Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття з математики середньої групи

«Закріплення рахунку в межах 4»

Мета:

- Закріпити вміння вести рахунок у межах 4 і співвідносити з предметами.

- Закріпити порядковий рахунок від 1 до 4.

- Закріпити уявлення про послідовності частин доби (ранок, день, вечір, ніч) і пір року (зима; весна; літо; осінь).

- Закріпити орієнтування в просторі.

- Закріпить поділ цілого на 4 частини.

- Вправляти у вмінні називати і розрізняти знайомі геометричні фігури (коло, квадрат; трикутник; прямокутник).

- Формувати вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.

Демонстраційний матеріал: плакат із зображенням пір року; частини доби. Об'ємні іграшки (заєць; їжак; білка; лисиця;). Ілюстрація теремок; малюнки диких тварин; скриньку; яблуко.

Роздатковий матеріал: робочі зошити під редакцією Колеснікова Є.В.; кольорові олівці; малюнки диких тварин і малюнки теремка.

 

Хід заняття:

1. Хлопці, послухайте вірш про цифрі 4:

Чотири кута в кімнаті

Чотири ніжки біля столу

І за чотири ніжки

У мишки і у кішки.

- Хлопці, скажіть яка пора року за вікном? Назвіть які пори року ви знаєте? З рахуйте скільки всього часів року( загинають пальчики).

- Хлопці, а які частини доби ви знаєте? (перераховуючи ,загинають пальчики).

2. Робота за столами в робочих зошитах. Заняття № 14.

3. Физминутка. (Показ ілюстрацій із зображенням ягідок, ялиночок і т.д.)

- Скільки яблук у нас

Стільки ми підстрибнемо раз. (2)

- Скільки листочків у нас

Стільки ми присядемо раз. (1)

- Скільки зелених ялинок

Стільки зробимо нахилів.(3)

- Стільки ягідок у нас

Стільки хлопнемо з вами разів.(4)

4. Робота з роздатковим матеріалом.

- Хлопці, які казки ви знаєте?

- Подивіться, на дошці у нас свій незвичайний теремок, він побудований з геометричних фігур.

- З яких геометр. фігур віконця? (з квадрата, овалу, прямокутника, кола).

- Що ви можете сказати про квадрат? (у квадрата 4 сторони і 4 кута)

- А що ви знаєте про прямокутник? (у прямокутника 4 кута і 4 сторони 2 коротких і 2 довгих)

- Хлопці , дах якої геометр. фігури? (трикутної).

- А, корпус теремка який геометр. фігури? (прямокутної).

- Що намальовано поруч з теремком з ліва? (дерево).

- А з право? (паркан).

- Порахуємо скільки всього поверхів в теремку. Вважаємо поверхи знизу-вгору. (всього 4 поверхи).

- А, тепер будемо заселяти теремок за допомогою загадок.(Звірів з скрині дістаю)

Подивіться-но, яка -

Вся горить, як золота.

Ходить в шубці дорогий,

Хвіст пухнастий і великий?

(лисиця)

-На якому поверсі поселимо лисицю? (на першому поверсі). Далі за аналогією.

Хто за ялинкам спритно скаче

І злітає на дуби?

Хто в дуплі горішки ховає,

Сушить на зиму гриби?

(білка)

Любить солодку морквину,

Гризе капусту дуже спритно,

Скаче він то тут то там,

По лісах і по полях,

Сірий, білий і косою

Хто скажіть, він такий?

(заєць)

По стежці в лісі,

Я велике яблуко несу

На голки я схожий,

Звати мене звичайно......

( їжак)

5. Хлопці, їжачок з нашого теремка для своїх друзів приніс одне яблуко. Давайте поділимо одне яблуко на чотирьох: ділимо його по полам (скільки половинок в цілому яблуці (2); 2половинки ділимо на частини, скільки всього частин вийшло (4)Отож у цілому яблуці 4 четвертинки і 2 половинки.

6. Итог.Воспитатель дітям: Про що ми з вами сьогодні говорили на занятті? Що вам сподобалося найбільше?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.