|
Конспект логопедичної НСД для дітей старшого дошкільного віку з фонетико-фонематичним порушенням мовлення
Етап: Автоматизація звуку Ш у словах з прямим і зворотним складом.
Тема: Звук Ш у словах з прямим і зворотним складом.
Цілі: корекційно-освітня: автоматизувати звук Ш у словах з прямим і зворотним складом.
корекційно-розвиваюча: розвивати фонематичний слух, увагу, дрібну моторику;
виховна: формувати співчуття, взаємодопомогу та доброзичливе ставлення один до одного;
Обладнання: Маски ведмедиків, картинки зі звуком Ш, сухий басейн, іграшки: ведмедик, собака Філя, ТЗН: компютер, аудіомагнітофон.
Хід заняття:
1. Орг. момент.
Звучить музика з телепередачі «на добраніч, малюки».
Філя: Здрастуйте, хлопці!
Мишко: Здравствуйте (сумно).
Логопед: Здрастуйте. Ми прийшли до вас у гості, здогадайтеся з якою ми телепередачі? Діти відповідають.
Філя: Це моя улюблена пісенька. А вам вона подобається? Мене звати ... (Філя).
Мишко: А я Мифутка (сумно).
Філя: сміється. Ви чули, він мифутка! А чому ти так смішно говориш?
Мишко: Тобі смішно, а в мене зуб болить.
Логопед: Ось, виявляється, чому ти такий сумний.
Она: А чому ж у тебе зуб болить? Хлопці, може ви скажете?
Відповіді дітей.
Мишко: Так, ви праві, я люблю їсти цукерки і не люблю чистити зуби.
Логопед: Як же допомогти тобі?
Відповіді дітей.
Філя: Я знаю, треба сходити до лікаря.
Логопед: А поки прийми таблетку, вона тобі допоможе.
2. Діти сіли за стіл.
Логопед: Давайте пограємо. Послухайте уважно, в якому імені є звук Ш? Це Філя, а це - Ведмедик.
Діти відповідають.
Мишко: Так, я - Мишко. У мене більше не болить зуб, не потрібна мені більше пов'язка. (Л-д знімає пов'язку.)
Логопед: Який звук в слові Мишко?
Діти: Ш-Ш-Ш
Повторення артикуляції звуку Ш.
Логопед: Ой, хлопці, Мишко дуже хоче дізнатися, який це звук - голосний чи приголосний? Відповіді дітей.
3. Звук Ш в складах.
Логопед: А зараз пограємо пальчиками. Повторення складів ША, ШО, ШУ, ШИ.
Філя: Молодці, хлопці, а ми з Філей так не вміємо, тому що у нас не руки, а...(лапи), не пальці, а...(кігті).
Логопед: Хлопці вміють працювати не лише руками, але й ногами, і зараз ви в цьому переконаєтеся.
Діти виходять на галявину.
Логопед: Зараз станеться диво, по команді 1, 2, 3 навколо себе повернися і ведмедика перетворися! (Л-д одягає дітям маски ведмедиків.) А зараз ви - ведмедики, покажіть як ви ходите. Встаньте в ряд, крок вперед - вимовляємо ША, назад - АШ, Вперед - ШО, назад - ...
Діти: ЗШ.
Потім склади ШУ-УШ, ШИ-ЫШ.
Логопед: 1, 2, 3 навколо себе повернися і діточок перетворися.
Ведмедик: Молодці, ви крокували, як справжні ведмедика.
4. Звук Ш у словах.
Мишко: Я вам картинки приніс з моїм улюбленим звуком Ш, тільки я його буду пропускати, відгадайте, що у мене в руках. Мишко вимовляє слова, пропускаючи його улюблений звук: ...апка, ...каф,...уба, ми..ка, кату..ка, ко...ка, ками...
Філя: Хлопці, а ви вмієте ділити слова на частини-склади. Переконайте нас у цьому. Діти називають слова правильно, вибирають потрібну картинку, визначають кількість складів у кожному слові.
Логопед: А зараз відпочинемо і потанцюємо.
5.Физминутка танець «Різнобарвна гра» Діти повторюють рухи за логопедом.
6. Філя: Молодці, хлопці! Ви знаєте, що я люблю рити! Р-Р-Р. Ходімо зі мною. Тут я зарив картинки, оберіть для мишка зі звуком Ш-Ш.
«Сухий басейн» (скринька із сочевицею). Діти шукають картинки для Мишка зі звуком Ш (шишка, мішок, жаба, кішка, вишня, відро, рак, помідор).
7. Мишко просить ще раз назвати вибрані картинки, запам'ятати їх. Гра «Додай картинку».
Мишко: Які ви молодці, як добре ви вимовляєте мій улюблений звук.
8. Логопед: Яка пізнавальна зустріч у нас сьогодні відбулася. Діти добре пограли зі звуками і словами, а тепер пора відпочити і всім разом подивитися мультфільм.
Діти дивляться уривок з мультфільму «Ну, постривай!».
9. Рефлексія: Логопед: Діти, що сьогодні в нашій зустрічі було для вас найцікавішим? Яке завдання було найважчим? Яке завдання запам'яталося найбільше?
Читайте також: