Свіжі публікації




«Конспект комплексного заняття з ознайомлення з навколишнім і образотворчого мистецтва «Ярмарок»

Програмовий зміст: Продовжувати знайомити дітей з історією Росії.Вчити розрізняти народні промисли (Хохломские, Филимоновские, Дымковские вироби).Уточнювати і розширювати знання про їх характерні особливості. Формувати у дітей інтерес до художніх творів російських майстрів. Розвивати розумові операції, уяву, пам'ять, дрібну моторику руки, відчуття кольору, естетичне сприймання. Виховувати дбайливе ставлення до продуктів своєї і чужої творчої праці, чуйне ставлення один до одного і навколишньому світу. Розвивати технічні вміння вміло користуватися пензлем (малювати кінчиком пензля, всією кистю, вільно рухаючи в різних напрямках), кольоровими олівцями (малювати в одному напрямку, рівномірно заштриховывая всю поверхню малюнка). Виховувати естетичне ставлення до побутової культури та предметів мистецтва.
Обладнання: Хохломская посуд,Филимоновские іграшки, Дымковские вироби, «Карусель» (для фіз. хвилинки)гуаш, Баночки з водою, пензлик, підставки для пензликів, ганчірочки, ватні палички.

Хід заняття.

1. Орг. момент.

- Хлопці, у нас сьогодні багато гостей, давайте поздороваемся з ними. Хлопці, мене звуть Тетяна Євгенівна. Підкажіть, будь ласка, який у нас зараз пора року? Від теплого весняного сонця у всіх тварин і людей піднімається настрій, а коли у нас гарний настрій ми даруємо один одному усмішки. Давайте ми з вами познайомимося і подаруємо один одному усмішки. Мене звуть Тетяна Євгенівна, а тебе? Ось з таким радісним настроєм я запрошую вас на ярмарок.

2. Бесіда за темою заняття.

Звучить російська народна музика «Ярмарок» Сонце яскраве встаетСпешит на ярмарок народ.А на ярмарку товари:Продаються самоварыИ відмінні іграшки. -Подивіться, ми опинилися на ярмарку. Ви знаєте, що таке ярмарок? (це галасливий ринок, на якому продають вироби зроблені своїми руками).- Давайте, хлопці, погуляємо по ярмарку, на людей подивимося, та й себе покажемо.- Ми підійшли до лотка, на якому розставлені посуд. Ви знаєте, як вона називається? Посуд привезли з Хохломы.- А як ви дізналися? (розглядаємо, з чого зроблена, що на ній зображено, як розписують). Ви знаєте, що про хохлому написано багато віршів, я зараз прочитаю вам одне з них.

Золота Хохлома.Ви не знаєте, хлопці,Чого і почемуОчень часто называютЗолотою Хохлому? Дерев'яна, різьблена,Писана хохлома!Дивовижною посудом, -Ось чим славиться вона. Цей тонкий, цей дивныйЗолотистый завиток!Раз побачиш - не забудеш,І хотів би так не міг!

- Ходімо, хлопці, до наступного ятки, дізнаємося, що ж там продається? Як називаються ці іграшки? Чому їх так називають?

Филимоновская іграшка.

Филимоновская село!

Синій ліс, пагорби, косогір.

Ліплять з глини іграшки

І розписують досі.

 

Так, з червоної звичайної глини

З'являються раптом на світло

Зайці, коники і павичі

І солдатики - війська немає.

З чого зроблені ці іграшки? Як розписані? (Розписують їх трьома основними кольорами є Червоний, жовтий, зелений).

- Які ви молодці! Ходімо далі.

Вечора взимку довгі.

Ліпить майстер тут із глини.

Всі іграшки не прості,

А чарівно - розписні

Гуртки, клітинки, смужки.

Простий здавалося б візерунок,

А відвести не в силах погляд.

- Ми підійшли до лотка, де продаються інші іграшки. Як вони називаються? А як ви дізналися? (Розглядаємо, з чого вони зроблені, кого зображують, як розписані).

3. Фізкультурна хвилинка.

- Хлопці, ви знаєте, що народ на ярмарку продає різні товари.

А ще люди приїжджають на ярмарок для того, щоб веселитися, влаштовувати гуляння та ігри.

- Давайте і ми з вами пограємо в гру, яка називається «Карусель».

Ледве - ледве, ледве - ледве

Закружляли каруселі.

А потім, потім, потім

Все бігом, бігом, бігом.

Тихіше - тихіше, не біжіть,

Карусель зупиніть.

Раз, два. Раз, два -

Ось і скінчилася гра.

4. Дидактична гра «Відгадайте-но, хлопці, цікаві загадки».

Під російську народну музику «Бариня» в групу входить димковская бариня.

Я дівчина молода

Я люблю гуляння

Ну а диво - майстерні

Ніколи не омину

Я дівчисько ділова,

Де знайти таку

Я іграшка писана, реготуха вятська,

Чепуруха слобідська, кумо посадська

Мої ручки крендельком, щічки ніби яблучка.

Зі мною здавна знайомий

Весь народ на ярмарку.

- Здрастуйте хлопці! Ви впізнали мене?

- Я почула, як ви весело граєте, і вирішила зайти до вас в гості, але прийшла я до вас із подарунками. Відгадайте мої загадки:

Посуд не проста,

А точно - золота,

З яскравими визерунком

Ягідками і листочками.

Називається вона... (Золота хохлома).

 

За студеною водицею водоноска-молодиця,

Як лебідонька пливе, відра червоні несе.

На коромислі не поспішаючи. Подивися, як хороша.

Ця дівчина - краса! (Димковская бариня).

- Бариня, які чудові в тебе загадки. Ти присядь, відпочинь з дороги, а ми з хлопцями теж зробимо для тебе подарунки.

5. Розповідь вихователя про дымковской розпису.

- А зараз діти, я запрошую вас сісти за столи.

Діти сідають за столи, у кожної дитини заздалегідь підготовлені контури панянок.

- Хлопці, давайте зробимо для нашої гості подарунки. Розпишемо для неї таких же дівчат, як і вона.

- Зимовими вечорами мешканці села Дымково розписували разнаряженых щеголих, лихих вершників, важливих індиків, створюючи неповторні образи. Форма іграшок плавна, а силует відрізняється легкістю і округлістю. У дівчат завжди пишна зачіска і святковий головний убір. Всі вироби дымковских майстрів відрізняються життєрадісністю, яскравістю в розпису.

Коло - в дымковской іграшці означає сонце, хвилясті лінії - воду, а перетин прямих ліній (ромб) - землю. Характерні кольори одягу - жовтий, синій, зелений, червоний, малиновий.

- Давайте ми її розпишемо так, щоб вона заіскрилася, засяяла в наших руках, виглядала ошатною, святкової як у справжнього майстра. (Вихователь показує дітям 2-3 прикладу розпису дымковской панянки і пропонує дітям розписати бариню самостійно).

Особа у панянки ми розписуємо кольоровими олівцями, промальовуючи кокошник, волосся, очі, губи, щоки.

Одяг у панянки ми розписуємо за допомогою техніки нетрадиційного малювання з використанням тоненьких пензликів (для малювання прямих і хвилястих ліній), а також за допомогою ватних паличок (для малювання кіл різного діаметру).

- А зараз я пропоную вам розписати своїх панянок, але перед тим як ви почнете їх розписувати, давайте розімніть наші пальчики.

6. Пальчикова гра «Гроза».

Краплі перші впали,
(злегка постукати двома пальцями кожної руки по столу)


Павуків перелякали.
(внутрішня сторона долоні опущена вниз;
пальці злегка зігнути і, перебираючи ними,
показати, як тікають павуки)


Дощик застукав сильніше,
(постукати по столу всіма пальцями обох рук)


Пташки зникли серед гілок.
(схрестивши руки, з'єднати долоні тильною стороною;
махати пальцями, стиснутими разом).


Дощ полив як з відра,
(сильніше постукати по столу всіма пальцями обох рук)


Розбіглася дітвора.
(вказівний і середній пальці обох рук бігають по столу,
зображуючи чоловічків; інші пальці притиснуті до долоні).


Грім все небо розриває.
(барабанити кулаками, а потім поплескати в долоні)


А потім з хмари сонце
(підняти обидві руки вгору з розімкнутими пальцями)


Знову подивиться нам у віконце!

Приступаємо до розписування панянок.

Хлопці, давайте подивимося на всі роботи, які у нас вийшли. Яка робота вам сподобалась найбільше? Чому?

- Які гарні пані у нас вийшли! (Вихователь разом з дітьми дарує дымковской пані малюнки).

- Велике спасибі вам за такі чудові малюнки. На прощання я хочу подарувати вам невеликі подарунки (Бариня дарує дітям розмальовки «Димковская іграшка»). До побачення, хлопці! Приходьте до нас на ярмарок!

7. Підсумок заняття:

- Хлопці, де ми з вами сьогодні побували? А які товари ми побачили на ярмарку? Які сувеніри? А хто приходив до нас в гості? Що, ми з вами зробили для дымковской барині? Вам сподобалося наше заняття? Ще підемо з вами на ярмарок?

- Які ви молодці, мені дуже сподобалось у вас в гостях. Тепер і я чекаю вас до себе в гості.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.