Свіжі публікації




Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом
«Зимові олімпійські види спорту»

(середній дошкільний вік)

Програмне зміст

Мета заняття:

  • розширення уявлень про навколишньої дійсності через ознайомлення дітей із зимовими Олімпійськими видами спорту.

Завдання:

Освітні.

  • дати уявлення про Олімпійських зимових видах спорту;
  • вчити встановлювати найпростіші взаємозв'язки між видом спорту і його атрибутами, місцем занять і пори року

Розвиваючі.

  • розвивати мимовільну пам'ять, увагу, логічне мислення;
  • розвинути навички узагальнення, аналізу, порівняння, вміння правильно і повно висловлюватись і активно використовувати в мовленні слова по темі.

Виховні.

  • прилучати дітей до традицій великого спорту;
  • формувати шанобливе ставлення один до одного.

Активізувати словник за рахунок слів: олімпіада, інвентар, лижник, лижня, хокеїст, слаломіст, фігурист, гвинтівка, біатлоніст.

Обладнання та матеріал:

  • інтерактивна дошка,
  • мольберт,
  • картинки з зимовими видами спорту,
  • паперові серветки,
  • картина - загадка «Кого не вистачає?»,
  • ілюстрації талісманів Олімпіади - 2014,
  • золота, срібна і бронзова медаль,
  • емблема і факел олімпійських ігор,
  • дидактичний матеріал для гри «Збери спортсмена»,
  • презентація «Зимові види спорту»,
  • мультфільм «Символ олімпіади».

Попередня робота.

1. Бесіда з дітьми про зиму, про зимові види спорту та зимових забавах;

2. Бесіда про зимових Олімпійських іграх;

3. Введення нової лексики (Лижник - лижі - лижні гонки; фігурист - ковзани - фігурне катання; хокеїст - ключка - хокей; слалом, біатлоніст - гвинтівка - біатлон)

4. Знайомство з талісманами зимових Олімпійських ігор в Сочі.

 

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Організація уваги дітей. Привітання. Звучить мелодія «Гімн сочинської олімпіади». Діти заходять в музичний зал і сідають на стільчики.

2. Бесіда про олімпіаду.

Вихователь: Хлопці, сьогодні велике свято у всіх спортсменів різних країн. Це також важливе свято для нашої країни. Зараз звучить гімн цих ігор. Як ви думаєте, про що я кажу?

Вихователь: Правильно! Сьогодні, 7 лютого, відкриття зимових олімпійських ігор. І ці ігри будуть проходити в Сочі. Це гарне місто на березі Чорного моря. В цей місто приїхали спортсмени зі всього світу. А для чого спортсмени беруть участь в олімпіаді?

Діти: Щоб визначити хто найспритніший, самий сильний, найшвидший!

Вихователь: А що спортсмени одержують, якщо вони виступили дуже добре?

Діти: Медалі!

Вихователь: Правильно! А якою медаллю нагороджено спортсменів за 1 місце?

Діти: Золотий! (вихователь показує золоту медаль).

Вихователь: А за 2 місце?

Діти: Срібною! (вихователь показує срібну медаль).

Вихователь: І за 3 місце?

Діти: Бронзову! (демонструється бронзова медаль).

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що олімпіади є своя емблема? (показує). Подивіться на емблему, це п'ять переплетених кілець, які позначають дружбу спортсменів 5 континентів:

Блакитне кільце - Європа

Жовте кільце - Азія

Чорне кільце - Африка

Зелене кільце - Австралія

Червоне кільце - Америка

Вихователь: Подивіться, хлопці, хто до нас прийшов сьогодні в гості! (вихователь показує дітям іграшки талісмани). Діти розглядають і називають їх (ведмідь, заєць, леопард).

Вихователь: Це талісмани олімпійських ігор у Сочі.

- Леопард - веселий, спритний, вміє кататися на сноуборді. (це одна лижа). Має веселу вдачу.

- Білий ведмедик - живе за полярним колом, там скрізь сніг. Він вміє кататися на лижах, на спортивних санках, ковзанах.

- Зайчик - найспортивніша лісова мешканка, любить кататися на ковзанах. Вона дуже швидка, спритна.

3. Дидактична гра. Завдання на розвиток логічного мислення.

Вихователь: А зараз ми подивимося, наскільки ви уважні. На дошку вивішуються картки з талісманами. Гра називається «Кого не вистачає?». Діти розглядають картинки і закривають очі. Вихователь забирає одну картинку і діти повинні, відкривши очі, назвати, кого не вистачає. (гра проводиться 3-4 рази).

4. Знайомство із зимовими видами спорту. Перегляд презентації.

Вихователь: У день відкриття ігор, сьогодні ввечері в місті Сочі буде проходити церемонія запалювання Олімпійського вогню. Олімпійський вогонь (показує картинку) - це символ Олімпіади. Палаючий вогонь означає боротьбу за перемогу, мир, дружбу. І він буде горіти безперервно до кінця олімпіади.

Вихователь: А тепер, хлопці, давайте подивимося на різноманітність видів спорту, одяг, на те, що спортсмени тримають у руках, і яке взуття одягнена на ноги.

Перегляд презентації «Зимові види спорту»

Вихователь: Хлопці, назвіть, які зимові види спорту ви побачили? (діти відповідають).

- Ви звернули увагу на одяг спортсменів?

- Що ви можете про неї сказати? Вона тепла чи холодна? (діти відповідають)

- А що у спортсменів на ногах і на руках? (діти відповідають)

- Скажіть, як ви думаєте, на ногах ковзани, а в руках ключка, то який це вид спорту? (діти - хокей)

- А якщо спортсмен одягнений в красиву сукню і на ногах ковзани, то яким видом спорту він займається? (діти - фігурне катання)

- А якщо спортсмен на лижах і з гвинтівкою, то як називається цей вид спорту? (діти відповідаю - біатлон)

Вихователь: В яку пору року можна займатися цими видами спорту?

Діти: Це зимові види спорту, тому ними займаються взимку.

5. Фізкультхвилинка. Рухлива гра «Сніжки».

Вихователь: Хлопці, а в яку гру люблять грати діти взимку, коли випадає сніг? (сніжки)

Вихователь: Ми теж пограємо в сніжки. Раз у нас зараз немає снігу, то ми його зробимо самі з серветок. (Лунають білі паперові серветки у розгорнутому вигляді). Це у нас великі пластівці снігу. Візьміть серветку за куточок і спробуйте подути на них, вдихаючи повітря через ніс і видихаючи через рот, щоб вони у нас злегка злітали, але не відпускайте їх. Діти дмухають на серветки кілька разів повільно, потім швидко і різко видихаючи.

Вихователь: А тепер зробимо з них сніжки! Стисніть серветку долоньками і «зліпити» сніжок круговими рухами, як я. (Показ дітям) У всіх вийшло?

Вихователь: Молодці. Покладіть на долоню і подуйте на свій сніжок.

Вихователь: Що відбувається зі снігом?

Діти: Сніжок летить з долоньки.

Вихователь: Чому летить сніжок?

Діти: Тому що він легкий, адже він із серветки.

Вихователь: Які вони у нас легкі вийшли! Чудові сніжки! А давайте ми з ними пограємо?

Діти разом з вихователем розповідають вірш і виконують рухи (гра повторюється 2-3 рази).

Сніг глибокий я знайду (Крокують по колу, високо піднімаючи коліна)

І слеплю снежочек. (Імітують рух «ліплення снєжка»)

Ось зараз я потраплю. (Імітація руху «прицілювання»)

Бережись, друже мій! (Імітація руху «метання снєжка»)

Піднімайте свої сніжки, ми зберемо їх у кошик та віднесемо нашим талісманам.

6. Дидактична гра «Кому що»

Вихователь: А тепер давайте пограємо в гру «Кому». Наших спортсменів треба зібрати на змагання. На одній дошці спортсмени, а на іншій дошці атрибути для спортсменів. Діти повинні назвати яким видом спорту займається спортсмен і підібрати, що йому для цього потрібно.

- Лижника (лижі з палицями, рукавиці, шолом з окулярами, костюм)

- Фігурист (ковзани, сукні)

- Сноубордист (дошка, костюм, окуляри, шолом)

- Хокеїст (захист, ковзани, шолом, ключка, шайба, рукавички)

7. Перегляд мультфільму і підведення підсумків.

Вихователь: Молодці, ви добре попрацювали. Всіх спортсменів зібрали на олімпіаду. А зараз пропонуємо вам переглянути мультфільм, який зробили діти. Цей мультфільм про те, як вибирали талісман олімпіади.

(Діти дивляться мультфільм).

Вихователь: Хлопці! Ми сьогодні з вами дізналися дуже багато про олімпіаду, про символи, талісмани, про зимових видах спорту. А головне про те, що наші спортсмени - сильні, міцні, швидкі, спритні, здорові, розумні і на їх виступи приємно дивитися. І нам теж треба займатися спортом, щоб рости здоровими, сильними.

Дитина в ув'язненні розповідає вірш.

Щоб міцним і здоровим бути,

Треба спорт нам полюбити.

Займайтеся, не лінуйтеся,

І зі спортом подружитеся.

Під гімн Сочинської олімпіади діти виходять із залу.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.