Свіжі публікації




Заняття - вікторина «Країна казок О.пушкіна»

Цілі: створити емоційно - позитивний настрій у дітей; активізувати літературну пам'ять дошкільнят; збагатити уявлення про життя і творчість О.пушкіна; спонукати дітей до инсценированию знайомих казок О.пушкіна.

Демонстраційний матеріал:

декорація «Казкове дерево»;

портрет О.пушкіна; книжки казок з великими ілюстраціями;

мольберт; фішки - призи; костюми - Кота, Дзеркала, Золотої рибки;

аркуші з літерами та схемами до конкурсу «Прочитай слова»;

атрибути для інсценівок казок (хустки, борода, шапка, маски лебедя, яблуко тощо);

аудіокасети із записами казок О.пушкіна; заохочувальні призи.

Попередня робота:

знайомство з творчістю О.пушкіна; читання його казок, перегляд мультфільмів за казок О.пушкіна.

Хід заняття.

Дія відбувається в залі. В центрі його розташований «Казкове дерево». Поруч з ним оформлена виставка книг, вивішений портрет Пушкіна. Півколом стоять стільчики для дітей і дорослих. Поруч зі стільчиками кожної з команд стоїть стіл з тацями для фішок.

Діти входять в зал. Звучить уривок з поеми «Руслан і Людмила».

У лукомор'я дуб зелений Все ходить по ланцюгу навколо;

Златая цепь на дубе том Йде направо - пісню заводить,

І вдень і вночі кіт учений Ліворуч - казку говорить.

З'являється Кіт:

- Я чув, про мене тут згадали. Сподіваюся, відразу ви мене впізнали! Я всім відомий кіт учений, А ось і дуб росте зелений.

КІТ {продовжує). Придумав мене О.с.пушкін. Мій творець створив багато казок. Ви їх знаєте? Бачу, ви розумні хлопці, і я готовий взяти вас у країну казок. Тільки ось увійти в неї зможе лише той, хто відгадає мої загадки. Загадки, де ви?

(Входять два заздалегідь підготовлених дитини, на них елементи костюмів персонажів - Дзеркала і Золотої Рибки.)

РИБКА. Я, звичайно, готова виконати будь-яке її бажання. Адже її чоловік врятував мені життя. Але врешті-решт я зрозуміла: чим більше людині дається, тим більше йому хочеться. Ось і доводиться таким людям залишатися біля розбитого корита.

(Діти відгадують загадку.)

ДЗЕРКАЛО. Ви думаєте, мені приємно жити з такою господинею? Моя біда, а може, і не біда, в тому, що я не можу брехати. Завжди їй всю правду розповідаю, з-за цього мені і дістається: то вона накричить на мене, то кине, то пригрозить, що розіб'є. А от коли їй приємно, що я їй кажу, вона погладжує мою ручку і довго - довго дивиться на мене.

(Діти відгадують загадку.)

КІТ. Я запрошую вас у Країну Казок, слідуйте за мною.

(Діти встають за Котом. Звучить весела мелодія. Підскоками пересуваються по залу, танцюючи навколо Казкового дерева.)

КІТ. Тепер ви зі звичайних дівчаток і хлопчиків перетворилися в трьох гравців команд. Рассаживайтесь на стільчики.

(Кожна команда придумує собі назву і вибирає капітана.)

КІТ. Зараз я познайомлю вас з головною людиною в нашій Казковій Країні. Це Казкарка.

КАЗКАРКА. Здрастуй, Кіт учений! Здрастуйте, хлопці! Сьогодні в нашій Казковій Країні день казок Олександра Сергійовича Пушкіна.

Пушкін жив в ті часи, коли ще навіть ваших бабусь і дідусів не було на світі, але його твори знають і люблять і в наш час. (Звернути увагу дітей на портрет О.пушкіна.) Він народився в Москві. Ріс разом зі старшою сестрою Ольгою і молодшим братом Левушкой. За дітьми доглядала кріпосна няня Аріна Родіонівна, яку Пушкін дуже любив. Вона була добра, ласкава; укладаючи дітей спати, завжди розповідала казки. Усе своє життя поет любив її і згадував у своїх віршах

Перші колискові пісні Пушкін почув від Аріни Родіонівни. Вона відкрила для нього красу російської мови, її дивовижну образність і пісенність. І потім усе життя поет збирав і записував російські пісні, любив їх слухати.

До семи років він вже добре говорив і читав по-французьки, і навіть сам складав невеликі п'єси французькою мовою.

Як-то він ліг спати і довго не засинав. «Що ти, Сашко, не спиш?» -запитали його. А він відповів: «Складаю вірші».

У батька була велика бібліотека. Пушкін потихеньку заходив туди і читав все, що потрапляло під руку.

Батько Пушкіна, людина освічена, був знайомий з багатьма російськими письменниками, які часто бували у нього в будинку, говорили про літературу, читали свої твори. А маленький Пушкін сумирно сидів де-небудь в куточку і уважно слухав.

Одинадцяти років його відвезли в Петербург і віддали а нове, тільки що відкрите навчальний заклад - Ліцей, який знаходився в Царському Селі. На його урочистому відкритті в актовій залі біля столу, покритого червоним сукном з золотою бахромою, стояли перші вихованці Ліцею - тридцять хлопчиків в однакових синіх мундирах в обтяжку, високих чобітках; тут же були викладачі та гості. Говорили промови; потім хлопчиків викликали за списком, знайомилися з ними.

Пушкін любив Ліцей, своїх вчителів і однокласників, знайшов серед них друзів на все життя. Всі вихованці багато читали, видавали рукописні журнали, і самі пробували писати.

Пушкін закінчив Ліцей і оселився в Петербурзі. Він багато їздив по Росії і завжди дуже багато працював.

З кожним роком ви будете дізнаватися все більше і більше творів О.с.пушкіна, по-новому, по-дорослому зрозумієте їх і навчіться, як сказав його друг, «відшукувати його, живого, в його безсмертних творіннях».

КІТ: Так, хлопці, це правда. Ви будете рости і все більше і більше дізнаватися. А зараз давайте попросимо Сказочницу показати нам ці чудові книги з картинками.

КАЗКАРКА: Я б рада, та тільки сьогодні ось що сталося. Вийшли картинки-ілюстрації з ранку погуляти, та забули, в якій казці живуть. Тепер не знають, куди повертатися додому.

КІТ: Ну, це не біда. Хлопці такі розумні, що швидко допоможуть ілюстрацій повернутися у свої казки. Вірно, хлопці?

(Діти розглядають ілюстрації і визначають, з якою піти картинки. За правильну відповідь Кіт дає фішку.)

КІТ: Ілюстрації затишно розташувалися у себе в казках, і ми можемо сміливо вирушати до нашого Казкового моря.

(Діти переходять в іншу частину залу.)

У ньому живуть казкові герої. Спробуйте їх впізнати.

Діти повторюють за Котом, імітуючи руками хвилі: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, послухай казку, замри!»

(Всі завмирають, звучить аудіозапис уривків з казки з голосом персонажів - Золотої рибки, Царівни Лебеді, старого, Старшого богатиря. Гра повторюється кілька разів. За правильну відповідь дається фішка. Кіт підходить до дерева і імітує здивування.)

КАЗКАРКА: Хлопці, мені здається, Кіт учений щось почув. Схоже, на нашому Казковому дереві виросло щось незвичайне. Точно, тут якісь

сувої. Ось, подивіться!

(Знімає з дерева згорнуті в трубочку сувої і роздає по одному кожній команді. Діти розгортають їх.)

КІТ: Я хоч і вчений, а от не второпаю, що тут написано. Напевно, це герої казок знову вирішили хлопцям випробування влаштувати.

КАЗКАРКА: Ти прав, Кіт учений, герої казок Пушкіна зашифрували на цих листках свої імена, але дізнатися їх можна. Треба тільки ключик до шифру знайти.

КІТ: (принюхується). Мені здається, ось і ключі до шифрів.

(Дістає з піддерева схеми.) Спробуйте, хлопці, розгадайте, чиє ім'я зашифровано на вашому аркуші.

Проводиться конкурс «Прочитай слова».

1.

Лебідь

А

Л

Е

г

Ж

До

Про

м

Б

Е

п

Ш

У

в

З

Д

ь

Н

І

А

Г

3

т

Р

 

2. Старий

Б

З

У

л

р

Д

Ж

т

м

ш

3

П

Н

А

р

і

з

В

Г

Е

і

до

А

Про

 

3. Цариця

ц

Б

про

ж

До

д

А

Р

і

Ц

Е

н

І

М

л

А

Р

і

г

3

п

З

В

т

Коли завдання виконано, команди по черзі називають відгадані слова. За правильний і швидкий відповідь команда отримує фішку.

КАЗКАРКА: Сідайте зручніше, я прочитаю вам кілька уривків з казок О.с.пушкіна, а ви здогадайтеся, звідки вони.

(Читає по два уривка з «Казки про мертву царівну і про сім богатирів» і «Казки про царя Салтана...»).

Діти з Сказочницей обговорюють, з яких творів ці уривки, які герої в них присутні, що вони роблять.

Можна використовувати будь-які уривки з казок Пушкіна (на розсуд педагога). Також можна використовувати аудіозапис.

КІТ: У Казковій Країні можна побувати де завгодно. А хочете потрапити в театр і перетворитися в акторів, режисерів, костюмерів, гримерів?

(Під музику діти відправляються в іншу частину залу, де все було приготовлено для інсценування. На великому столі лежать костюми, декорації, грим і т.п. Дорослі допомагають дітям готуватися до розігрування сцен.)

1. ЕТАП. Діти вибирають, хто яку роль буде грати: артиста, костюмера і т.д.

2. ЕТАП. Вибирають потрібні костюми, декорації, грим.

3. ЕТАП. Готуються до инсценированию.

Далі команди показують свої сюжети з казок. Кіт і Казкарка хвалять хлопців і пропонують звернути увагу на свої підноси, порахувати кількість фішок.

КІТ: Мур-р-р, а у мене і нагороди є для вас! Ось вони, під Казковим деревом!

Кіт вручає книги з казками А. С.Пушкина, бажає їм дізнатися ще більше творів великого поета.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.