Свіжі публікації




Конспект заняття в другій молодшій групі з математики

«Подорож на острів Черепашок»

Цілі

Освітня:

- закріпити рахунок в межах 5;

- продовжувати вчити дітей розрізняти і називати геометричні фігури (коло, трикутник, овал);

- продовжувати формувати у дітей уявлення про властивості предметів: колір, форма, величина.

Виховна:

- виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих;

- виховувати інтерес до математики;

- виховувати допитливість.

Розвиваюча:

- продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей, збагачувати їх словник;

- вчити давати повні відповіді на запитання вихователя;

- розвивати пам'ять, кмітливість.

Матеріал до заняття: телеграма; карта; камінь; картки для кожної дитини, на яких намальовані фрукти і схожі на них геометричні фігури (яблуко - коло, банан - овал, груша - трикутник); 4 пальми; 5 коробочок наповнені льодяниками.

Хід заняття

Стук у двері

Вихователь: Хлопці, ви чуєте? Хтось стукає у двері?

Хто стукає в наші двері?

(за дверима стоїть помічник вихователя переодягнений у листоноші)

Листоноша: Це листоноша. Приніс термінову телеграму. Отримаєте, розпишіться.

(вихователь відкриває двері)

Вихователь: Здрастуйте, шановний листоноша. Спасибі. (листоноша йде). Ой, хлопці, цю телеграму нам надіслали черепашки з острова, який так і називається «Острів Черепашок». Там живуть тільки черепашки: великі і маленькі. Давайте дізнаємося, що ж у них сталося. (вихователь читає телеграму)

«Дорогі діти!

На нашому острові сталося нещастя. До нас завітав злий пірат на прізвисько Боббі. У всіх жителів острова він хитрістю виманив чарівні льодяники, які допомагають нам пересуватися на суші і воді з великою швидкістю. Дорогі хлопці! Допоможіть нам, будь ласка, повернути наші льодяники. Маршрут вам вкаже карта, яку ми вам надіслали.

Черепашки».

Вихователь: Ну що, діти, допоможемо черепашкам?

Діти: Так.

Вихователь: Але спочатку подивимося на карту, на якій вказано наш шлях. (разом з дітьми дивимося карту). А карта, виявляється не проста, а з завданнями. Тоді не будемо гаяти час, негайно вирушаємо в дорогу. (вихователь разом з дітьми йдуть по уявній доріжці)

По полях, по лісах, по лугах ми біжимо,

Черепашкам допомогти ми поспішаємо швидше.

Ну а ти, злий пірат, бережися!

Добрий острів покинути поспішай!

- Хлопці, дивіться, на нашому шляху лежить камінь, а на ньому щось написано: «З'єднай кожен фрукт з фігурою, на яку він схожий». (Діти виконують завдання, кожен індивідуально).

- Хлопці, скажіть, будь ласка, які фрукти намальовані на картинці? (Відповіді дітей).

- А якого фрукти кольору? (Відповіді дітей).

- Які геометричні фігури ви бачите? (Відповіді дітей).

- На яку фігуру схоже яблуко? (Відповіді дітей).

- На яку фігуру схожа груша? (Відповіді дітей).

- На яку фігуру схожий банан? (Відповіді дітей).

- Скільки фруктів? (Відповіді дітей).

- Молодці! Ви впоралися з першим завданням і ми можемо продовжувати наш шлях.

- Хлопці, на карті намальовані дві річки. Значить наступна наша зупинка - річки.

- А ось і річки. Хлопці, подивіться уважно і скажіть, чим відрізняються річки один від одного?

Діти: Одна річка вузька, інша широка.

Вихователь: Правильно, діти. І наше наступне завдання переплисти річку. Давайте подивимося на карту і дізнаємося, яку річку нам потрібно переплисти: вузький або широкий.(дивимося на карту). На карті вказано, що ми повинні переплисти широку річку. Але для цього необхідно побудувати човник. (вихователь показує гру «Човник»)

Дві долоньки ми притиснемо Дві з'єднати долоні човником і вико-

По річці ми попливемо. нувати хвилеподібні рухи руками.

А по річці, по хвилях Імітувати рух хвиль

Пливуть рибки тут і там. і рибок.

- От ми й перебралися на інший берег. Давайте подивимося на карту і дізнаємося, куди будемо тримати шлях далі. Бачите на карті намальовані 4 пальми. Подивіться навколо себе, ви випадково не бачите ці пальми?.

Діти: Ось ці пальми.

Вихователь: Порахуйте, скільки пальм?

Діти: Чотири.

Вихователь: Правильно ви порахували. І в карті зазначено, що пірат сховав чарівні льодяники як раз під цими пальмами. Давайте подивимося. (Вихователь разом з дітьми знаходять під пальмами 5 коробочок з льодяниками). Дивіться, хлопці, якісь коробочки. Порахуйте, скільки коробочок.

Діти: Під пальмами п'ять коробочок.

Вихователь: Молодці, правильно. А скільки льодяників в коробочках?

Діти: Багато.

Вихователь: Правильно, льодяників в коробочках багато. Тепер ці льодяники ми з вами віддамо нашу листоноші, а він відправить їх черепашкам. А зараз нам пора вирушати назад, в дитячий сад. Давайте хлопнемо п'ять разів у долоні і ми тут же повернемося в нашу групу:

Раз, два, три, чотири, п'ять (всі плескають в долоні)

Ось і в групі ми знову!

- Ось ми знову у себе в групі. Вам сподобалося наше подорож?

(Відповіді дітей).

- Хлопці, розкажіть, що ми з вами робили?

(Відповіді дітей)

- Молодці! Хлопці, а зараз давайте з вами відпочинемо.

(Заняття закінчено, діти займаються самостійною ігровою діяльністю).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.