Свіжі публікації




Конспект заняття для дітей 2-3 років в період адаптації до дитячого саду «Веселі зайчата»

Мета заняття:

-створення позитивної емоційної атмосфери у групі;

-знайомство дітей з дорослими (вихователем і психологом) і один з одним;

-усвідомлення себе, свого імені;

-зняття психомышечного напруги;

-розвиток координації рухів, дрібної моторики, орієнтації у власному тілі.

Обладнання: лялька-Іриска, лялька-зайчик, м'ячики в кошику кількості дітей, маска леси, альбомні листи за кількістю дітей, фарби для малювання пальцями, вологі серветки для рук.

 Хід заняття:

  • «Давайте познайомимося!»

Психолог заходить в групу з лялькою маріонеткою: «Здрастуйте, хлопці! Здрастуйте, любі мами! Давайте з вами познайомимося. Мене звуть Іриска, а якщо ласкаво, то Ирисочка. А як тебе звати? (якщо дитина соромиться, йому допомагає мама або вихователь)». Психолог в ролі Іриски підходить до кожної дитини гладить ручкою і знайомитися.

  • «Веселі зайчатки»

Іриска: «Хлопці, а я вам приготувала сюрприз, зі мною до вас в гості прийшов зайчик-сірий плутишка (дістає з кишені ляльку-зайчика). Давайте з ним погратися. Повторюйте за мною». Психолог в ролі Іриски демонструє руху, діти і батьки повторюють.

Як у наших зайчиків Гладять одну руку іншою.

Мягонькие лапочки.

Як у наших у зайчат Гладять по голові і по вушках.

Вушка стирчать довгі.

Як у наших зайчиків Діти і батьки обіймають один одного.

Ласкаві матусі.

Як у наших у зайчат Діти і батьки беруться за руки і посміхаються один

Очі весело блищать. одному.

  • «Різнокольорові м'ячики»

Іриска: «Подивіться, скільки різнокольорових кульок у нас. А мої маленькі хлопці-зайчатки не хочуть пограти з ними?» Психолог ставить кошик з м'ячиками перед дітьми.

Веселяться зайчика, Діти дістають м'ячики і кидають їх.

Зайчика-побегайки.

У м'ячики грають

Далеко кидають.

Припиняйте, зайчики, Діти збирають м'ячики в кошик.

Кидати м'ячики.

Краще допомагайте

Нам їх збирати.

Гра супроводжується 2-3 повторами речитативу.

  • Рухлива гра «Лисиця і зайці»

Іриска: «Весело грали зайчики. Так розпустувалися, що лисичка почула. Захотіла лисичка з зайчиками пограти». Роль лисички виконує вихователь.

Я руда лисиця,

Я бігати майстриня,

Я по лісі бігла,

І (....ім'я дитини) наздоганяла.

Поки вихователь промовляє слова лисички, психолог з дітьми та батьками «гуляють по галявині». Коли проговорюється остання фраза лисиці, діти тікаю в будиночок (заздалегідь обговорюється, де буде будинок).

  • Пальчикова гра «Зайчик»

Психолог та діти співають пісеньку, виконують руху

Вушка довгі у зайчика, Пальчики в кулачок. Виставити вгору вказівний

З кущів вони стирчать, палець Ними ворушити в сторони.

Він і стрибає і скаче,

Веселить своїх зайчат.

  • Малювання. «Морквини для зайчат»

Дітям роздаються заздалегідь заготовлені листи, на яких у кожної дитини намальований зайчик. Педагог пояснює, що зайченята втратили свої солодкі морквини і тому сумують.

Щоб розвеселити зайчат треба пальчиком для них намалювати морквини (психолог показує прийом роботи). Діти малюють пальчиками біля свого зайчика морквину, вмочають пальчик в заздалегідь приготовлену гуаш.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.