Свіжі публікації




Конспект заняття з удосконалення лексико-граматичної сторони мовлення у підготовчій до школи групі із загальним недорозвиненням промови

Тема: Диференціація прийменників НАД і ПІД

Цілі:

Освітні: продовжувати вчити дітей розрізняти значення прийменників НАД і ПІД, правильно вживати їх у мовленні.

Корекційні: розвивати увагу, просторове орієнтування, удосконалювати дрібну моторику і рухову координацію.

Виховні: виховувати доброзичливі стосунки один до одного.

Структура заняття:

1. Вступна частина

Організаційний момент.

2. Основна частина

  • Постановка мети заняття.
  • Дидактична гра «В осінньому парку».
  • Динамічна пауза (координація мови і рухів).
  • Робота на магнітній дошці, гра «Казкова галявина»
  • Гімнастика для очей.
  • Робота зі схемами.
  • Робота з роздатковим матеріалом.
  • Гра «Сюрприз»

3. Заключна частина

Підсумок заняття.

Обладнання:

Картки зі схемами прийменників, дерева - дуб, береза, ялина, птиці - ворона, горобець, синиця, голуб, сорока, сніжинки, панно, магнітна дошка, метелик, травичка, коник, квіти, бабка, гусениця, павук, магнітофон

Попередня робота:

Робота з лексичним темами - дерева, птахи, комахи.

Заняття:

1. Прийменник НА.

2. Прийменник ПІД

3. Диференціація прийменників НА, ПІД

4. Прийменник В

5. Диференціація прийменників В, НА, ПІД

6. Привід До

7. Привід ВІД

8. Диференціація приводів До і ВІД

9. Привід З

10. Прийменник НАД

11. Диференціація прийменників НАД і ПІД

Індивідуальна робота: Контроль над правильною побудовою речень у Данила Янтураева, Данила Давидова, Єгора Кузнєцова.

1. Вступна частина

Організаційний момент:

- Діти, у нас сьогодні на занятті гості, привітайтеся з ними і побажайте один одному успіхів на занятті (гра-побажання «Щасти тобі!»)

Діти по черзі стосуються однойменних пальців рук свого сусіда, починаючи з великих пальців, і кажуть:

- Бажаю (стикаються великими пальцями)

- успіху (вказівними)

- великого (середніми)

- в усьому (безіменними)

- і скрізь (мізинцями).

- Удачі тобі (називають ім'я один одного)! (доторкання всією долонею руки)

- Молодці, з усіма привіталися і всім побажали удачі.

2. Основна частина

1. Постановка мети

- Послухайте цікавий вірш і виберіть з нього 2 коротких слова, які будуть позначати, де знаходиться предмет

Ось портрет,

Тут Аня з братом,

А той портрет над сервантом.

Закотила барабан

Наша Оля під диван.

- Які короткі слова ви почули?

- Так, у цьому вірші зустрілися короткі слова - НАД і ПІД.

- Сьогодні на занятті ми будемо продовжувати вчитися розрізняти короткі слова НАД і ПІД і складати з ними речення.

- Діти, знайдіть схему слова НАД і скажіть, що означає це слово.

- Коротке слово НАД ми говоримо тоді, коли предмет знаходиться вище іншого предмета і не стикається з ним.

- Діти, знайдіть схему слова ПІД і скажіть, що означає це слово.

- Коротке слово ПІД ми говоримо тоді, коли предмет знаходиться знизу.

- Молодці, ви знаєте, коли ми говоримо ці короткі слова.

2. Д/гра «В осінньому парку».

- Сьогодні з короткими словами НАД і ПІД ми вирушаємо на прогулянку в парк.

- Які дерева ростуть у парку? (дуб, береза, ялина)

- Визначте по дереву, який час року в парку.

- Так, правильно, зараз осінь. А як ви думаєте, зараз початок, середина або кінець осені?

- Якщо кінець осені, то осінь яка? (пізня)

- Назвіть прикмети пізньої осені.

- У нашому парку не вистачає птахів. Які птахи можуть прилетіти в наш парк?

- Додайте птахів у нашому парку і складіть такі пропозиції, щоб у них з'явилися короткі слова НАД і ПІД

- Велика ворона кружляє над дубом.

- Хитра сорока сидить під ялиною

- Спритний горобець літає над березою.

- А ще ви сказали, що пізньої осені іноді йде сніг. Нехай з'являться сніжинки і в нашому парку. Складіть речення про сніжинки, щоб у них з'явилися короткі слова НАД і ПІД.

- Яка чудова прогулянка у нас, і ми навчилися з вами розрізняти прийменники НАД і ПІД і складати з ними речення

3. Динамічна пауза (координація мови і рухів)

- Ми пограємо в гру про птахів і навчимося ховати наші крильця від злого орлана або над предметами, або під предметами.

Ця пташка - горобець,

Ця пташка - соловей,

Ця пташка - совушка,

сонна голівонька,

Ця пташка - деркач,

Ця пташка - свиристель,

Ця пташка злий орлан,

Пташки, пташки по домівках.

(діти загинають по одному пальчику на обох руках.)






(Махають складеними навхрест долонями.)(Махають обома руками як крилами.)

- Ховайте крильця під стільцем, над столом, під столом і т.д.

- Молодці, добре пограли, правильно ховали свої крильця, сідайте на місця.

4. Робота на магнітній дошці, гра «Казкова галявина»

- Ми знову вирушаємо в подорож з прийменниками НАД і ПІД. Ми перенесемося з вами на лісову галявину, а для цього закрийте очі і послухайте музику. Спробуйте уявити в якому пори року ми опинимося?

- На галявині літо.

- Прийменники НАД і ПІД запросили нас прогулятися по цій галявині.

- А на цій галявині сталося непередбачене. Хтось зачарував наших комах і вони переплутали місце розташування, короткі слова НАД і ПІД не знають, де вони повинні знаходитися

- Складіть речення з потрібними приводами.

- Гусениця повзе над квіткою. Чому гусениця не може бути над квіткою? Як треба сказати?

- Метелик пролетіла під каменем. Як треба сказати?

- Молодці, ви розрізняли короткі слова НАД і ПІД і допомогли їм знайти своє місце в реченні.

5. Гімнастика для очей.

- Давайте розповімо вірш про сонечко, і наші очі відпочинуть.

Сонечко з хмаринками в хованки відігравало

Сонечко хмаринки-летючки вважало

Сірі хмаринки, чорні хмарки,

Легких дві штучки,

Важких дві штучки.

Заховалось сонечко вище - над хмаринками.

Заховалось сонечко знизу - під хмаринками.

Пробігло над рікою,

Над полянкою лісовий.

І вирушило додому.

6. Робота зі схемами.

- Ми з вами навчилися складати речення за схемами, а сьогодні повчимося складати схеми речень з короткими словами НАД і ПІД.

- Візьміть 2 картинки і розташуйте їх так, щоб з'явилося коротке слово НАД або ПІД.

- Хто склав пропозицію із зображенням сонця і дерева?

- Склади схему цього речення. Чому ти взяв прийменник НАД?

- Тому що сонце знаходиться зверху і не стикається з деревом

- Ми з вами вчилися складати схеми речень з прийменниками.

7. Робота з роздатковим матеріалом.

- А зараз самостійно складіть речення зі словами НАД і ПІД і запишіть їх схемою

- Прочитай речення за схемою.

- Літак летить над річкою.

- М'яч лежить під стільцем.

8. Гра «Сюрприз»

- Подивіться, тут на столі лежать картки, уважно подивіться і скажіть, як називається привід і де знаходиться ваш сюрприз.

- Мій сюрприз лежить під серветкою,

- Мій сюрприз висить над столом.

3 Заключна частина.

1) Підсумок заняття

- Що ми сьогодні вчилися робити на занятті?

- В які ігри ми грали?

2) Взаємозв'язок у роботі з вихователями

- Подивіться, на листочку намальовано кубик, треба буде ввечері намалювати предмети знизу кубика і предмети зверху кубики так, щоб вони не стикалися і скласти пропозиції.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.