Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з навчання грамоти у підготовчій групі

«Посилка від феї Грамоти»

Цілі:

  • Закріплювати навички читання.
  • Вдосконалювати вміння дітей знаходити місце звуку в словах, у звуковому аналізі слів, поділ слів на склади, постановці наголосу, у складанні речень за схемою, розвивати дрібну моторику руки.
  • Розвивати мислення і мовлення дітей.
  • Виховувати вміння слухати відповідь товариша, формувати навички самоконтролю та самооцінки.

Обладнання: конверти із завданнями, картки - схеми речень, картки «слово - зображення», фішки, посилка з листом від Феї Грамоти, значки «Юний грамотій».

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, наш дитячий садок сьогодні прийшла посилка.

Вихователь показує дітям посилку. На посилці написано: місто Старий Оскол, мікрорайон «Королева», дитячий садок № 10, група № 11 від феї Грамоти. Розкрити на занятті з навчання грамоти. Вихователь відкриває посилку, знаходить там лист, читає.

Здрастуйте, дорогі мої майбутні першокласники! Великий вам привіт від феї Грамоти. Дізналася, що ви дуже старанно готуєтесь до школи. Вирішила надіслати вам свої завдання і перевірити ваші знання. Знаходьте конверт із завданнями, і вперед, виконуйте. Успіхів, вам, мої юні друзі! Найбільш грамотних на дні посилки чекає сюрприз.

Завдання у конвертах.

1. Знайти місце звуку «Ф» в словах: фартух, ліхтарик, кофта, ширма, шарф....

2. Складовий аналіз слів. Педагог пропонує дітям по черзі з кошика дістати картинку і самостійно характеризувати слово - зображення: скільки у слові складів, який ударний. При необхідності можна згадати, що наголос - це виділення голосом одного із складів. Ми наче били голосом з цього складу і змушуємо його звучати голосніше, сильніше, протяжнее. А звучати, співати, тягнутися можуть тільки голосні.

3. Придумати речення з 3 слів і записати схему. Придумати речення за схемою.

4. Прислів'я та приказки про навчання.

- Вік живи, вік учись.

Красна птиця перьем, а людина ученьем.

- Не навчаючись і лаптя не сплетеш.

- Повторення - мати навчання.

-Важко в навчанні - легко в бою.

-Вченого вчити - псувати.

- Навчання світло, а не навчання тьма.

- Щоб вчити інших, треба свій розум нагострити.

Фізкультхвилинка

Хомка-хомка-хом'як,

Полосатенький бочок.

Хомка рано встає,

Щоки миє, шийку тре.

Підмітає хомка хатку

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Хомка хоче стати сильним.

5. Звуковий аналіз слова «Лисиця»

Педагог запитує, скільки звуків у слові «лисиця». (Чотири.).

«Лллиса»- перший звук «л». Вимовити цей звук заважає язик і зуби. Це приголосний звук. Вимовляється він м'яко, позначаємо його зеленої фішкою.

«Лиииса - другий звук «і». Коли його вимовляємо, нічого не заважає, цей звук можна проспівати. Це голосний звук і позначаємо його червоною фішкою. «Лиссса» - третій звук «з». Це приголосний звук, так як вимовляти його заважають зуби і язик. Його позначаємо синьою фішкою, він твердий.

«Лисааа» - четвертий звук «а». Коли його вимовляємо, нічого не заважає, цей звук можна проспівати. Це голосний звук і позначаємо його червоною фішкою

Запитання до дітей:

- Скільки звуків у слові «лисиця»? (Чотири.)

- Скільки голосних звуків? (Дві.)

- Який перший голосний звук? ([І])

- Назвіть другий голосний звук? ([А])

- Скільки у слові «лисиця» приголосних звуків? (Два)

- Назвіть перший приголосний звук? ( Л])

- Який другий приголосний звук? ([З].)

Педагог пропонує дітям «прочитати» слово «лисиця» так, як рухається указка за звуковою схемою. (Вихователь повільно веде указкою по схемі, зупиняючись ненадовго на червоних фішках.)

6. Які букви сховалися?

7.Отгадать загадку і зробити штрихування відгадки. 8. «Потроху самі ми читаємо мамі»

В кінці діти розповідають, що вони робили на занятті. Вихователь підводить підсумки і дістає з дна посилки значки «Юний грамотій» від феї Грамоти.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.