами ще не посадили на своїй ділянці спробуємо їх зробити? (відповіді дітей: так хочемо).

Тоді я запрошую вас пройти зі мною разом відправитися в нашу творчу майстерню і займайте будь-які місця. (Діти проходять і сідають за приготовані столи.)

Пояснення і показ вихователя.

Подивимося, що тут приготовано для вас: у кожного з вас лежить ось такий гарний маленький жовтенький подсолнушек в середині його намальований круг нам потрібно це коло зробити чорним з допомогою пластиліну способом розмазування його пальцями по всьому колу. Поки я вам нагадаю, як це ми робили вже і покажу ви свої шматочки пластиліну візьмемо в руки і погріємо. А навіщо? (щоб став м'яким, щоб ліпився).

Добре, тоді дивимося на мене: я беру пластилін в руку поклала в середину кола і рівномірно, тобто порівну стану розмазувати пластилін по намальованому контуру. Ось так. А щоб наш подсолнушек був ще красивішим я пропоную його трохи прикрасити ось такий крупою це пшоно. (посипаю на коло пшоно пальцями пригортаю його в коло). Подивіться як вийшло! Красиво? (так). А тепер я все приступаємо до роботи.

Діти роблять соняшники, вихователь допомагає, підказує, направляє).

Далі підводиться підсумок НСД.

Ось і готові наші маленькі подсолнушки. І я разом з вами повторю, що ми сьогодні з вами дізналися (діти: про рослину соняшник, які нові слова стали знати і що більше запам'яталося і сподобалося).

А СВОЇ ВИРОБИ подаруємо хто бажає нашим гостям, а хтось вдома своїм мамам, бабусям і татам - це для них маленький сюрприз - подарунок.

Далі діти проходять і миють після ліплення руки.

 

Список використаної літератури:

1. Ст. Пахомов «Соняшник крутить головою...».

2. О. Д. Ушакова «Загадки, лічилки, скоромовки».

3. Т. Р. Казакова «Розвивайте у дошкільників творчість!».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.