|
«Конспект заняття з розвитку мовлення «Зимові забави»
Мета: Вчити дітей цілеспрямованому розглядання картини (цільове сприйняття, послідовне розглядання окремих самостійних епізодів, оцінка зображеного ) ; виховувати вміння складати логічний, емоційний і змістовну розповідь.
Завдання:
1. Узагальнювати поняття «Зимові забави»;
2. розвивати мовленнєвий висловлювання;
3. Закріплення свистячих звуків з-З;
4. Формувати прикметник від іменника;
Обладнання:
Дошка.
М'яч для дидактичної гри «Ласкаве слово».
Демонстраційний матеріал - картинки із зображенням зимових розваг (діти, які катаються на санках, лижах, ковзанах; діти годують птахів; діти будують зимові споруди).
Рекомендована література:
Мовна гімнастика для розвитку мовлення дошкільнят - О.С. Анищенкова, Видавництво «Астрель», 2006 рік.
Правильно говорить ваша дитина - А.И.Максаков «Просвіта», М. 1982р.
Хід заняття.
Орг. Момент: Діти встають перед стільчиками. Вихователь пропонує дітям пограти у дидактичну гру «Ласкаве слово». На стільчик сідає той, хто назве мені лакове слово. (Проводиться гра: сніг-сніжок, гірка - гірочка тощо).
Вихователь: Здрастуйте хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про зимових забавах, а спочатку давайте пригадаємо.
Вихователь: Яка у нас зараз пора року? Який зараз місяць зими? Яка погода взимку? (Відповіді дітей).
Вихователь: Пропонує дітям вимовити чистомовки. Для закріплення свистячих звуків З-С.
ОЗИ-ОЗИ-ОЗИ - за вікном морози.
ЗИ-ЗИ-ЗИ - саночки вези.
ОЗА-ОЗА-ОЗА - на вікні крижана троянда.
ОЗЕ-ОЗЕ-ОЗЕ-озябнешь на морозі.
ІСКО-ІСКО-ІСКО - взимку сонце низько.
АСКА-АСКА-АСКА - навколо зі снігу казка.
ІСТО-ІСТО-ІСТО - сніг все сховав чисто.
Вихователь: Зима - чудова пора року, чи не правда? Діти не хочуть йти з прогулянки додому, тому що на вулиці цікаво.
Вихователь: Розкажіть будь ласка, чим цікавим можна займатися на вулиці взимку? (відповіді дітей: можна кататися на лижах і ковзанах, грати в хокей, будувати фортеці зі снігу).
Вихователь демонструє серію сюжетних картин на тему: «Зимові розваги».
Вихователь:
1. Хто зображений на малюнку? Чим вони зайняті?
2. Ніж хлопці годують птахів?
3. Які птахи прилетіли до годівниці?
4. А чим зайняті інші хлопці?
5. Хто катається на санках? Де вони катаються?
6. Хто катається на лижах? Де вони катаються?
7. Чим зайняті інші хлопці?
8. Який настрій у дітей під час прогулянки?
9. Як ви гадаєте, чим завершиться прогулянка у хлопців?
Рухлива гра: «Зимонька-зима».
Зимонька, зимонька, зимушка зима,
Дарує нам снігові диво терема,
Ну а Дідусь Мороз прикотив подарунків вооз,
Ну а Дідусь Мороз прикотив подарунків вооз
Морози тріскучі
Снігу - сипкі
Вітру - завьюжные
Завірюхи - дружні.
Діти сідають на свої місця.
Вихователь: А тепер я покажу Вам, як складати розповідь по серії сюжетних картинок. Ви уважно послухаєте і теж спробуєте скласти розповідь самі.
Одного разу в зимовий день діти вийшли на прогулянку. Настрій у дітей було радісне. Всім знайшлося справу по душі. Маша, Саша і Петя стали годувати птахів ягодами горобини, хлібними крихтами і насінням. На годівницю прилетіли синички, снігурі й горобці.
Таня і Ваня каталися на санчатах з гірки. А хлопчика Микита і Максим каталися на лижах по лижні. Інші хлопці ліпили сніговика. Світла прикріпила сніговикові мітлу, а Кирило надів йому на голову відро. Шкода, що взимку не можна довго гуляти і потрібно заходити назад в групу.
Вихователь: А тепер ви хлопці спробуйте розповісти мені свою розповідь. (Вихователь слухає розповідь 4 -5 дітей, допомагає, якщо виникають труднощі, домагається повної та розгорнутої відповіді, стежить за грамотною побудовою речень).
Підсумок заняття:
Вихователь дітям: Про що ми з вами сьогодні говорили на занятті? Що нового ви дізналися сьогодні? Що вам сподобалося найбільше?
Читайте також: