|
Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у підготовчій групі дитячого садка «Орієнтування у часі»
Мета: вправляти дітей в орієнтуванні в просторі на обмеженій площині, використовуючи слова « праворуч», «ліворуч», «між», «вгорі», «внизу»; вчити складати силует з восьми рівнобедрених трикутників, розвивати уяву, закріпити назву місяців, знати, що 12 місяців становлять рік.
Обладнання:
Для вихователя: аркуш ватману , на якому наклеєна чи намальована велика ялинка.
Для дітей: по вісім рівнобедрених трикутників, зроблених з квадрата,
Квадрати різних кольорів розміром 2,5×2,5 див.
Хід заняття:
Сидячи за столом
-Який у нас зараз місяць? (грудень) Скільки місяців пройшло з початку року?
Який місяць по рахунку грудень? C якого числа починається місяць грудень? Яким числом закінчується місяць?
Перед дітьми на столах по вісім рівнобедрених трикутників. Вихователь пропонує відгадати загадку:
За річкою вони росли,
Їх на свято принесли.
На гілках голки,
Що ж це? (ялинки)
- Свято скоро настане? (Новий рік.) Що буде стояти в будинках, на вулицях?(Ялинки.) У нас є ялинка (показує малюнок), а іграшок на ній немає. Я пропоную вам з цих трикутників зробити новорічні іграшки, а потім прикрасити ними ялинку. Подумайте, які іграшки ви будете робити, та починайте працювати. (Можна нагадати дітям правила роботи: використовувати всі трикутники, прикладаючи їх один до одного, і робити з них тільки одну іграшку.)
Закінчивши роботу над своїми іграшками, діти наклеюють їх на ялинку.
- Я загадаю про іграшку, а той, хто відгадає, скаже, що це за іграшка, і де вона знаходиться, використовуючи слова: « нагорі», « праворуч», «ліворуч», «між», «внизу». Послухайте загадки:
В лісі під ялинкою крихта-
Тільки шапка, та ніжка.
Хтось відповідає: «Це гриб. Він нагорі».
Блищить в річці чистої
Спинкою сріблястою.
(Рибка)
У маленької Катюшки
Сіли на маківці
Не метелики, не пташки,
Тримають дві кіски.
(Бантики)
На великий кольоровий килим
Села ескадрилья,
То розкриє, то закриє
Розписні крила.
(Метелики)
- Порівняйте свої іграшки. І скажіть, чим вони схожі, а чим ні? І чому?
«Яке слово підходить?»
Вихователь задає дітям різні питання, наприклад: «Місяць зими (перераховує низку будь місяців, але серед них має бути зимовий місяць)-жовтень, листопад, лютий».
Час року... (ранок, вечір, день, осінь);
Місяць літа...(квітень, березень, травень, червень);
Час доби...(зима, літо, осінь, ніч);
Місяць осені...(червень, липень, серпень, вересень).
Читайте також: