|
Конспект комплексного заняття з образотворчої діяльності середньої групи «Малюємо сірого козлика»
Мета: Розвиток творчих проявів у дітей.
Завдання:
1. Формувати у дітей уміння образно зображати героїв казки;
2. Розвивати творчі здібності;
3. Удосконалювати мовленнєву активність дітей через драматизацию казки;
4. Розвивати творчість дітей через образотворчу діяльність в малюванні казкових героїв;
5. Формувати у дітей комунікативні навички спілкування в театралізованій діяльності.
Обладнання: макет автобуса, ширми-декорації, маски, костюми, квитки різного кольору, гуаш (чорна і біла), кисті, тоновані альбомні аркуші, палітра.
Попередня робота: читання р.н.с. «Козлятки і вовк», розглядання ілюстрацій тварин, дидактична гра «Що вийде» - змішування фарб.
Хід заняття:
Хлопці, я сьогодні отримала дивного листа. У ньому написано: «Хлопці, приїжджайте скоріше, тільки ви зможете допомогти знайти моїх дітей». Та адресу - «Казковий ліс». А від кого лист - не написано. Давайте вирушимо з вами в цей казковий ліс і все з'ясуємо.
А поїдемо ми з вами на автобусі. Щоб сісти в автобус, треба купити квиток. Але купити зможе тільки той, хто скаже, на якому транспорті можна дістатися до лісу? (Діти називають транспорт, отримують квитки різного кольору, знаходять свої групи і сідають в автобус).
Пісня «Мій автобус блакитний».
(Діти співають пісню, в цей час розсовується ширма з зображенням лісу і вовка).
Хлопці, дивіться, вовк! А ви вовка не боїтеся? Молодці, ви сміливі, відважні. Мені здається, вовк з'явився тут не випадково. Напевно, це з його вини пропали чиїсь діти. Згадайте, в яких казках є вовк? («Теремок», «Колобок», «Червона шапочка», «Козлятки і вовк», «Три порося», «Смоляний бичок», «Лисиця і вовк»).
А в якій з цих казок у мами було багато дітей, які не послухалися її і відкрили двері вовкові? (в цей час ширма перевертається, на ній намальовані російська хата і коза).
Так це коза нам листа написала. Ось вона сидить в порожньому будинку і плаче. (звучить запис з голосом кози: я Пішла за молоком, і суворо покарала не відкривати двері вовкові. Напевно, він їх з'їв. Що ж мені робити? Допоможіть.)
Допоможемо козі знайти її козенят? Для початку давайте згадаємо цю казку. Я буду вашою мамою-козою, а ви моїми козлятками. (плаття маски, костюми).
Ведучий: Жила-була коза зі своїми козлятками. Пішла коза за капустою, а дітям карала.
Коза:
Ох, козлятушки, ви ребятушки!
Остаетеся, ви без матінки.
В город йду за капустою
Може вовк прийти, серцем відчуваю.
Ви на сім замків запирайтеся,
Лише на голос мій откликайтеся.
Треба сидіти, чуєте, ви
Тихіше води, нижче трави.
Козенята:
Не хвилюйся, мамо, все буде гаразд
Знаємо ми і казочки, вовк страшенно бридкий.
(Коза йде, діти танцюють під веселу музику).
Ведучий: І раптом підходить вовк і стукає в двері.
Вовк:
Ребятушки, козлятушки
Отворитеся, отопритеся
Ваша мати прийшла
Молока принесла.
Козлятки: Чуємо, чуємо. Це не матушкин голосок. Матінка співає тоненьким голоском.
Ведучий: І не відкрили двері вовкові. Пішов вовк до коваля.
Вовк: Коваль, перекуй мені горло, щоб я міг співати тонюсеньким голосом, а то я тебе з'їм.
Ведучий: Перекував коваль вовкові горло, він пішов знову до козенятами і каже тоненьким голосом.
Вовк:
Ребятушки, козлятушки
Отворитеся, отопритеся
Ваша мати прийшла
Молока принесла.
(Діти відкривають двері, вовк починає їх наздоганяти, діти тікають, сідають на стільці).
Хлопці, я думаю, що вовк не з'їв козенят, вони від нього втекли і сховалися. Давайте знайдемо козенят. Як ми можемо це зробити? А ми можемо їх намалювати. Яким кольором козеня; якої форми тулуб; що є на голові; скільки ніг; що є на ногах; якої довжини хвостик.
(Діти змішують фарбу, малюють).
Поки ваші малюнки підсихають, давайте пограємо.
Гра «Кіт і миші».
(потім діти розвішують малюнки на ширмі).
Звучить звукозапис кози: «Спасибі, вам, хлопці. Приїжджайте до нас в гості, ми завжди будемо раді вас бачити».
Ми обов'язково приїдемо в гості. А зараз нам пора повертатися додому в дитячий сад. Займайте місця в автобусі.
Пісня «Мій автобус блакитний».(1 куплет)
Діти прощаються йдуть в групу.
Читайте також: