Свіжі публікації




Сюжетна композиція в техніці
«Аплікація соломкою»

Категорія: Художньо-естетичний та пізнавально-мовленнєвий розвиток.

Освітня область «Художньо-естетичний розвиток».

Мета:

  • формування інтересу до естетичної стороні навколишньої дійсності, введення в світ декоративних творінь із злакової соломи;
  • долучити батьків до виховання дітей та проведення спільної діяльності.

Програмні завдання:

Освітні:

  • формувати уявлення про використання соломи в різних сферах діяльності людини;
  • формувати образотворчі знання;
  • навчати розумінню правильного напрямку волокна;
  • навчити розрізняти розташування, колірну гаму малюнка;
  • скорегувати способи приклеювання на основу.

Розвиваючі:

  • сприяти розвитку художнього смаку і логічного мислення;
  • розвивати естетичне сприйняття та почуття: дізнаватися отримане зображення; милуватися, радіти "слідом" за дорослими;
  • розвивати фантазію, уяву і індивідуальність в роботі;
  • розвивати почуття форми, кольору та ритму;
  • розвивати почуття пропорцій, композиції;
  • розвивати дрібну моторику рук, окомір.

Виховні:

  • виховувати інтерес до аплікації;
  • виховувати посидючість, акуратність і терпіння;
  • бесіда про техніку безпеки;
  • виховувати любов до народної творчості.

Інтегровані освітні область

  • Соціально-комунікативний розвиток;
  • Пізнавальний розвиток;
  • Безпека;
  • Працю;
  • Мовленнєвий розвиток;
  • Художньо-естетичний розвиток.

Методи художньо-естетичного розвитку:

  • Спостереження;
  • Розглядання;
  • Обстеження;
  • Експериментування;
  • Вправа;
  • Творчі ігри.

Словникова робота:

  • волокно, композиція, сюжетна композиція, косцы, корм, фон, комбайн

Попередня робота:

  • НОД на тему: "Подорож колоска";
  • перегляд слайд-картинок;
  • досвід "Тоне-не тоне";
  • поділ колоска на складові частини (колос, стебло, корінь);
  • проведення дидактичних ігор: "Звідки хліб на столі?", "Склади картинку";
  • бесіди на тему: "Народний промисел і творчість", "Сюжетна композиція";
  • Витоки та сучасний розвиток народного художнього промислу;
  • читання казок "Колосок", "Мужик і ведмідь";
  • ліплення з пластиліну за мотивом казки "Колосок";
  • перегляд мультфільму "Солом'яний бичок".

Завдання для батьків:

  • вдома зробити рамку з велюрової тканини, приклеєною на картон).

Демонстраційний матеріал (слайди):

  • ілюстрації "Декоративні аплікації з соломи", "Солом'яні вироби", "Використання соломи в господарстві";
  • слайди: Б.М. Кустодієв "Жнива", Р.Р. М'ясоїдів "Страдная пора", Костянтин Маковський" Сінокіс", Микола Сергєєв "Сінокіс", Микола Пиманенко "Сінокіс";
  • витоки та сучасний розвиток народного художнього промислу "Декоративна соломка"(в картинках);
  • солом'яні вироби: ляльки, кошик, аплікація.

Використовувані матеріали:

  • солом'яні стрічки (заздалегідь підготовлені - золотисто-жовті і коричневі);
  • ескіз малюнка на картоні;
  • клей ПВА;
  • пензлики;
  • волога ганчірочка;
  • рамка (велюрова тканина, приклеєна на картон).

 

Солома - один із стародавніх флористичних матеріалів. З неї плетуть різні вироби і декоративні прикраси, роблять шикарну інкрустацію і навіть шедевральні об'ємні картини! В залежності від збору, солома має багату колірну гаму теплих відтінків. Це міцний, довговічний і красивий матеріал, що володіє ще і золотистим блиском. Для виготовлення картини з соломи необхідно правильно зібрати і підготувати матеріал до роботи. Важливо простежити, щоб солома була не пом'ятий і не пріла. Можна використовувати солому пшениці, жита, ячменю, вівса, рису та інших злаків. Кожен з них має свої особливості як за кольором, так і по еластичності, блиску або довжині соломинки. Середня частина соломи - кращий матеріал для картини. Нижня частина соломи груба і з нею дуже важко працювати. Верхня частина соломи вузька. Це теж незручно. Багато флористи заготовляють солому в різний час літа, починаючи з того часу, коли колос ще зелений. Це дозволяє отримати солому різних відтінків.

Для картин застосовують солом'яні стрічки, які доведеться заздалегідь приготувати. Для цього потрібно покласти солому в каструлю і залити її водою. Щоб солома не спливала потрібно покласти на неї невеликий вантаж. Я використовую для цього кришку меншого діаметру. Солому треба трохи поварити з содою, т.к сода пом'якшує солому (20-30 хвилин.) Солома стає м'якою і її зручно розшарувати. Ножем або ножицями розрізаємо соломинку уздовж, після цього розгладжуємо її з двох боків гарячою праскою (спочатку з внутрішньої сторони, потім - зовнішньої). Якісно оброблена солома після проглажки обов'язково совьется в кільце діаметром 10-15 см

 

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки гостей у нас сьогодні. Поздороваемся з ними.

Діти: Здрастуйте!

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте який свято скоро настане?

Діти:23 лютого.

Вихователь: вірно. А ви знаєте що це за свято? Кому присвячений?

(Відповіді дітей.)

Вихователь:

Свято всіх наших солдатів -

Ось що значить цей день!

День відважних захисників

Та й просто всіх хлопців!

Адже кожен з них мріє

Захистити дітей, сім'ю,

Підкорити хоч щось у світі

І знайти свою долю!

23 лютого відзначається День захисника Вітчизни в Росії, Білорусі та на Україні. В цей день ми віддаємо данину шани і вдячності тим, хто мужньо захищав рідну землю від загарбників, а також тим, хто в мирний час несе нелегку і відповідальну службу. А як ви думаєте, хто є нашими захисниками?

Діти: Тата, брати, дядьки, дідусі.

Вихователь: Звичайно, все вірно. Хлопці, а як ви думаєте, в це свято можна привітати наших хлопчиків? Як ви думаєте, чому?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Все вірно! разом з цим особливу увагу ми приділяємо хлопчикам і юнакам, тим кому в недалекому майбутньому належить стати на захист Вітчизни. Сьогодні ми відзначаємо це свято вже не як день народження Червоної Армії, а як день справжніх чоловіків, наших захисників у широкому сенсі цього слова! Давайте зробимо подарунки для наших захисників. А я пропоную зробити подарунки не прості, а з соломи, адже ми так багато знаємо про неї, а ваші батьки вам допоможуть. Давайте згадаємо, що ж можна виготовити з соломи?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Дивіться, які різні красиві картини можна зробити з неї (перегляд робіт, зроблених із соломи, бесіда).

(Перевірка готовності дітей до заняття.) Зараз перейдемо до нашої роботи. Подивіться, що у вас на столах?

Діти: Малюнки, солома, серветки, ножиці, клей, пензлі.

Вихователь: Все вірно! На картинки ми будемо наклеювати солому за допомогою клею ПВА. При роботі з клеєм ми повинні знати (ТБ при роботі з клеєм):

  • клеєм користуємося тільки за призначенням. А для чого він потрібен? (щоб приклеїти солому);
  • коли клеєм не працюємо, він повинен бути закритий;
  • працюємо тільки на клейонці;
  • після роботи з клеєм моєму пензлик і руки.

Серветка нам потрібна, щоб з наклеєною соломи видалити надлишки клею і очистити пальці, якщо забруднилися клеєм. Стільчики засунули ближче до столу, спинки рівно і почнемо. Приступимо до роботи. На малюнок пензликом наносимо клей, потім викладаємо солому так, щоб наш картон не було видно, розташуємо їх близько одне до одного, тобто сховаємо картон під соломою. Напрямок соломи вибираємо за своїм бажанням. Кожну приклеєну деталь відразу ж щільно притискаємо і прибираємо ганчірочкою надлишки клею країв. Поправляємо неточно викладені деталі, поки клей не підсох.

(Діти разом з батьками виконують роботу, а вихователь, підходячи до кожного, допомагає, радить.)

Вихователь: Ми трохи попрацювали, нехай наші роботи підсохнуть, а ми трохи відпочинемо. Розімніть наші пальчики.

Физминутка «Починаємо відпочивати!»

1, 2, 3 - зросли колоски.

До сонця потягнулися високо,

Стало їм приємно і тепло.

Вітерець пролітав - стеблинки похитав.

Вліво хитнулися - низько пригнулись,

Вправо хитнулися - низько пригнулись.

Вітерець, тікай - ти колосся не зламай,

Нехай вони цвітуть, ростуть

Людям хліба принесуть.)

Зорова гімнастика «Отдыхалочка»

Ми гімнастику для очей

Виконуємо кожен раз.

Праворуч, ліворуч, кругом, вниз,

Повторити ти не лінуйся.

Зміцнюємо м'язи ока.

Бачити краще будемо відразу.

Пальчикова гра «Мишка».

(На перші три рядки гладимо долонями по голові.

Великі пальці обох рук притиснуті до верхньої губи. імітуємо вуса кота.)

Мишка, мишка, що не спиш?

Що соломкою шуршишь?

Не можу заснути, сестрице,

Кіт вусатий мені приснився.

 

Вихователь: Сіли на місця. Наші роботи підсохли, тепер треба зрізати зайву солому: перевернемо малюнки та обріжемо зайву солому по паперовому контору. Давайте повторимо, як слід поводитися з ножицями (ТБ при роботі з ножицями разом з дітьми):

  • треба дбайливо ставитися до своєї роботи і інструментів для роботи;
  • не брати в рот ножиці;
  • під час перерви в роботі ножиці класти на стіл із зімкнутими лезами;
  • передавати ножиці один одному тільки зімкнутими лезами, кільцями вперед, щоб випадково не поранити іншого;
  • слідкуйте за тим, щоб ножиці не падали на підлогу;
  • не розмахувати ножицями, щоб випадково не потрапити в око одному.

(Діти за допомогою батьків обрізають надлишки соломи.)

Вихователь: Тепер готові роботи приклеюємо до нашої рамці.

Підведення підсумків:

  • хлопці, розкажіть, що ми сьогодні робили на уроці?
  • з чого зробили?
  • вам сподобалося наше заняття?

Вихователь: Хлопці, ви славно попрацювали! Молодці! Тепер попрощаємось, наведемо порядок на столах і відпочинемо. Всім велике спасибі!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.