|
Мишко-Топтижка
(конспект безпосередньо інтегрованої освітньої діяльності дітей по здоровьесбережению у другій молодшій групі)
Мета: формування уявлень про основи безпечної поведінки, закріплення знань режиму дня в дитячому саду.
Завдання: закріпити знання дітей про правила поведінки в дитячому саду; формувати у дітей знання безпечної поведінки, навички охорони особистого здоров'я та дбайливого ставлення до здоров'я оточуючих; продовжити розвивати вміння складати ціле з фрагментів за зразком; закріплювати знання про геометричні фігури.
Матеріали і приладдя: мягкаяигрушка-ведмідь, блокнот і олівець, пензлик, клей, вирізані геометричні фігури різного кольору, аркуші картону A4, ганчірочки для промакивания, фонограма Максима Задорнова «променисте Сонечко», аудіоцентр.
Хід заняття:
Вихователь:
- Хлопці! Сьогодні у нас в гостях Ведмедик-Топтижка! Він прийшов до нас у гості. Давайте поздороваемся з Ведмедиком-Топтыжкой!
(Діти хором вітаються.)
Мишко-Топтижка:
- Здрастуйте, хлопці! Мене звуть Мишко-Топтижка. Я живу у лісі, але мені дуже хочеться, як всі діти, ходити в дитячий сад! От тільки я зовсім не знаю правил і боюся зробити що-небудь не так!..
Вихователь:
- Хлопці, давайте розповімо Мишка-Топтыжке, як ми з вами живемо в нашому дитячому садку і які правила треба дотримуватися!
(Відповіді дітей.)
Вихователь:
- Давайте розповімо все по порядку! Настає ранок і всі діти йдуть в дитячий сад. Що ми робимо з ранку, коли всі прийшли в групу?
(Відповіді дітей.)
Вихователь:
- Правильно! Ми робимо зарядку!
Мишко-Топтижка:
- Ой! А я не знаю що таке зарядка!
Вихователь:
- Хлопці, давайте покажемо Ведмедику-Топтыжке, що таке зарядка! І він теж, разом з нами, спробує зробити!
(Діти виходять і займають свої місця, Топтыжке теж знаходиться місце. Включається фонограма пісні Максима Задорнова «променисте Сонечко любить скакати», проводиться зарядка.)
Вихователь:
- Молодці, діти! Сідайте на свої місця. Ну, що, Мишко-Топтижка, сподобалася тобі наша зарядка?
Мишко-Топтижка:
- Дуже сподобалася! Я відразу став сильніше і бадьоріше! Я всіх звірят у лісі навчу таку зарядку робити!
Вихователь:
- Звичайно, навчи! Хлопці, а що ми робимо після зарядки?
(Відповіді дітей: мити руки з милом, не бризкатися, мило класти на місце, закривати воду, насухо витиратися, рушники вішати на свої місця. Топтижка перепитує, уточнює, записує.)
Вихователь:
- Мишка-Топтижка, ти уважно слухав? Все запам'ятав?
Мишко-Топтижка:
- А я навіть записав, щоб нічого не забути! (Показує листок із записами).
Вихователь:
- Записуй! Нічого не пропускай! А після миття рук, що ми робимо?
(Відповіді дітей: сідаємо за столи снідати.)
Мишко-Топтижка:
- А що ви їсте на сніданок?
(Відповіді дітей: кашу.)
Мишко-Топтижка:
- Каша - це добре! Смачно і корисно! Я теж їм кашу, і ось який вже виріс! Я можу навіть цілу каструлю каші з'їсти! А ви все їсте кашу? Всю їсте?
(Відповіді дітей.)
Мишко-Топтижка:
- Ой, я от що згадав! Мене сорока навчила грати в гру про те, як вона кашу варила! А ви знаєте таку гру? Давайте пограємо!
(Проводиться пальчикова гра «Сорока-білобока кашу варила».)
Сорока-білобока кашу варила,
На поріг скакала, діток скликала,
Цьому дала на тарілочці,
Цьому дала на блюдечку,
Цьому дала в чашечці,
Цьому дала в мисочці,
А цього нічого не дала:
"Ти дров не рубав, ти каші не варив,
Тобі немає нічого!"
- Ну, мамочко, мамочко, ну дай кашки!
- Ну на тобі кашки-малашки!
- Ням-ням-ням!..
(Під час загинання пальчиків у дітей питається їх назва.)
Вихователь:
- А що у нас після сніданку?
(Відповіді дітей: заняття.)
Вихователь:
- Правильно, заняття. Сідай, Топтижка, з дітьми за столик і приготуйся уважно слухати і разом з нами виконувати завдання! Давайте згадаємо, які геометричні фігури ми знаємо.
(Демонструються і називаються геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, овал, прямокутник. Всім роздаються конверти з набором геометричних фігур з кольорового паперу, приладдя для аплікації, листи A4.)
- Дістаньте і розкладіть фігури, які вам дісталися. Подивіться на дошку, тут я склала з таких, як у вас, фігур, цілий ліс! Тут і ялинки, і сонечко, і наш гість Ведмедик-Топтижка, і його будиночок, і його друг Зайчик-Побегайка!
Додаток №1.
Вихователь:
- Подивіться уважно на свої фігури. Що з них може вийти? Давайте наклеїв їх на папір, а потім подаруємо Мишка-Топтыжке на пам'ять!
(Діти виконують аплікації, приналежності прибираються.)
Вихователь:
- Ось, Топтижка, які у нас цікаві заняття! А після занять ми що робимо, хлопці?
(Відповіді дітей: відпочиваємо і граємо в ігри.)
Мишко-Топтижка:
- Я дуже люблю грати! Давайте пограємо в гру «Ведмедик клишоногий»! Вам треба повторювати за мною всі рухи!
(Проводиться гра «Повторюй за мною»: промовляється хором текст, Мишко показує рухи, діти повторюють.)
Ведмедик клишоногий
По лісу йде, (ходьба перевальцем)
Шишки збирає
І в кишеню кладе (імітація збору шишок).
Раптом впала шишка.
Прямо ведмедика в лоб... (бавовна по лобі)
Розсердився ведмедик.
І ногою - топ! (тупотіння ногою)
Більше я не буду
Шишки збирати, (негативні рухи головою і руками)
Ляжу я в барліг,
Буду міцно спати! (складені долоні під щоку, очі закрити).
(Дітям пропонується сісти на килим у гурток для продовження розповіді про дитячий садок.)
Вихователь:
- А після ігор ми з'їдаємо яблучко або п'ємо кефірчик, тому що в них що?..
(Відповіді дітей: вітаміни, сила, здоров'я.)
Вихователь:
- Абсолютно вірно! І йдемо в роздягальню одягатися на прогулянку. А одягатися потрібно, Топтижка, не як попало, а за правилами! Хлопці, що ми одягаємо спочатку? А потім?
(Відповіді дітей: по порядку - шкарпетки, штанці, черевички, кофточку, курточку, шапочку, шарфик, рукавички.)
Вихователь:
- І не можна діставати з шафи всі речі відразу! А хто одягнувся першим, той допомагає іншим. Потім ми виходимо на вулицю, шикуємося парами і йдемо на майданчик. А на майданчику, Ведмедик-Топтижка, теж є правила. Які правила треба дотримуватися на майданчику, хлопці?
(Відповіді дітей: не штовхатися, не тікати з майданчика, не кидатися піском та іграшками, не лізти в калюжі, не є сніг тощо)
Вихователь:
- Ось так, Мишко-Топтижка, ми й живемо в нашому дитячому садку. Весело, дружно і цікаво! Тобі сподобалося?
Мишко-Топтижка:
- Мені дуже сподобалося! Я всім-всім-всім у лісі розповім про ваш чудовий дитячий сад і про те, які правила в ньому потрібно дотримуватися! Я обов'язково до вас ще прийду, але мені пора додому, до мами й тата...
Вихователь:
- Хлопці, давайте попрощаємося з Ведмедиком-Топтыжкой!
(Діти прощаються з Топтыжкой.)
Вихователь:
- Мишка-Топтижка відправився в свій зелений бір - так по-іншому називається ліс, де ростуть ялинки. А ми з вами давайте пограємо в гру «у ведмедя у бору». Хочете?
(Проводиться гра «У ведмедя у бору».)
У ведмедя у бору
Гриби, ягоди беру!
(Діти ходять навколо сплячого ведмедя», імітують збирання ягід.)
А ведмідь не спить,
Всі на нас дивиться!
(«Ведмідь» прокидається і ловить дітей. Перший спійманий стає «ведмедем». Гра повторюється кілька разів.)
Вихователь:
- Молодці ми сьогодні! І гостю про наші правила все-все-все розповіли, і гарні аплікації зробили, і пограли! Вам сподобалося? А що вам найбільше сподобалося? Що б ви хотіли повторити на наступних заняттях? (Відповіді дітей.)
Додаток №1
Читайте також: