Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема «Усне народну творчість. Потішки»

(1 молодша група)

Мета:

Прилучення дітей молодшого дошкільного віку до усного народного фольклору на заняттях з розвитку мовлення.

Завдання:

1. Продовжувати вчити дітей розповідати вірш разом з педагогом.

2. Формувати зв'язне мовлення дітей (опис іграшки).

3. Викликати у дітей радість від слухання знайомої потішки і бажання читати її разом з вихователем.

4. Формувати інтонаційну бік мови.

5. Розвивати уявлення про навколишній світ.

6. Розвивати загальну та дрібну моторику дітей.

Обладнання: м'яка іграшка - заєць.

Хід заняття:

Організаційний момент.

Діти сидять на стільцях.

Ознайомлення з темою.

Вихователь загадує дітям загадку:

Довге вухо

Грудочка пуху

Стрибає спритно

Любить морквину. Відповідь дітей (заєць).

 

Сюрпризный момент. (Стук у двері).

Вихователь вносить іграшкового зайця. Зайчик вітається з дітьми. Діти теж привіталися з зайцем. Зайчик говорить: «Я чув, що ви говорили про мене, загадували загадки, і я вирішив зайти до вас у гості».

Опис іграшки

Вихователь пропонує зайчику залишитися і діти описують іграшкового зайчика. Вихователь задає дітям питання:

1. Зайчик великий або маленький? (маленький)

2. Яка у зайчика шерсть? (пухнаста, м'яка)

3. Яким кольором? (білий або сірий)

4. Які вушка у нього? (довгі)

5. Який хвостик? (короткий)

6. Де зайчик живе? (у лісі)

Зайчик хвалить дітей: «Які діти молодці, багато про мене знають».

Розповідання вірші і потішки про зайчика.

Вихователь звертається до зайчика: «А діти вірш про тебе знають».

Діти розповідають вірш А. Барто «Зайчик».

Зайчика кинула господиня

Під дощем залишився зайчик

З лавки злізти не зміг

Весь до ниточки промок.

Зайчик: «Молодці, і вірш про мене знають».

Вихователь: «А діти ще й потешку про тебе знають».

Діти розповідають потешку:

Заєць Єгорка

Звалився в озерце

Біжіть під гірку!

Рятуйте Єгорку!

Зайчик звертається до дітей: «Діти, ви напевно втомилися сидіти на стільчиках, давайте з вами трохи пограємо?

Физминутка:

Навесні город

Зайчик з радістю йде

Він спочатку все скопає

А потім все розрівняє

Насіння посіє спритно

І піде садити моркву

Ямка - насіння, ямка - насіння

І дивись, на грядці знову

Зростуть горох, морква

А як осінь підійде

Урожай свій збере.

Розповідання потішок про весну.

Зайчик звертається до дітей, говорить: «На вулиці весна, прилетіли птахи, світить сонечко».

Вихователь пропонує зайцю послухати потешку про сонечко:

Сонечко - ведрышко

Вийди мерщій,

Освіти, обігрій

Телят та ягнят,

Ще маленьких хлопців і зайчат.

Заєць: «Молодці, які дітки!»

Вихователь: «Так, зайчик, а на вулиці і сніг розтанув, побігли струмки, скоро здасться зелена травичка. Послухай нашу потешку про травку»:

Як по лузі, лузі

По зеленому лузі

Разливалася вода

Расстилалася трава

Расстилалася трава

Трава шелкова.

 Підсумок заняття:

Зайчик хвалить дітей за розказані вірші, потішки. Пригощає їх гостинцем. Прощається з дітьми заєць, каже: «що в лісі його чекають зайченята».

Вихователь пропонує на прощання розповісти вірш «Про зайчат»:

Вушка стирчать довгі

На маківці у зайчат

Вдень і вночі вушка чують

Кожен шерех на узліссі.

Зайчик дякує дітей і йде.

Вихователь хвалить дітей і каже, що зайчик ще прийде до них в гості.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.