|
Конспект підсумкового інтегрованого заняття в першій молодшій групі. Тема: "Іграшки"
Цілі:
1. Збагачення словника дітей з даної лексичної теми.
2. Продовження навчання дітей рассказыванию віршів.
3. Формування зв'язного мовлення.
4. Розвиток уявлень про навколишній світ.
5. Формування інтонаційної сторони мови.
6. Формування сенсорної моторики.
7. Закріплення техніки друку вказівним пальцем.
Завдання:
1. Збагачувати словник дітей з теми «Іграшки»
2. Продовжувати вчити дітей розповідати вірші разом з педагогом; і без допомоги педагога.
3. Вчити дітей складати описові розповіді за іграшкам.
4. Познайомити дітей з предметами навколишньої дійсності .
5. Формувати інтонаційну бік мови.
6. Продовжувати вчити дітей складати ціле з частин, закріплювати знання про кольорі.
7. Продовжувати вчити дітей методом нетрадиційного малювання (техніки друку вказівним пальцем).
Обладнання:
Іграшки: кінь, слон, заєць, сонечко, лялька, м'яч, вантажівку, квітка.
Ход заняття:
1. Організаційний момент.
Діти сидять на стільцях.
2. Ознайомлення з темою.
Вихователь повідомляє дітям, про те, що вони сьогодні прийшли в магазин «Іграшки».
Вихователь розповідає вірш Н. Ворониної:
Подивіться, в магазині
Всі іграшки на вітрині:
Веселі зайчики,
Лялечки і м'ячики,
Пухнасті кошенята,
Матрьошки, ведмежата і
Все на поличках сидять,
З нами пограти хочуть.
Сюрпризный момент (стук у двері).
Вихователь вносить іграшку (божу корівку). Вона вітається і просить дозволу залишитися з ними в магазині, щоб подивитися якісь іграшки там є. Божа корівка залишається.
3. Опис іграшок і розповідання віршів.
Вихователь звертається до дітей: «Давайте з вами подивимося, які іграшки стоять на полиці в магазині?».
Відповіді дітей: (заєць, м'ячик, лялька, вантажівку, квітка, кінь, слон).
Вихователь бере в руки коня і пропонує дітям розповісти про неї:
1. Якого вона кольору? (коричнева).
2. Який у неї хвіст? (довгий).
3. А що це на голові? (вихователь показує на гриву).
Діти відповідають: «Грива».
«Молодці»,- вихователь хвалить дітей і пропонує розповісти вірш А. Барто «Конячка»:
Я люблю свою конячку,
Причешу їй шерсть гладко,
Гребінцем пригладжений хвостик
І поїду верхи в гості.
Потім вихователь бере іграшку - слона і пропонує одній дитині розповісти про нього.
Приблизні відповіді дитини (слон величезний, у нього великі вуха, довгий хобот, короткий хвіст), потім діти розповідають вірш А. Барто «Слон»:
Спати пора!
Заснув бичок,
Ліг в коробку на бочок.
Сонний мишко ліг у ліжко,
Тільки слон не хоче спати.
Головою киває слон,
Він слонихи шле уклін.
Вихователь і сонечко хвалять дітей. Потім вихователь пропонує одній дитині взяти зайчика і розповісти про нього вірш А. Барто «Зайчик»:
Зайчика кинула господиня
Під дощем залишився зайчик.
З лавки злізти не зміг,
Весь до ниточки промок.
Божа корівка хвалить дитину.
Вихователь звертається до дітей: «Ви нам розповіли вірші: про конячку, слона, зайчика. Скажіть, які це іграшки?» Відповіді дітей: «М'які» .
4. Физминутка.
Божа корівка пропонує дітям трошки пограти. Проводиться физминутка.
Божа корівка
Чорна голівка (діти бігають врозсип)
Улети на небо
Принеси нам збіжжя (піднімають руки вгору)
Чорного і білого, (показують спочатку одну долоньку, потім іншу долоньку)
Тільки не горілого.
5. Порівняння двох іграшок.
Вихователь пропонує взяти одній дівчинці ляльку, а інший м'ячик.
Вихователь ставить запитання: «Як ви думаєте, про яке вірші зараз піде мова?»
Відповідь дітей: «Про Таню і мячі».
Розповідання вірші А. Барто «М'ячик»:
Наша Таня голосно плаче:
Упустила в річку м'ячик.
Тихіше, Танечка, не плач:
Не потоне в річці м'яч.
Божа корівка хвалить дітей за розказаний вірш.
Вихователь просить розповісти про одну дівчинку мячі. Який він? (круглий, червоний, синій, гумовий - приблизні відповіді). А іншу дівчинку про ляльку. Яка вона? (У неї довге волосся, сині очі, рожеві щоки, красиве плаття про т.д. - приблизні відповіді).
Потім вихователь пропонує хлопчикові розповісти про машину. Вихователь задає питання:
1. З яких частин складається машина? (кузов і кабіна)
2. Якого кольору кабіна? (жовтого).
3. Якого кольору кузов? (зеленого).
4. Якої форми колеса? (круглої).
5. З якого матеріалу зроблена машина? (з пластмаси)
6. Яка це машина легкова або вантажна? (вантажна).
Вихователь уточнює - це машина вантажівка.
Діти розповідають вірш А. Барто «Вантажівка»:
Ні, даремно ми вирішили
Прокатати кота в машині.
Кіт кататися не звик
Перекинув вантажівку.
Божа корівка дякує дітей за розказаний вірш.
6. Опис іграшки «Квітка».
Вихователь бере з полиці іграшку - квітка і питає у дітей:
1. З яких частин складається квітка? (вихователь показує частини)
Діти відповідають: пелюстки, серединка, листя, стебло.
2. Якого кольору стебло і листя? (зеленого).
3. Якого кольору серединка? (жовтого).
4. Якого кольору пелюстки? (синього).
7. Физминутка.
Вихователь пропонує дітям встати біля стільчиків, розповісти вірш про квітку.
Вранці сонечко прокинулося,
Посміхнулося, потягнулося.
Розкривають пелюстки
Блакитні волошки.
Вітер в полі прилетів,
Закружляв, засвистів.
Захиталися волошки,
Блакитні пелюстки.
(діти супроводжують вірш відповідними рухами)
8.Составление з частин цілого.
Вихователь звертає увагу на божу корівку і розповідає, що вона більше квітки" і пропонує дітям зібрати квітки побільше (з кольорового картону вирізати серединки для квітки - 3х кольорів (червоний, синій, жовтий) до них по 6 пелюсток до кожної серединці (теж 3х кольорів). На підлозі розкидані серединки і пелюстки, треба зібрати до синьої серединці - сині пелюстки, до жовтої серединки - жовті пелюстки, щоб вийшли червоний, жовтий і синій квітки. Потім сонечко сідає на кожну квітку і питає у дітей, якого він кольору.
Відповіді дітей (червоний, жовтий, синій)
«Молодці», - хвалить божа корівка.
9. Опис божої корівки.
Божа корівка звертається до дітей: «Подивіться на мене, яка я гарна: круглі очі, гарні крильця, на крильцях чорні точки. В подарунок я вам несла свої малюнки зі своїм зображенням, але коли я летіла, подув сильний вітер і всі точки здув. Давайте з вами домалюємо точки». Діти сідають за столи і методом нетрадиційного малювання (вказівним пальцем) домальовують точки на вже заготовлених божих коровках.
10. Підсумок заняття.
Божа корівка дякує дітей за домальовані малюнки, і дарує їх дітям. Божа корівка прощається з дітьми і відлітає.
Потім вихователь пропонує дітям повернутися в магазин «Іграшки».
Вихователь запитує дітей: «чи Сподобалося їм в магазині «Іграшки»? Хвалить за розказані вірші і підносить дітям частування за їх виконану роботу.
Читайте також: