Свіжі публікації




Конспект заняття з математики «Розв'язання практичних завдань на об'єднання і роз'єднання в межах 3»

1 рік навчання

Тема. Рішення практичних завдань на об'єднання і роз'єднання. Групування предметів за зразком, по одному заданому ознакою.

Цілі.

1. Продовження роботи по навчанню розв'язувати практичні завдання на об'єднання і роз'єднання.

2. Розвиток уміння групувати предмети за зразком і заданому ознакою через д/гру «Розклади по купках». Формування граматичного ладу мовлення, узгодження числівників «один, два» з іменниками чоловічого і жіночого роду.

3. Виховання інтересу до рахунковим операціями.

Обладнання: іграшки Заєць і Їжак, муляжі: груша, морквини, гриб, шишки; роздатковий матеріал: картки з однією смужкою, тарілочки з силуетами зайчиків, їжачків, морквин по 3 штуки; картки з аплікаторами Кузнєцова.

Хід заняття:

Основні

напрями

корекційної роботи

 

Зміст роботи

 

Эмоц. настрій

Активізація

зорових аналізаторів

 

Пам'ять

Активізація

уваги

 

Сприйняття

кількості

  

 

 

I Оргмомент.

1. Психогімнастика «Поздороваемся і посміхнемося один одному».

2. Вправа «Що бачать наші очі.

- Уявіть, що ми гуляємо по лісі. Наші оченята там бачать: птахи відлітають на південь, світить сонечко, стоїть дерево з жовтими листям, хмари пливуть по небу (діти стежать за лазерним променем).

- Скажіть, а хто живе в лісі? (заєць, вовк, їжак, ведмідь)

3. Сюрпризный момент.

До нас в гості з лісу прийшли Заєць і Їжак.

II Вступна частина.

Вправа «Считайка»

- Звірята принесли вам подарунки з лісу.

Діти визначають кількість предметів на столі (1 грибок, 2шишки, 1 груша, 2 морквини). Відповідають на питання «Скільки?», показують стільки ж пальчиків.

 

 

Дрібна моторика

 

 

 

Аналітична діяльність

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ Основна частина.

1. Пальчикова гімнастика «стежкою йшли, йшли

Прийшли На полянку».

(використовуються аплікатори Кузнєцова)

2. Робота дітей на місцях з роздатковим матеріалом.

Завдання:

- На галявинку прибігли 2 зайчика (покласти на картку).

1 зайчик злякався і втік. Скільки зайчиків залишилося на галявині?

- У зайчика було 2 морквини. 1 він з'їв. Скільки морквин залишилося в зайчика?

- До зайчику в гості прийшов їжачок. Скільки звірів на галявині?

 

Загальна моторика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV Физминутка «Їжачок»

Їжачок тупотів по стежці

І грибочок ніс на спинці.

Їжачок топал не поспішаючи,

Тихо шарудячи листям. (Ходьба на місці).

А назустріч скаче зайчик

Довговухий попрыгайка.

В городі чиємусь спритно

Роздобув косою морквину. (Стрибки на місці)

 

Сприйняття форми

 

 

 

 

V Д/гра «Розклади по купках».

Ігрове умова: «Заєць з Їжачком переплутали все хусточки. За кольором вони змогли розібрати, а по формі не вміють. Давайте допоможемо їм і розкладемо хусточки по формі».

Діти розкладають хусточки до зразків.

 

Оціночна

діяльність

 

VI Підсумок. Заєць з Їжачком відзначають успіхи дітей.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.