Свіжі публікації




План-конспект безпосередньо освітньої діяльності з дошкільниками в підготовчій групі з порушеннями мовлення
Тема «В гості до клоуна Клепе»

Інтеграція освітніх галузей: «Фізична культура», «Здоров'я», «Комунікація», «Музика», «Соціалізація».

Мета: використовуючи здоров'езберігаючи інноваційні технології організувати корекційно-розвивальну роботу з фізичного розвитку і виховання дошкільників з порушеннями мовлення.

Завдання:

Освітня галузь «Фізична культура»:

- вправляти дітей в ходьбі із збереженням правильної постави, на носках, на п'ятах, на зовнішньому склепінні, в полуприсяде;

- вправляти дітей в легкому бігу на носках;

- вправляти в перекиданні м'яча один одному знизу; від грудей з відскоком від підлоги;

- вправляти дітей в ходьбі по гімнастичній лаві з переступанням предметів (висотою 10 см);

- формувати орієнтування в просторі, швидкість реакції, координацію рухових дій;

- розвивати руховий досвід діяльності;

- формувати здатність до узгодження окремих рухів, розвитку силових та швидкісних якостей;

- виховувати звичку до здорового способу життя;

- виховувати потребу у виконанні фізичних вправ;

- прищеплювати інтерес до занять фізичної культури.

Освітня галузь «Здоров'я»:

- зміцнювати здоров'я дітей дошкільного віку за допомогою вправ та ігор з використанням нестандартного фізкультурного обладнання;

- зміцнювати кістково-м'язовий апарат, м'язи верхнього плечового пояса,

тулуба;

- розвивати серцево-судинну, дихальну системи;

- продовжувати вчити дітей зберігати правильну поставу.

Освітня область «Комунікація»:

- розширювати словник дітей: зарядка, спорт, здоровий спосіб життя;

- вправляти дітей виконувати рухи з мовленнєвим супроводом;

- зміцнювати загальну і дрібну мускулатуру рук;

- розвивати артикуляційний апарат,

- формувати чітку дикцію, темп мовлення, мовне дихання, мовний слух.

Освітня область «Музика»:

- вправляти дітей виконувати виразні рухи у відповідності з ритмом і темпом музики;

Освітня область «Соціалізація»:

- виховувати вміння діяти в команді;

- закріплювати вміння справедливо оцінювати результати гри;

- продовжувати виховувати дружні стосунки між дітьми, звичку спільно грати.

Методи і прийоми:

Практичні:

1) повторення вправ - ритмопластика «Вогонь і Вода», перекидання м'яча один одному знизу, кидання м'яча один одному від грудей з відскоком з обруча, ходьба по гімнастичній лавці, переступаючи набивні м'ячі, музично - ритмічна композиція «Діти сонця», масаж «Чарівні кульки», дихальні вправи.

2) проведення вправ в ігровій формі - ігрове вправу «Спортивний марафон» (виконання коригуючих вправ), ігрова вправа «Чарівна доріжка» (ходьба по нестандартного обладнання), рухлива гра «Знайди пелюстка», гра з голосовим супроводом (елементи логоритміки) «Звірі Африки».

Наочні: показ фізичних вправ, використання малюнків дітей «Моє здоров'я», зорові орієнтири (пірамідки, розмітка залу).

Словесні: назва вправ, опис, пояснення, вказівки, команди, запитання до дітей, гра з голосовим супроводом (елементи логоритміки) «Звірі Африки».

Матеріали та обладнання:

стрічки (по два на кожну дитину), великі м'ячі, обручі, нестандартне обладнання «Кольорові смужки», гімнастична лава, набивні м'ячі, доріжки для профілактики плоскостопості (кийові, гудзикові, з промальованими стопами, «гусеничка»), масажні м'ячі, будиночок для Кльопи, кола і пелюстки різного кольору, пляшечки з трубочкою на кожну дитину; магнітофон, зорові орієнтири


Форми організації спільної діяльності

 

Дитяча діяльність

Форми і методи організації спільної діяльності

Рухова

1. Вправа «Спортивний марафон»

Завдання: вправляти у звичайній ходьбі на носках, на п'ятах, на зовнішньому зведенні стопи, в полуприсяде, в легкому бігу в колоні по одному один за одним; передавати в ходьбі бадьорий, ритмічний характер музики.

2. Музично - ритмічна композиція (ритмопластика) «Вогонь - вода».

Завдання: удосконалювати досвід діяльності у ритмічної гімнастики. Розвивати гнучкість, пластичність. Розвивати швидкість і спритність, передавати в русі зміна характеру музики.

Збагачувати руховий досвід різноманітними видами рухів.

3. Основні руху.

Завдання: закріплювати вміння дітей в перекиданні м'яча один одному з відстані 3-4 м, в киданні м'яча один одному від грудей з відскоком з обруча, в ходьбі по гімнастичній лаві з переступанням набивних м'ячів.

4. Ігрове вправу «Чарівна доріжка».

Завдання: вправляти дітей в ходьбі по нестандартного обладнання, зміцнювати м'язи ніг і склепіння стопи.

Ігрова

1. Рухлива гра «Знайди пелюстка».

Завдання: удосконалювати руховий досвід дітей, розвивати орієнтування в просторі; закріплювати вміння співвідносити колір пелюстки з кольором серединки, закріплювати рахунок до 10. Розвивати спритність, координацію рухів. Закріплювати сенсорні еталони кольору. Закріплювати вміння справедливо оцінювати результати гри.

2. Гра з мовленнєвим супроводом «Звірі Африки».

Завдання: розвивати виразні рухи, уміння співвідносити рухи з промовою, закріплювати вміння виконувати рухи ритмічно відповідно з музикою, співвідносити темп мовлення та рухи з темпом музики.

 

Музично - художня

1. Музично - ритмічна композиція «Діти сонця».

Завдання: розвивати ритмічність, виконувати рухи узгоджено, дотримуючи заданий темп, передавати танцювально-художні образи.

Комунікативна

Бесіда про здоровий спосіб життя.

Завдання: стимулювати висловлювання дітей про ЗСЖ, розвивати комунікативні якості (товариськість, допитливість).

 

 

Логіка освітньої діяльності

 

Зміст заняття

дозування

темп

Методичні вказівки

Організаційний момент

повідомлення мотивації, зустріч з героєм.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступна частина (мова з рухом)

Ходьба в колоні по одному.

Спинку правильно тримаю,
З фізкультурою я дружу,

Ми крокуємо на парад,
Бути здоровим дуже радий.

Ходьба на носках у колоні по одному.

Ми стаємо все вище
Дістаємо руками дах
Підніміться На носочки
І верхівкою дотягнись!

Ходьба на п'ятах.

Руки в "крильця" склали і на п'ятах походили.

Ходьба на зовнішньому склепінні стопи.

А тепер походимо
на зовнішньому склепінні.

Ходьба в полуприсяде.

Я зараз як качечка
походжу хвилиночку.

6. Легкий біг один за одним в колоні по одному.

Побігли, побігли
Нікого не обігнали.

Побудова врозтіч.

 

Основна частина

Комплекс музично-ритмічної композиції (ритмопластики)

«Вогонь і вода»

 

 

Основні рухи

1) Перекидання м'яча один одному знизу, використовуючи нестандартне обладнання «Кольорові смужки». (одна підгрупа).

2) Кидання м'яча один одному від грудей з відскоком з обруча (друга підгрупа).

3) Ходьба по гімнастичній лавці, переступаючи набивні м'ячі (дві підгрупи одночасно).

 

 

 

 

 

Ігрове вправу «Чарівна доріжка»

 

 

 

 

Рухлива гра "Знайди лепесток"

Дітям пропонується стати на вподобаний кружечок. По команді (звучить музика) діти повинні зібрати відповідні до кружечку пелюстки і скласти "квіточка".

Хто швидше впорається з завданням!

Музично-ритмічна композиція «Діти сонця».

Гра з голосовим супроводом (елементи логоритміки) «Звірі Африки».

Це лев. Він цар звірів, у світі немає його сильніше.

А смішні мавпи розгойдали все ліани.

А ось розумний, добрий слон, посилає всім уклін.

Леопард так швидко скаче, немов мій улюблений м'ячик.

Ось удав мене лякає і до себе не підпускає.

Зебра головою хитає, до себе в гості запрошує.

Ось павич. Він - чудо птах і завжди пишається.

Поні бігає, пустує. Хоче з нами дружити.

 

Масаж «Чарівні кульки».

Я м'ячем кола катаю, взад-вперед його ганяю.

Їм поглажу я долоньку, ніби їм сметаю крихту.

І стискуватиму його трошки, як стискає лапу кішка.

Кожним пальчиком пригорну. І іншою рукою почну.

А тепер останній трюк: м'яч літає між рук.

Дихальні вправи:

«Лотос»

«Повітряний коктейль»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 коло

 

 

 

 

1 коло

 

 

 

 

 

 

1 коло

 

 

 

1 коло

 

 

1 коло

 

 

 

1 коло

 

 

 

 

 

4 хв

 

 

 

 

 

 

3 хв

 

 

 

3 хв

 

 

3 рази

 

 

 

 

 

1 раз

 

 

 

 

 

 

2-3 рази

 

 

 

 

 

 

 

3 хв

 

1 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

ср

 

 

ср

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

ср

 

 

ср

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

 

 

швидкий

 

ср

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ср

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

медл

 

 

 

 

 

 

 

 

- Хлопці, сьогодні ми вирушимо в гості до веселого клоуна Клепе. Ну що, йдемо?
Діти: Так!
- Хлопці, ось ми з вами і прийшли. (стукає)
Виходить Клепа, вітається з дітьми. (Кльопа йде, незграбно, спина згорблена, плечі опущені, вигляд хворої людини)
Кльопа: Здрастуйте, діти, дівчата і хлопці, мене звуть Кльопа.
- Здрастуй, Кльопа! Що з тобою? Чому в тебе такий поганий настрій?
Кльопа: Я не знаю, що зі мною! У мене все болить, я відчуваю себе розбитим. Напевно, я захворів. Ой, здається мені погано!

- Кльопа, як же так, ти ж завжди був веселим, бадьорим. А ти сьогодні робив зарядку?

Кльопа: немає.

- А ти займаєшся спортом?

Кльопа: немає.

- Ось тому ти відчуваєш себе хворим.

Кльопа: я не вмію займатися спортом. Навчіть мене.

- Покажемо Клепе наші вправи, які допоможуть йому? Клепа, ти згоден?
Кльопа: Я дуже хочу подивитися ваші вправи!

 

 

 

 

Стежити за збереженням правильної постави

 

 

Руки за головою, спина пряма

 

 

 

 

 

 

Лікті притиснуті до тулуба, лопатки з'єднані.

 

 

Руки на поясі.

 

 

Руки на колінах, спина пряма.

 

 

 

 

 

Кльопа (здивовано): Ой! Мені здається, що мені стало краще! Спасибі вам!...

- Кльопа, наші діти хочуть зробити тобі подарунок. Подивися і поучись.

Рухи виконувати у відповідності з ритмом музики.

Ось це так. Які молодці! Дякую за подарунок.

Зберігати правильне вихідне положення, ловити м'яч двома руками.

 

 

Точно потрапляти в обруч, ловити м'яч двома руками.

 

 

Кльопа: хлопці, я недавно йшов по містку через річку і впав. Весь змокрів. Ледь не захворів.

- Кльопа, щоб переходити річку через міст, треба тренуватися. Подивися, хлопці тебе навчать.

Руки на поясі. Стежити за поставою.

 

- Ми вирушаємо в подорож по чарівній доріжці. Діти йдуть у колоні по одному по крутих доріжках, зроблених нетрадиційним способом: з кришок, камінчик, дрібного конструктора, з вирізаним слідах.

 

 

Збирати тільки свої пелюстки!

 

Зібравши квіточку, встати в центр квітки та підняти руку!

 

 

 

 

 

 

 

 

Руки на поясі. Ходьба, високо піднімаючи коліна.

Пружинка. Руки зігнуті в ліктях, підняті вгору, пальці розведені.

Руки приставити до голови, нахиляти голову вперед, вправо, вліво.

Стрибки на місці на двох ногах.

 

Долоні з'єднані разом, виконують плавні рухи вперед.

Руки на поясі, качати головою вперед, Піднімати високо коліна.

Руки відведені назад, виконувати по колу один за одним гімнастичний крок.

Виконувати підскоки один за одним по колу.

 

Кльопа: Мені сподобалася гра, я навіть вивчив всіх тварин, які живуть в Африці.

 

 

Виконувати рухи відповідно до тексту.

 

 

 

 

 

 

 

Стежити за диханням: глибокий вдих носом, видих ротом.

 

Кльопа: Спасибі, хлопці, ви багато чому мене навчили. Я обов'язково буду займатися спортом. А зараз мені пора до своїх друзів. Я їх теж буду вчити всіх вправ.

- Вірно, хлопці! Повторили і самі навчили нашого нового друга Клеп.
Кльопа: А зараз мені треба поспішати, щоб нічого не забути. До побачення, хлопці!
(Кльопа прощається з дітьми і йде).

 

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.