Свіжі публікації




Заняття «Поговоримо про нашу безпеку і здоров'я»

Мета: Продовжувати вчити дітей тому, що спілкування з іншими людьми може бути небезпечним, дізнаватися небезпечні для життя і здоров'я ситуації і намагатися їх уникати.

Закріпити уявлення дітей про те, що здоров'я залежить від самої людини: за ним потрібно слідкувати, берегти, зберігати та зміцнювати.

Формувати комунікативні функції мови в процесі спілкування, розвивати діалогічне та монологічне мовлення, мовленнєвої контроль, логічне мислення при розв'язанні проблемних ситуацій.

Виховувати впевненість у собі, вміння правильно реагувати в різних ситуаціях.

Хід заняття

Інсценізація уривка з казки «Жихарка»

Автор. Жили в хатинці кіт, півень так маленька людина-Жихарка. Кіт з півнем на полювання ходили, а Жихарка домовничал. Обід варив, стіл накривав, ложки розкладав, та приказував...

Почула лисиця, що маленька людина один господарює, і вирішила з'їсти Жихарку.

Кіт і півень, йдучи на полювання, карали Жихарке замикати двері і нікого не впускати. Замикав він, а один раз забув. Всі справи справив, обід зварив, стіл накрив і став розкладати ложки.

Жихарка. (стелить скатертину і розкладає ложки, примовляючи)

Ця проста ложка - Котова,

Ця проста ложка - Петіна,

А ця не проста, точена, ручка золочена - Жихаркина, нікому її не віддам.

Автор. Тільки хотів її на стіл покласти, а по драбинці топ-топ, лисиця йде.

Злякався Жихарка, ложку впустив, а сам сховався.

Лисиця.

Немає нікого. Сховався Жихарка. Ну зараз ти сам скажеш, де сидиш.

Ця ложка проста - Котова,

Ця ложка проста - Петіна,

А ця - не проста, точена, ручка золочена. Цю я собі візьму.

Жихарка. Ай-ай-ай! Не бери! Це моя!

Автор.Схватила лисиця Жихарку і забрала в ліс...

Повернулися додому кіт і півень, а Жихарки немає.

Кіт.

Півень. (плачуть і приказують)

Ось ложка проста - Котова,

Ось ложка проста - Петіна,

Ні ложки витонченою, ручки золоченій,

Немає нашого Жихарки, немає нашого маленького!

Жихарка. Ось він я! А лисиця у пічці сжарилась!

(зраділи і почали обніматися)

Восп-ль. Хлопці ви знаєте багато казок, де зустрічаються добрі і злі персонажі. Хто зазвичай робить в казках злі вчинки? (Б.О., Сірий Вовк, Карабас Барабас...)

В реальному житті теж зустрічаються злі люди, які можуть зробити нехороший вчинок: що-небудь вкрасти, кого-небудь образити. Але у них немає довгих зубів, вони не вивергають з рота полум'я. Вони виглядають так само, як ми з вами. Однак здогадатися про їх злих намірах можна і не дати себе обдурити.

Цього ми і будемо сьогодні вчитися, а допоможе нам ось ця «чарівна ромашка».

Діти відривають по одній пелюстці і разом обговорюють ситуацію на картинці, із зворотного боку пелюстки:

1. Правильно переходити дорогу

2. Я загубився

3. Дядько кличе покататися

4. Подружка запропонувала з'їсти бурульку

5. Приятель дав сірники

6. Один вдома.

Іноді ви все-таки берете в рот сніг і бурульки, а від цього болить горло.

Практична частина:

Я пропоную вам розсмоктати урюк, замочений у персиковому або абрикосовому соку. (лунає)

А поки я дам вам поради. Якщо ви все-таки захворіли, краще всього лікуватися народними засобами:

1. При простудних захворюваннях краще всього пити апельсиновий сік в суміші з персиковим або абрикосовим нектаром;

2. Хорошим жарознижуючим засобом є сік з сухофруктів;

3. Головний біль зніме теплий яблучний сік з дрібкою кориці;

4. Хорошим засобом для полоскання горла служить коктейль з яблучного і бурякового соку.

Прислів'я «Хвороба людини не прикрашає». Чому? (коли людина хворіє, він дуже погано виглядає, хвора людина негарний, він нічого не може робити)

Релаксаційна пауза «Побажаємо один одному здоров'я». (діти стають в коло, звучить тиха спокійна музика). Коли ми зустрічаємося, ми вітаємо один одного - вітаємося. Давайте побажаємо один одному здоров'я, але зробимо це без слів: просто подивіться один одному в очі, на обличчя, обведіть всіх по колу поглядом, зустріньтеся очима, кивните і подумки побажайте здоров'я.

Що потрібно робити, щоб бути здоровим?

(діти вибирають картинки і кажуть словами)

Гра «Живі вітаміни»:

(на столі розкладені картинки різних продуктів, діти вибирають по дві шт. і утворюють хоровод навколо ляльки вітамінки)

А - підтримує здоров'я шкіри, покращує зір, необхідний для росту;

В - допомагає роботі всього організму, покращує обмін речовин;

С - зміцнює кістки, ясна, зуби, сприяє загоєнню ран.

Якщо ви будете дружити з вітамінами, піклуватися про своє здоров'я, ви завжди будете гарними, енергійними і здоровими.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.